PDA

Zobacz pełną wersję : Lepsza praca baterii



adrian1203
19.01.11, 14:42
Witam,

Wiele osób ma zapewne problem z pracą na baterii na Andku. Sam go miałem kilka razy do czasu znalezienia tej sztuczki. Efekty? Na 2 róby i różne romy Andka efekt zaskakująco dobry. Raz z 70mA spadło mi do 20mA (od taki rom..) za drugim razem ładnie zeszło do 3-5mA. na 24h zjada mi ok. 25%-27% baterii (stand by, pisanie sms'ów)



1. Instalujemy z marketu aplikacje Terminal
2. Uruchamiamy terminal i wpisujemy : su : klikamy enter
3. Wpisujemy : rm data/system/batterystats.bin : klikamy enter, jeśli nic się nie wyświetli to wykonaliśmy operacje poprawnie!
4. Wyłączamy telefon. Ładujemy go do zielonej diody, kiedy jest wyłączony.
5. Uruchamiamy Andka i cieszymy się z "nowej" baterii :)

malesiak
20.01.11, 11:27
Może się przydać, ale powiedz mi jakie to ma działanie na baterię? Co ta funkcja wykonuje?
Po prostu "jak to działa"? :)

Smogg
20.01.11, 11:35
Powoduje, że log baterii tworzy się na nowo - "prawie" jakbyś wsadził nową baterię w nowy telefon, system od początku uczy się wykorzystania dostępnej pojemności.

barti16
20.01.11, 15:08
I naprawdę to coś daje?

Smogg
20.01.11, 15:12
Jeśli pod Androidem masz problemy z drenażem baterii - to wg różnych opinii - m.in. tej z pierwszego posta - tak.
Ale pamiętaj również, że nie każdy Android ma takie problemy - dlatego to wszystko zależy od Twojej specyficznej sytuacji ;)

adrian1203
20.01.11, 19:51
Jeśli standardowo nie pobiera mało, to w większości przypadków pomaga. Jest jeszcze kilka różnych miksów tej metody jednak ogółem jest ona uważana za najlepszy "polepszacz" sprawności baterii na Androida

Smogg
26.01.11, 15:02
OK, czasami człowiek nie wie, że występuje problem dopóty dopóki nie postara się jakiegoś znaleźć :-)
Zainstalowałem sobie currentwidget i zacząłem mierzyć zużycie baterii w moim Androidzie (FTM: MCCM SE v3.4).
Poniżej 9mA nie spadło mi nigdy, więc - a co mi tam - usunąłem plik ze statystykami, naładowałem telefon i dzisiaj bawię się Andkiem... Najczęściej pojawiające się wartości w logu teraz oscylują w przedziale 5-9mA, więc pod tym względem jest lepiej. Oczywiście podczas rozmowy czy zasysania maili etc. zużycie w logu nadal skacze, ale to normalne, a stand-by jest mniej wygłodniały i mniej żre :-)

adrian1203
26.01.11, 15:07
ważna uwaga tylko..a nawet 2 :)
zaryzykuje stwierdzenie, że nie ma znaczenia kolejność ładowania oraz moment rozładowywania do tej metody. działa tak czy siak.


sprawa druga, to że przy wyłączaniu telefonu po którym razie bateria wariuje i znowu trzeba wstukać rm... i od nowa bateria działa miodnie.

mój rekord? 57h (kilka rozmów telefonicznych + ok. 70sms) i 13% baterii :D (do 0 nie rozładowywuje..)

bartass127
29.01.11, 02:20
Jak to ma wygladac?, wpisuje napierw su, pod spodem ta sciezka i enter tak, potem wyjsc z tego i fona wylaczyc ?

maniek9611
29.01.11, 10:23
Jak to ma wygladac?, wpisuje napierw su, pod spodem ta sciezka i enter tak, potem wyjsc z tego i fona wylaczyc ?

su i enter itd chyba że jeszcze raz Ci instrukcję podyktować?

Smogg
27.01.12, 16:33
Obalenie mitu:

http://android.com.pl/news/platforma/3646-dianne-hackborn-kalibracja-baterii-to-mit.html

bajan
24.03.12, 22:21
Ja też miałem problem z baterią. Rano o godz. 7 odłączyłem ładowarkę a o 11 miałem 39% baterii. Oczywiście włączone WiFI, BT, i inne. Poczytałem zamieszczone powyżej informacje i są efekty. Po pierwsze dodałem do moich aplikacji Android Assistant oraz Battery Indicator. Po drugie odinstalowałem zbędne oprogramowania.
Po 7 godzinach od pełnego naładowania mam 70%. Zobaczę jak długo.

blazej2
29.10.12, 22:03
Dalej korzystacie z tej aplikacji, warto jeszcze ją instalować i ustawić żeby bateria była lepsza?

Vinrael
29.10.12, 23:17
Smogg wkleił link, w którym to wyraźnie obalają tą teorię ;E

blazej2
29.10.12, 23:36
Czyli nie warto sie w to bawic. Mysalem ze to cos pomoże dla mojego leona bo mi cos szybko pada 2.15min i 84% slabo chyba.