PDA

Zobacz pełną wersję : [WP7] Status prac (w oczekiwaniu na Rom)



Szakus
24.11.10, 22:24
Przeszło miesiąc po premierze Wp7 developerzy ciągle pracują nad poprawieniem wszystkich błędów które jeszcze występują w WP7 na Leo
Z postępów prac można wywnioskować że romu możemy spodziewać się już niebawem

temat na xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=802971

http://www.youtube.com/watch?v=DXuJlpu3NXU

http://img5.imagebanana.com/img/okfcc1hu/IMAG0202.jpg

Maurice
24.11.10, 22:42
Teraz tylko wystarczy czekać na te piękne świeże oprogramowanie:). Ale najbardziej jestem ciekaw czy WP7 przebije Androida na naszym LEO. Jak na sam start ma do zaoferowania sporo aplikacji i gier:)

Szakus
24.11.10, 22:58
Na początku na pewno będzie gorzej z aplikacjami, wiadomo, że w ciągu roku nie odrobi się dorobku aplikacji i gier których mamy bez liku na WM

natomiast platforma WP7 daje programistom bardzo duże możliwości, dzięki silverlightowi można poszaleć z interfejsem w aplikacjach a dzięki xna 4.0 gry zaoferują zupełnie nowy standard jak na urządzenia mobilne.

ArturN
28.11.10, 18:53
No też czekam na romik wm7 na hd2. Ale tak jak napisał Szakus aplikacje i gry są znikome na ten system. Dopóki nie pojawią się system będzie dla mnie jako ciekawostka. Interface może i ma duże możliwości ale nie powala na kolana. HTC Sense z Androida bardziej mi przypada do gustu.

Rafaloks
28.11.10, 22:40
Z tego co widziałem w necie WM7 jest po prostu brzydki. To moje osobiste zdanie :) O wiele bardziej przypadła mi do gustu funkcjonalność i wygląd Androida :) Ale tak na marginesie fajnie będzie móc wybrać 1 z 3 systemów, które będziemy mogli odpalić na Leosiu :)

ArturN
28.11.10, 22:48
i dlatego HD2 jest The best ;D

maniek9611
28.11.10, 23:02
a pomyśleć że jeszcze niedawno myślałem nad Desire - wiem na pewno dobrze zrobiłem że jednak wybrałem Leona

ArturN
28.11.10, 23:12
Dobra decyzja ja też myślałem o Desire. Też super. Ale HD2 lepszy. HTC rulez ;)

maniek9611
28.11.10, 23:17
Dla Desire plusa bym dał teraz tylko za wyświetlacz (mówię tu o zwykłym, nie HD)

Boss
28.11.10, 23:26
A czytaliście o obsłudze kart pamięci w WP7? Oprócz braku gier innych niż z Market Place i braku kluczowych funkcji takich jak kopiuj wklej doszło to:
Tekst z telepolis.pl


Użycie karty SD w smartfonie z Windows Phone 7 spowoduje jej stałe zablokowanie - nie można będzie jej odczytać na żadnym innym urządzeniu oprócz macierzystego.

Telefony oparte o Windows Phone 7 oficjalnie nie obsługują wymiennych kart pamięci SD, jednak po zdjęciu tylnej pokrywy, w większości z nich bez trudu można odnaleźć slot kart microSD. W części sprzedawanych obecnie urządzeń taka karta jest już zainstalowana.

Niestety, wyciągnięcie nośnika spowoduje całkowitą blokadę aparatu. System nie będzie chciał się uruchomić, dopóki nie włożymy karty z powrotem. Zresztą i tak nie ma sensu jej wyciągać - karta użyta raz w smartfonie na WP7 nie będzie się nadawała do użytku w żadnym innym urządzeniu. SD mogą służyć tylko i wyłącznie rozszerzaniu pamięci urządzenia - nie mogą absolutnie być wykorzystywane do przenoszenia plików.

Przy instalacji karty pamięci Windows Phone specjalnie ją formatuje tworząc pojedynczy, wspólny system plików obejmujący pamięć wewnętrzną urządzenia i kartę SD. Następnie karta jest permanentnie szyfrowana losowym kluczem, co powoduje, że nośnik pamięci nie będzie współpracował z żadnym innym sprzętem, niezależnie od tego, czy jest to komputer PC, czy inne urządzenie z Windows Phone 7.

Ponadto smartfony poprawnie obsługują tylko specjalne, certyfikowane karty, przeznaczone do współpracy z WP7. Co ciekawe, nie są one jeszcze dostępne w sprzedaży. Microsoft informuje, że użycie niecertyfikowanej karty może spowodować niestabilną pracę systemu. (Ringu)
źródło: Microsoft, Engadget

Ja wiem że już większość zabezpieczeń WP7 jest już złamanych, ale dalej to kiszka a nie system. Więcej ma zabezpieczeń niż to warte.

ArturN
28.11.10, 23:40
O kurde ale mnie zaskoczyłeś, to kolejny argument że WM7 to porażka :)

maniek9611
28.11.10, 23:45
jeszcze bardziej poraniony niż Apple iOS (ale to tylko skromne moje zdanie), chyba że będą duże modyfikacje :)

ArturN
28.11.10, 23:53
Nie no Aplle Os nie jest poroniony no co ty, fakt że WM7 barzdiej :)

maniek9611
29.11.10, 00:00
znam zwolenników ale większość przeciwników, ja wytrzymałem tylko 2 tyg. ;D

ArturN
29.11.10, 00:02
gratuluję wytrzymałości ;)

Smogg
29.11.10, 14:28
Jako że lubię testować różne nowe wymysły programistów - chętnie pobawiłbym się trochę tym systemem... jednakże - jego obecna funkcjonalność nijak nie wpasowuje się w moje potrzeby, zarówno użytkowe, jak i estetyczne.

Może jestem dziwny, ale te kafelki przypominają mi listę wyboru gier na popularnym niegdyś Pegazusie x_X
Mogli chociaż zaokrąglić rogi tych kafli, ale rozumiem, że zachowawczo nie chcieli nawiązywać do produktu konkurencji, który właśnie na takich kwadratowych, acz zaokrąglonych ikonach funkcjonuje. Tyle o estetyce.

Użytkowo - polubiłem AutoMapę. AM=WM. EOT :)
Możliwość skorzystania z tej nawigacji, nakładka Sense spełniająca potrzebę posiadania ładnego interfejsu telefonu (której przechodząc z SPB MS się obawiałem, choć jak widać niepotrzebnie), możliwość przełączenia się na Android, jeśli coś czego szukam jest niedostępne na WM - to są bonusy właśnie tego systemu. Bonusy niedostępne w WP7.
Jednakże, to nie jest tak, że nie dostrzegam i minusów tego systemu. Aplikacji niby jest od groma, ale czasami ciężko trafić na odpowiednik czegoś fajnego dla iOS czy Andka... Pytanie tylko - jak często jest mi coś takiego potrzebne, jak kłopotliwe jest używanie alternatywnych aplikacji czy sposobów, na osiągnięcie tego samego efektu?
Jakkolwiek może się to wydać śmieszne - uważam mojego HD2 z WM za stabilny telefon. Rom z którego korzystam zacina mi się baaaardzo rzadko, telefon dzwoni, smsuje, mailuje, sprawdza pogodę, szpera po internecie, nawiguje do celu informując o możliwych radarach, kilka dobrych gier to i tak za dużo jak na moje faktyczne potrzeby - bo do tego mam komputer i inną klasę gier... Ma latarkę (co również było powodem, przez który wybrałem HD2 a nie np. HD1), ma aparat, kręci filmy (wiemy jakie, ale są)... Jako tako znam ten system, wiem co mogę i jak to mogę, jest wsparcie społeczności - czegóż można chcieć więcej :)

Tak, chciałbym się pobawić WP7 i zobaczyć co faktycznie oferuje. Ale nie, nie chciałbym aby to był mój stały i jedyny system w telefonie - przynajmniej nie teraz.

kasier
29.11.10, 15:40
I wszystko bardzo ładnie zostało powiedziane powyżej

Szakus
01.12.10, 22:41
http://hd2blog.pl/pliki/2010/12/hd2twitter-200x200.jpgJak donosi serwis Pocketnow.com WP7 na HD2 już wkrótce będzie dostępny do pobrania. Niestety okazuje się, że Microsoft wprowadził zabezpieczenie ?Microsoft?s Genuine Software?, które sprawdza unikalny klucz przypisany do każdego urządzenia bez którego nie połączymy się z takimi usługami jak Windows Live, Zune, Marketplace, Xbox.
W efekcie dostaniemy produkt bez dostępu do Live Services, które są dużą częścią nowego systemu, a na pewno tą ciekawszą.. co prawda działają ?GSM, GPRS, Camera, GSensor, USB, SD, BT, WLAN?, ale bez ?chmury? system może być mało użyteczny, jak piszą sami twórcy portu czyli ekipa DFT.

kasier
01.12.10, 23:43
Czyli podsumowując syf :D

Szakus
01.12.10, 23:50
Zobaczymy czy syf, szkoda tylko, że nie potestujemy działania aplikacji w chmurze ale i tak można się cieszyć, że w ogóle dostaniemy cokolwiek szacun dla Cotulli i DFT :]

kasier
01.12.10, 23:53
No wiadomo najpierw trzeba przetestować ;]

Maurice
02.12.10, 21:17
Na andka trochę się czekało, to i na wp7 też się poczeka:)

kleban
14.12.10, 22:29
mnie interesuje jedna rzecz. Czy nawet jak się doczekamy tego WP7 i updat-ujemy nasze LEO, to czy jak mi się przykładowo nie spodoba i mnie wk**i i będe chciał wrócić do WM 6.5 to co? będę mógł czy pozamiatane?

maniek9611
14.12.10, 23:29
Na pewno nie będzie update z 3.14 na WM7 tak jak miało to miejsce w 6.5 - z 1.66 na 3.14 O tym należy zapomnieć, to coś w rodzaju gotowanego romu jak teraz u naszych kucharzy :P

kleban
14.12.10, 23:31
czyli bedzie mozna wrocic czy nie?

maniek9611
14.12.10, 23:42
do wszystkiego da się wrócić :P

kleban
16.12.10, 00:06
Napisałem maila do zespołu HTC odnośnie upgrade do 7, i oto co mi odpisali:

Dziękujemy za zapytanie w kwestii Windows 7. Przykro nam lecz htc nie planuje aktualizacji Windows 7 dla urządzenia htc HD 2.
W tej kwestii możemy zasugerować odwiedzenie blogu htc:


http://bloghtc.pl/kategoria/inne

Aby wysłać odpowiedź na tę wiadomość lub poinformować mnie o tym, że odpowiedź na zadane pytanie była przydatna, zaloguj się na stronie ContactUs z użyciem swojego adresu e-mail i numeru zgłoszenia 10PLCW51PLA000107.

Z poważaniem,

Edyta

HTC



p.s. ostatnio dość intensywnie bawiłem się 7-ką i muszę wam powiedzieć, ze htc sense dużo bardziej mi się podoba, animacje czy ta pogoda są świetne, a pozatym funckjonalność bez porównania z WP7. hm, więc chyba nie update-ował bym nawet gdyby była możliwość..

Na forum kodujemy linki wychodzące ;)

tezia
13.01.11, 14:44
Nie wiem czy wiecie ale wp7 juz wyszedl ; D info na xda developers

barti16
13.01.11, 14:45
Razem chyba z NAND wyszedł ;p