PDA

Zobacz pełną wersję : Czy warto przenieść się na Androida?



johnybgoode
15.01.11, 15:37
Czesc! :)
Mam kilka pytań związanych z systemem Android na HTC HD2 ;)

A wiec, jestem szczesliwym posiadaczem HTC HD2, moj OS to 5.2.21869, ROM 1.66 a radio 2.07.51.22_2. Z telefonu korzysta sie dosc przyjemnie, ale spotykam kilka zasadniczych problemow z systemem. Bywa tak, ze zalicza zwiechy po kilka razy w tygodniu, przy duzym obciazeniu sprzetu (mimo ze operuje menedzerem zadan) a odkad wrzucilem 2gb muzyki na karte player wlacza sie minute, po czym i tak dziala mulowato. Z przegladaniem zdjec jest rowniez problem, wybranie tapety to nie lada wyczyn, bo nie wyswietlaja mi sie miniaturki. Czesto telefon nie podswietla sie, mimo usilnych prob odblokowania sprzetu. Ogolnie WM w tej wersji dosyc mi sie podoba, ocenilbym go na 7/10 moze z malym plusikiem za ciekawe gry.

Ale do czego zmierzam? Chcialbym poznac wasze zdanie na temat wersji NAND Androida na HD2. Czy warto migrowac? Czy pozbede sie problemow z slaba szybkoscia w kilku aplikacjach? Jak przyjazny i intuicyjny jest interfejs w porownaniu do WM? Czy liczba aplikacji jest wieksza, mniejsza lub porownywalna do WM? Slowem, chcialbym zdecydowac na bazie waszych opinii czy warto przeniesc się na Androida :)

Smogg
15.01.11, 15:54
Te wszystkie opinie, które się tutaj (mam nadzieję) pojawią, są obarczone bardzo subiektywną oceną - dla jednej osoby Android będzie super, dla drugiej będzie porażką... Tak samo kwestia jego szybkości - dla jednego będzie zadowalająca, dla innego będzie to niesamowity muł...

W każdym bądź w tym poście razie skupmy się na 2 (wydaje mi się :D) obiektywnych konkretach, które można podać ;)
1. Liczba aplikacji Android>WM. Jest ich po prostu więcej :-)
2. Masz stockowy, stary rom i stare radio. Tak czy inaczej będziesz musiał wgrać HSPL, MAGLDR, powiedzieć papa gwarancji (do czasu reflasha stocka) itd. Wobec tego, pierwsze co bym Ci poradził to wgranie jakiegoś polskiego Customa (WM) i odpalenie Androida z karty.
Dlaczego?
Otóż: łatwo, szybko przerzucisz (choćby via MyPhone) kontakty, smsy itd między dwoma Windowsami. Ale, poza tym, będziesz w stanie sprawdzić Androida bez konieczności "przesiadania się" w swoim Leo tylko i wyłącznie na niego. Jeśli Ci się spodoba - no problem, instalujesz Androida w NANDzie i zapominasz o WM. Jeśli nie - masz Custom Roma, które zazwyczaj charakteryzują się jednak lepszym wykorzystaniem możliwości HD2. Nowe radio dla Androida tak czy inaczej musisz wgrać - dzięki temu usmażysz dwie pieczenie na jednym ogniu - zobaczysz, czy inne WM też nie wyrabiają -oraz- sprawdzisz możliwości alternatywnego systemu bez wprowadzania zmian przed rozważeniem ewentualnej migracji :-)