PDA

Zobacz pełną wersję : uchwyt samochodowy do HD2



muminux
10.01.11, 17:02
Witam,

Chciałem się zapytać czy któryś z użytkowników forum może polecić jakiejś dobrej klasy (firmy) uchwyt samochodowy z ładowarką do HD2 najlepiej wraz z namiarem na sklep lub aukcje internetową.

Z góry dziękuję za pomoc

zabijaka75
10.01.11, 17:31
Dobrej klasy htc :D niestety za 280zł
http://allegro.pl/cu-s400-oryginalny-uchwyt-do-htc-hd2-cc-200-24h-i1392183283.html + ładowarka samochodowa

Smogg
10.01.11, 18:37
Bez sensu ładować się w mega koszty... Ja, mój tata, mój szef i mój kolega z pracy mamy takie:

http://allegro.pl/htc-hd2-dedykowany-uchwyt-samochodowy-hr-cc-c200-i1392874722.html

Osobiście jestem z niego bardzo zadowolony, narzekań innych osób też nie słyszałem... a zestaw ten kupiłem w tej samej firmie, do której aukcji link podałem - przesyłka i kontakt -> bez najmniejszych problemów.

Uchwyt ma regulację w każdą stronę, można trzymać Leo w pionie, w poziomie, ukosem... jak kto lubi :D

Cena też nie powala, zwłaszcza z bonusem w postaci oryginalnej ładowarki (na tym komponencie bym nie oszczędzał). Jakościowo również prezentuje sie bardzo dobrze... polecam ;)

muminux
10.01.11, 22:17
Bez sensu ładować się w mega koszty... Ja, mój tata, mój szef i mój kolega z pracy mamy takie:

http://allegro.pl/htc-hd2-dedykowany-uchwyt-samochodowy-hr-cc-c200-i1392874722.html

Osobiście jestem z niego bardzo zadowolony, narzekań innych osób też nie słyszałem... a zestaw ten kupiłem w tej samej firmie, do której aukcji link podałem - przesyłka i kontakt -> bez najmniejszych problemów.

Uchwyt ma regulację w każdą stronę, można trzymać Leo w pionie, w poziomie, ukosem... jak kto lubi :D

Cena też nie powala, zwłaszcza z bonusem w postaci oryginalnej ładowarki (na tym komponencie bym nie oszczędzał). Jakościowo również prezentuje sie bardzo dobrze... polecam ;)


wlasnie sie nad nim zastanawialem :) a mozesz mi powiedziec czy to mocowanie na telefon nie powoduje zrywania sie folii z ekranu ewentualnie tylniej czesci obudowy? bo chialbym wiedziec zanim np zainwestuje w INVISIBLE SHIELD na full

http://allegro.pl/folia-zagg-invisible-shield-htc-hd2-na-calosc-i1402253933.html
no chyba ze ktos mozecie polecic jakas inna dobra folie.
Ja mialem ta wlasnie na moja stara omnie i po dwoch latach dopiero wymienilem i omnia wygladala jak nowa :P

Smogg
10.01.11, 22:36
Z chęcią bym odpowiedział, ale... nie posiadam żadnej folii na moim Leosiu ;)

Folii z ekranu uchwyt zrywać nie powinien... ale wiesz jak to bywa - są ludzie, którym w drewnianym kościele cegła na głowę spadnie :D

Wydaje mi się, że moja słuchawka siedzi w tym pewnie, stabilnie, przyssawka jest mocna, ta część, w którą się wsadza telefon jest wymienna, więc nawet - jeśli ktoś jest uparty - można całe to wyjąć z samochodu, zostawiając tylko tą główną część uchwytu przyssaną do szyby (wtedy na pewno nie ma jak zerwać folii :D). Jest wycięcie na słuchawki i ładowarkę, na aparat, na głośnik, na przyciski vol +/-

Jeśli koniecznie chcesz folię, to ja bym kupił jakieś brando czy co tam za 5 złotych, a jak się zużyje to niewielki wydatek i przykleiłbym następne ;) Wiertłem do borowania (jak na filmiku z aukcji) chyba swojego telefonu traktować nie planujesz? A przyklejanie folii z tyłu... czy ja wiem... po co? Chyba na najbardziej zagrożoną uszkodzeniem część pleców Leona - aparat - IS nie ma?
A osłanianie aluminiowej klapki, czy antypoślizgowej gumy śliską folią... x_X

Zaldier
10.01.11, 22:46
Właśnie dziś sobie zakupiłem ten uchwyt, który zaproponował nasz drogi kolega - smogg (oczywiście, nie po przeczytaniu jego postów dotyczących uchwytu do HD2, o dziwo przeczytałem tytuł tematu i zainteresowałem się tym bardzo, ale cóż chyba mogę powiedzieć, że dokonałem dobrego wyboru skoro widzę, że znawca taki proponuje :) ). Wykonanie bardzo dobre (germańska marka HR), co najważniejsze, że mój Leoś nie jest narażony na zarysowania w momencie integracji z uchwytem. Bardzo sztywny, masywny, pewnie trzyma niewinny, delikatny telefon. Do tego dostałem ładowarkę, ale nie CC-C200, tylko CC-C100 i muszę tu przyznać, że jest fajniejsza. Kabel jest na stałe do niej przymocowany fabrycznie i jak się ją włącza do gniazdka zapalniczki to logo HTC świeci się na ładny, niebieski kolor. Drobiazg, ale jak cieszy :)

lakikwap
10.01.11, 23:46
ja kupiłem taki komplet

http://allegro.pl/htc-hd2-uchwyt-glowica-hr-antyshock-wysylka-24h-i1394127581.html
http://allegro.pl/oryg-ladowarka-htc-cc-c200-desire-hd2-micro-usb-i1391037811.html

mam nadzieje że będzie ok..

kasier
11.01.11, 13:42
sam uchwyt jest ok, ale sama głowica pozostawia troszkę do życzenia ;] trochę może ci obdrapać kanty

muminux
11.01.11, 14:50
sam uchwyt jest ok, ale sama głowica pozostawia troszkę do życzenia ;] trochę może ci obdrapać kanty


A jaka głowica nie odrapie kantów??

A co powiecie na taki uchwyt ponoć oryginalny htc


http://allegro.pl/htc-uchwyt-desire-hd2-leo-legend-cc-c100-oryginal-i1378979705.html

kasier
11.01.11, 15:40
Na przykład ta co proponuje smogg

lakikwap
11.01.11, 19:35
miałem tą głowice prze rok do omni2 i niebyło na niej najmnijeszego śladu, sądze że na hd2 też niema opcji zeby sie porysowała.. a cena- super.

muminux
11.01.11, 23:51
Do tego dostałem ładowarkę, ale nie CC-C200, tylko CC-C100 i muszę tu przyznać, że jest fajniejsza. Kabel jest na stałe do niej przymocowany fabrycznie i jak się ją włącza do gniazdka zapalniczki to logo HTC świeci się na ładny, niebieski kolor. Drobiazg, ale jak cieszy :)


mam pytanie czy aby na pewno cc- c100 jest do HD2 z tego co widzę na oficjalnej stronie to jest tam złącze mini USB a nie micro USB a to nie jest to samo:(

Proszę mnie poprawić jeśli się mylę

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/archive/c/cb/20101120172750!Types-usb_new.svg/271px-Types-usb_new.svg.png

marki51
19.01.11, 15:26
Witam. A ma ktoś może ten uchwyt dedykowany

http://www.htcaccessorystore.com/pl/p_htc_item.aspx?i=188277
Czy leoś dobrze się w tym trzyma? Cena na alledrogo około 300zł.
Jak taki uchwyt sprawuje się w praktyce, czy telefon jest "pewnie" zamocowany w poziomie. Zastanawiam się nad zakupem i jakoś ten uchwyt w poziomie nie pasuje. Czy w silikonowym pokrowcu telefon mieści się w uchwycie?


nie zapominaj wystawiając link zewn. o znacznikach CODE...Regulamin!

maniek9611
19.01.11, 16:57
Poczytaj tutaj (http://hd2forum.pl/pomoc-pytania-problemy/uchwyt-samochodowy-do-hd2/msg2374/#msg2374)


Czy w silikonowym pokrowcu telefon mieści się w uchwycie?

Obawiam się, że będziesz musiał go zdjąć :/

Smogg
19.01.11, 17:19
Scaliłem... na przyszłość proszę o większą uwagę przy zakładaniu tematów - jeśli jeden z jednym problemem występuje na liście tuż koło drugiego, traktującego o tym samym... to gdzieś faktycznie jest problem x_X

Z uchwytów do których można wpakować Leo z dodatkową, powiększającą go osłoną... to jedyne co mi przychodzi do głowy to coś dużego i szczękowego - z regulacją rozstawu szczęk i zacisku... najlepiej byłoby się wybrać do jakiegoś marketu czy komisu i popatrzeć na różne uchwyty, powkładać do nich Leo, zobaczyć jak się trzyma... albo zrezygnować z sylikonu :P

marki51
19.01.11, 17:22
Jeśli ten dedykowany jest faktycznie taki fajny to silikon zawsze można zdjąć. Widać, że na allegro są kupujący;-)
Może wypowie się ktoś kto taki uchwyt posiada.

ghost_
31.07.11, 14:27
siemano ludziska :D dawno w tym temacie nie pisano, linki do allegro już wygasły, więc prosiłbym kogoś kto ma konkretne oznaczenia uchwytów o zaprezentowanie ich

ja na swoim LEO mam silikonową obudowę, która chroni tył - z folii na przodzie zrezygnowałem bo jednak te szkło nie wymaga aż takich metod ochronnych :]

a wracając do uchwytu - planuje zakup oryginalnego - wiem, drogi, ale w sumie fajnie by go mieć :D tylko nie wiem, czy będę musiał zrezygnować z silikonu

drugi, nad którym się zastanawiam, to ten, który zaprezentował smogg - niestety nie wiem jak wygląda bo link z allegro wygasł ...

macie może jakieś inne propozycje ??? może bardziej uniwersalne, które wykorzystam nie tylko do HD2 (pomimo, że chyba długo go będę miał :D )

byłbym wdzięczny za linki + ewentualne oznaczenia danego modelu, co na przyszłość ktoś sobie znajdzie sam, jak link wygaśnie :)

maniek9611
31.07.11, 14:32
Aby nie zdejmować pokrowca tylnego (gumowanego), byś musiał zaopatrzyć się w bardziej uniwersalny uchwyt - taki zwężany i rozsuwany po bokach. Te dedykowane niestety są na miarę i zawsze trzeba pokrowiec zdjąć.

ghost_
31.07.11, 17:16
Mógłbyś coś zaproponować z takich uniwersalnych ? Jedynie co by mnie interesowało, to to, żeby ten uchwyt nie zakrywał kamerki :]

edyta:


http://hqgsm.pl/opis/Uchwyty-Samochodowe/Dedykowany_Uchwyt_Samochodowy_ANTISHOCK_HR_HTC_HD2 _Leo

czy przy tym uchwycie musiałbym zdejmować silikon z HaDeka ?

maniek9611
01.08.11, 19:30
czy przy tym uchwycie musiałbym zdejmować silikon z HaDeka ?

niestety tak

Miałem u siebie takie samo trzymanie i to wszystko wchodziło na styk. Pałąk tylko był inny.

ghost_
02.08.11, 16:31
Gdzie najlepiej pójść i z wystawy przetestować jakieś uchwyty ? Bo tak z aukcji allegro itd przy podanych wymiarach trudn oszacować czy jednak będę musiał ściągać silikon (czego nie chcę czynić za każdym razem gdy będę korzystał z car kit :D )

Czy do obojętnie jakiej ładowarki podłączę, to włączy się navipanel ?

Smogg
02.08.11, 16:52
Mam prawie identyczny uchwyt z ładowarką od HTC.


http://allegro.pl/htc-hd2-dedykowany-uchwyt-samochodowy-hr-cc-c200-i1738678198.html

Na pewno nie wciśniesz do niego swojego Leona uzbrojonego w sylikon ;)

Co do NaviPanelu - mi się nigdy nie włączył po podpięciu ładowania w samochodzie, więc przypuszczam, że tę funkcję bardziej uaktywnia firmowy uchwyt od HTC (ale ten kosztuje 3x więcej), aniżeli sama ładowarka. Jeśli tego potrzebujesz, to zawsze możesz to odpalić sobie "z palca" ;)

Vinrael
02.08.11, 16:53
Gdzie najlepiej pójść i z wystawy przetestować jakieś uchwyty ?


Może to i banalne... Media - Markt etc. :D masz tam wystarczająco duży wybór uchwytów, żeby znaleźć coś dla siebie... W każdym razie tak jest w Media Markcie w Lublinie, z tego co pamiętam w Radomiu, Warszawie, Piotrkowie Trybunalskim, Wałbrzychu i Wrocławiu. Tam byłem, i duży wybór uchwytów był ^,^
Zawsze możesz też próbować w jakimś dużym salonie GSM, czasami takie się zdarzają...



Czy do obojętnie jakiej ładowarki podłączę, to włączy się navipanel ?


Nie widzę w tym problemu...
[Edit]

Po przeczytaniu postu Smogga muszę napisać, że w każdym razie ja nie miałem problemów z NaviPanelem + ładowarką :D

Smogg
02.08.11, 16:57
@Vinrael: a w MM i tym podobnych marketach nie mają czasem tego w jakichś pudełkach etc.? Ja tam wierzę w zakupy internetowe i jak coś mi się podoba na obrazku to zazwyczaj podobnie podoba mi się "na żywo", stąd też wybór mojego uchwytu był dla mnie decyzją z cyklu "krótka piłka" - klik, klik, klik, dzień dobry panie kurierze, o jaki fajny xD Tak też nie wiem :D
Wydaje mi się, że tak jak czasami się znajduje w galeriach handlowych - takie mini stoiska/komisy z telefonami, oni zazwyczaj mają niezły burdel w tych swoich szufladach i gablotach - masa pokrowców, kabur, ładowarek, telefonów... może któryś z tych lepiej zaopatrzonych punktów będzie miał i kilka uchwytów do wyboru i przetestowania :-)
[hr]Dodano: 1312293524[hr]
Ale ja tego nie traktuję w kategoriach problemu :-) Wręcz przeciwnie - włączający się automatycznie NaviPanel byłby dla mnie uciążliwy ;)

Vinrael
02.08.11, 17:02
Pamiętam, że w tych MM w których byłem, zazwyczaj na górze były rzeczy do przetestowania, a na dole nowe w pudełkach... Tak oto kupiłem sobie pokrowiec do HD2 "zamszowy" (zamsz bodajże 100% poliestyren...")

A co do NaviPanelu, nawet jeśli by nie działał, i tak by mnie to nie obchodziło, bo z niego nie korzystałem ;D Tylko przy sprawdzaniu z ciekawości pogrzebałem we wszystkich funkcjach, i wtedy działał... (podróż do Wałbrzycha... 12 godzin... co innego do roboty? :D)

Smogg
02.08.11, 17:06
(podróż do Wałbrzycha... 12 godzin... co innego do roboty? :D)


Koncentrować się na drodze, a nie bawić telefonem ^_^

Vinrael
02.08.11, 17:17
Jechałem jako pasażer - osoba obsługująca nawigacje - 3 nawigacje (dla testów ;))
AutoMapę 6.7 na WM 6.5.3 na HD2
AutoMapę 6.2 na WM 6.0 na Acerze C530
Garmina na Symbianie w Nokii N95