PDA

Zobacz pełną wersję : Jak działa rotacja w HD@?



Piotr6
12.01.11, 01:43
Witam.
Już 5 dzień jestem posiadaczem HD2. Czytam wiadomości na różnych forach i próbuję ogarnąć wiedzę na temat mojego nowego cacka. Pobrałem najnowsze oprogramowanie (3.14) i parę drobniutkich programików do mojego telefonu. Ciągle dręczą mnie jednak 2 pytania:
1. Jak działa rotacja obrazu? Obracają mi się zdjęcia i filmy. Arkusz kalkulacyjny stoi w pionie i nie potrafię go obrócić. Przesiadłem się z Omni 1 na HTC. Tam wszystko się obracało, a tu nie mogę sobie poradzić.
2. Znalazłem wiele usprawnień do Sense, ale nigdzie nie ma informacji czy można zwiększyć ilość ulubionych kontaktów i jak to zrobić?
Może ktoś mnie oświeci w tym zakresie?
Dla porządku dodam jeszcze, że wgrałem poprawkę zwiększającą ilość programów szybkiego startu do 16. Poprawka działa, ale napisy stały się mało czytelne. Miałem problem z odczytaniem daty. Jedne z liter świecą ostro, a inne straciły blask przez co cały napis staje się brzydki i mało czytelny. Oczywiście zrezygnowałem z takiego usprawnienia.
Pozdrawiam i czekam na garść porad.

kasier
12.01.11, 14:07
1. Na rotację musisz uciec do innego programu, ja używam bsb tweak

gRRuby
12.01.11, 16:14
...albo innego telefonu :P
Jedna wielka niedoróbka z tym WM. Nawet Remote Desktop się nie obraca, podobnie jak Excelem. To w ogóle jakaś porażka... niemal nic się nie obraca.

OT
Bardzo przeprasza, że tak psioczę. Zapisałem się na forum hd2 i nic tylko na niego narzekam... ;D
No niestety jakoś tak wychodzi, ale co chwila jakąś kaszane odkrywam - w 99% to kwestia nie samego htc, ale tego badziewnego "łindołs mobajl". Jeszcze trochę poczekam na dopracowanie Androida i zmiana.

Smogg
12.01.11, 16:16
OT=on
@gRRuby: A powiedz, wgrywałeś sobie Andka chociaż na kartę? Działa naprawdę sprawnie i stabilnie ;)
OT=off

@Piotr6:
A do obsługi rotacji próbowałeś użyć tego: http://hd2forum.pl/systemowe/rotate-screen/?

Piotr6
12.01.11, 16:16
Dzięki Kol.kasier za szybką odpowiedź. Nie ukrywam,że będzie to dla mnie kolejny problem bo nie mam jeszcze specjalnego pojęcia o zaproponowanym rozwiązaniu. Poczytam, popróbuję i myślę, że dam w końcu radę.
Proszę o dalsze uwagi co do pozostałych z głoszonych przez mnie problemów.
P.S.
Widzę, że Kol. kasier korzysta z tego samego oprogramowania co ja. Może podzielisz się ze mną informacją w jaki sposób i czym spersonalizowałeś fona pod siebie.
Chciałbym też poznać opinię forumowiczów na temat ewentualnej instalacji SPB Mobile Shell na HD2.

Kol. Smogg
Tak przez dwadzieścia minut miałem zainstalowaną wersję 1.1. Po kliknięciu w ikonkę programu nastąpiła rotacja i nic już nie mogłem więcej zrobić. Nie reagowały ani ikonki, ani przesuwanie ekranu. Nie potrafiłem też wyjść z tego ustawienia. Nerwowo zacząłem klikać w różne ikony i w końcu wróciłem do stanu wyjściowego, ale do końca nie wiem jak. Programik od razu odinstalowałem.

gRRuby
12.01.11, 16:18
Andka mam na Karcie i jest super. Jeszcze poczekam, aż chłopaki wszystko dorobią i jak pisałem przechodzę na niego (albo inny telefon :P )

kasier
12.01.11, 21:57
Jak chcesz pogadać konkretniej to zapraszam na gadu 2785378 nie zawsze siedzę przy kompie ale na pewno odpisze ;]

Piotr6
13.01.11, 16:42
Serdeczne dzięki kasier za propozycję. Niestety ze względu na wiek nie używam gg. Jestem za to uchwytny wieczorami na jabberze (googletalk). Dobrze to chyba określiłem. Widzę też, że jesteśmy sąsiadami, więc możliwości kontaktu rosną.
Żeby nie zapychać forum proponuję resztę uzgodnień na pw.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za zainteresowanie.
Piotr6