PDA

Zobacz pełną wersję : Opera łącząca sie tylko przez WAP w sieci plus



mikkacm
20.01.11, 13:43
Witam,
Szukałem ale nie znalazłem, jeżeli przeoczyłem przepraszam.
Mianowicie mam problem z operą w HD2 kupionym w sieci plus. Problem polega na tym, że domyślnie opera jest ustawiona tak że łączy się przez WAP a do pudełka dołączona jest karteczka z zaleceniem korzystania z Internet Explorera ;/
Znalazłem rozwiązanie:

W Operze można wyłączyć domyślny WAP, wystarczy w pasku adresu opery wpisać opera:config, przejść do zakładki Network i zaznaczyć opcję Conn Mgr Auto Detect Network. Na koniec wykonać restart opery. Od tego momentu można łączyć się przez normalne szybkie połączenia GSM.
Jednak pojawia się kolejny problem. Po restarcie opery (soft reset i wyłącz-włącz telefon też testowałem) opcja Conn Mgr Auto Detect Network znów jest odznaczona. Nie wiem czy coś źle robię czy jak.
Proszę o jakieś wskazówki

Smogg
20.01.11, 14:49
Najprostszy, najszybszy i najskuteczniejszy byłby debrand z czystym romem od HTC (lub coś "gotowanego") - pozbędziesz się śmieci i jakichś debilnych prekonfiguracji... jedyną uciążliwością jest wtedy na nowo instalowanie aplikacji, ustawianie telefonu itd... ale raz zrobione - działa dużo dłużej ;)

Jeśli nie jesteś skłonny do takiego rozwiązania, coś innego co mi przychodzi do głowy to: zainstaluj Operę/Operę Mini na karcie pamięci... zobaczymy, czy nadal będzie "zasysała" konfigi od plusa.

mikkacm
21.01.11, 01:52
Dzięki za odpowiedź.
O tym rozwiązaniu też już słyszałem i poważnie się nad tym zastanawiam bo po jaką cholerę plus to robi nie wiem... Programy nie będą problemem bo wiele ich jeszcze nie zdążyłem zainstalować.

Ale pojawia się kolejne pytanie, a konkretnie wiem że instalacja romów od HTC nie gryzie się z warunkami gwarancji ale czy gwarancja nie podlega pod plusa? Jak zastąpię "ich" rom tym czystym HTC nie stracę gwarancji? Myślę że ktoś będzie lepiej poinformowany ode mnie.

Poszukałem i znalazłem że nie grozi to utratą gwarancji. Chyba że się mylę ;)

adrian1203
21.01.11, 12:17
Jak możesz utracić gwarancje HTC wgrywając ich oficjalne oprogramowanie przygotowane dla twojego telefonu?