PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zwiększyć ilość kontaktów w zakładce ulubione?



Piotr6
20.01.11, 21:56
HTC HD2 mam już ponad dwa tygodnie. Dzięki poradom kolegów z tego forum (i nie tylko) prawie udało mi się dostosować menu telefonu do własnych potrzeb. Prawie robi jednak wielką różnicę, więc pozostało mi jeszcze parę drobnych poprawek. Mam oryginalny Rom 3.14 i wgrałem ostatnio CHT 1.8.5. Nie wszystko udało mi się jednak ustawić tak jak sobie zaplanowałem, dlatego proszę starych wyjadaczy o pomoc w następujących kwestiach:
1. Jakim sposobem powiększyć ilość kontaktów w zakładce ulubione? Satysfakcjonowała by mnie przynajmniej jeszcze jedna strona z kontaktami.
Przy okazji związany z tym problem. Nawet lekkie muśnięcie któregoś z tych kontaktów skutkuje natychmiastowym połączeniem z daną osobą. Nie ma możliwości wyboru czy ma to być rozmowa, czy SMS. Może to też się da usprawnić?
2. Zainstalowałem SPB Time, wyłączyłem systemowy budzik i za pomcą CHT wskazałem SPB Time jako nowy budzik. Po zatwierdzeniu zmian niestety nic się nie zmieniło. Program SPB wprawdzie działa prawidłowo i budzi mnie codziennie rano, ale w zakładce Home ciągle mam napis, że alarm jest wyłączony. Drażni mnie ta sytuacja bo nie lubię jak coś nie działa, gdy działać powinno.
Poradźcie, proszę, jak rozwiązać te problemy nie zmieniając romu ani programów na inne.
Piotr6

lakikwap
20.01.11, 23:41
1. chyba sie nieda
2. da sie normalnie to zrobić, jak robisz nowy ulubiony to nie zaznaczasz ani połączenia ni sms tylko coś typu pokarz całą karte.
3. nie wiem:)

Piotr6
21.01.11, 00:07
Serdeczne dzięki za szybką odpowiedź. Zrobiłem jak sugerowałeś i to działa. Poszło podziękowanie.
No to jeden problem rozwiązany. Polecam się pozostałym forumowiczom. Zostały jeszcze dwie sprawy.
Czekam na sugestie.
Piotr6


Zapomniałem dodać, że czekam niecierpliwie.
Ponieważ moje problemy nie wzbudziły zainteresowania innych forumowiczów odnoszę wrażenie, że nie ma takiej potrzeby modyfikacji u innych. Spróbowałem więc poradzić sobie samemu i częściowo rozwiązałem problem kontaktów.
Rozwiązanie jest banalnie proste, ale nikt o tym nie pisał, więc podaję tu sposób dla takich niedoświadczonych jak ja.
Z pomocą CHEditora przygotowałem sobie 3 strony ekranu głównego z ustawieniem 4x4 dla szybkich linków. Program ten pozwala przypisać linki zarówno do programów jak i do kontaktów. Dzięki temu rozwiązaniu mam 32 szybkie linki do programów i 16 dodatkowych kontaktów. Nie jest to może zbyt eleganckie rozwiązanie, ale póki co musi mi wystarczyć. Jego główną wadą jest to, że kontakty ze zdjęciami mam rozdzielnie w dwóch różnych miejscach. Tym sposobem rozwiązałem częściowo mój kolejny problem.
Pozostał jeszcze jeden z budzikiem. Z tym sobie sam nie poradzę, dlatego nadal proszę o pomoc doświadczonych forumowiczów.

Smogg
22.01.11, 14:16
Podane przez Ciebie "rozwiązanie", można określić "obejściem" (workaround).
Ale jest to jedyne możliwe wyjście - nie da się zwiększyć ilości ulubionych kontaktów w zakładce Sense.
I z grubsza brak stricte zwiększenia liczby ulubionych opisał lakikwap ;-)

Co do wyświetlania godziny budzenia SPB Time w Sense... niestety - jak wyżej. Działać - działa. Budzić - budzi. Wyświetlać tej godziny na ekranie home - nie będzie :-(

Z tego też powodu używam standardowego budzika - tak długo, jak 3 budziki będą Ci wystarczać - jest to dobre rozwiązanie... jeśli jednak potrzebujesz większej ilości, a nie chcesz używać dwóch różnych programów budzących jednocześnie - musisz się przyzwyczaić do obecnego stanu ;-)

lakikwap
22.01.11, 20:40
wiem co ci poradze co do 3 punktu :)
zainstaluj g-alarm, on pokazuje na głównym ekranie o której jest budzik. Programy też czają z ile h będzie budzik (np. s2u2 ma takie odliczanie)

jedynie trzeba wejść w galarm przez ikonke w programach a nie przez "pulpit"

co ty na to ? :)

Smogg
22.01.11, 21:04
G-Alarm u niektórych powoduje niesamowity drenaż baterii... a to niedobrze :-)
Jednak - skoro mowa o "niektórych" - nie u każdego występuje ten problem... G-Alarm ma wersję trial, więc można sprawdzić przed zakupem.

lakikwap
22.01.11, 22:34
umnie niema problemu z baterią, tzn. 3 dni (nocne ładowanie, wieczorem zgon)przy codzienym używaniu (brak czasu na zabawe) czyli troche wifi, mp3, kilka tel i sms.

Piotr6
22.01.11, 23:03
Z pokorą przyjmuję informacje, które parę postów wyżej przekazał Kol. Smogg. Zamyka to praktycznie rozważania nad przedstawionymi przeze mnie problemami. Przy okazji dziękuję serdecznie pozostałym kolegom za odzew w mojej sprawie.
Dodam tylko, że przesiadłem się na HTC HD2 z Omni i900, gdzie korzystałem najpierw z Galarmu, a później SPB Time. To przyzwyczajenie przeniosłem na HD2. Jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że nie pracuję już zawodowo i nie muszę zrywać się rano o wczesnej godzinie. Nadal jednak korzystam z budzika i z niekłamaną satysfakcją korzystam z funkcji drzemki, opóźniając czas wstawania o kolejne minuty. Tu włąśnie, duże kolorowe przyciski SPB pozwalają mojej zaspanej i ledwo przytomnej głowie, odroczyć moment wstawania o kilka minut.
Skoro mamy już jasność w kwestii co się da wykonać lub obejść, a co się nie da, z przedstawionych przeze mnie problemach, proponuję nie przeciągać dyskusji zamykając ten wątek.
Dziękuję i pozdrawiam. - Piotr6