PDA

Zobacz pełną wersję : Przeglądarka - która najlepsza.



kubiba
26.01.11, 00:57
Witam,
Korzystam ze standardowej przeglądarki HD2.
Jaka Waszym zdaniem jest najlepsza przeglądarka ?

Pozdrawiam,
kubiba

gRRuby
26.01.11, 02:59
Najlepsza przeglądarka mobile z jaką miałem do czynienia to google chrome w Android 2.3
Pierwsza przeglądarka, w której strony wyglądają poprawnie i przede wszystkim normalnie funkcjonują strony z flashem.
Polecam wgrać sobie Andka na kartę SD i jeśli w ogóle się nie przesiadziesz na ten system to do dłuższego serfowania w necie polecem działać z Androidem
Co WM to Opera jest bardzo dobra, ale niestety jej najnowsza wersja 10 nie działa z Sense, ale i tak jest niezła. IE to jest wg mnie najgorsza mobilna przeglądarka (zresztą tak samo jak na pc). Niestety Skyfire nie działa w Europie.

Smogg
26.01.11, 10:34
Ja tam używam standardowej - Opera 10 i zasadniczo jestem zadowolony. Obsługa flasha jest mi do szczęścia niepotrzebna... a kilka chwil zabawy z przeglądarkami obsługującymi flasha powodowało u mnie jednak podniesienie poziomu kortyzolu, w momencie, w którym nawet na telefonie wyskakują mi reklamy ^_^

@gRRuby: Zaintrygował mnie ten fragment:


(...) Co WM to Opera jest bardzo dobra, ale niestety jej najnowsza wersja 10 nie działa z Sense, ale i tak jest niezła. (...)

Bo szczerze mówiąc - nie mam pojęcia o co chodzi :-)
Czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl?

kasier
26.01.11, 10:45
Też nie do końca rozumie bo używam 10 ;]

maniek9611
26.01.11, 11:33
Źle napisał pewnie o Skyfire mu chodzi :D

Smogg
26.01.11, 11:53
O Skyfire napisał trochę dalej - że nie działa w Europie... więc naprawdę, nadal jestem ciekawy o co chodzi :-)

gRRuby
26.01.11, 16:07
Napisał co na pisał :)
U mnie Opera 10 nie obsługuje Flasha, mam włączona opcje plug-in, ale Flasha nie ma. W O10 multituch nie działa - to miałem na mysli pisząc, że nie działa Sense. W Operze Flash jest odsługiwany połowicznie. Wyświetlają wam się filmy vimeo, yt czy animacje osadzone na stronach? Mi nie. Jedynie w Androidowej przeglądarce wszystko dział jak powinno.

kasier
26.01.11, 16:20
No niestety na wm flasha obsługuje skyfire (obecnie u nas niedostępny) oraz uZard web, co do opery to chyba wszystko działa jak powinno bo taki program a nie wina sense ;]

Smogg
26.01.11, 16:57
Można jeszcze zastosować zooomera, albo zainstalować Operę 9.7 - o ile dobrze pamiętam, ona obsługuje multitouch (albo, żeby być poprawnym marketingowo: htc pinch). ;) BsBTweaks chyba też może dodać opcje znane z zooomera do Opery 10... ale efekt tych zoomów nie jest zbyt imponujący ;)

kubiba
26.01.11, 23:15
Chodzi mi o przeglądarkę na WM. Korzystam ze standardowej Opery, która była na telefonie. Gdybym chciał Androida to bym sobie kupił Desire HD, a chciałem WM, więc chodzi mi o przeglądarkę na ten system. I chcę, żeby miała multitoucha, a nie chce wgrywać tego zoomera, bo mi się nie podoba. Uważacie, że Opera 9.7 jest dobra ? Możecie podać linka do niej ?

gRRuby
27.01.11, 00:27
Opera 9.7 jest chyba w ostatnim oficjalnym romie htc. Ja kupiłem nowy hd2 i Opera 9.7 już była, zainstalowałem też Operę 10 i działają niezależnie tylko ta ostatnia nie ma multi-toucha. Zresztą jakiś dużych różnic nie znalazłem.

Gwoli ścisłości to Skyfire nie obsługuje Flasha a jedynie serwery Skyfire streamują treści stron z flashem co nie jest tym samym i działa tak sobie. Oczywiście w Europie w ogóle ten system nie robi.

kasier
27.01.11, 08:23
dla mnie nie ważne było jak tylko że strony były jak na kompie wyświetlane, a mam wrażenie że oceniasz skyfire z androida, bo chciałem zauważyć że działają inaczej, szkoda że już go nie ma

monik99
16.03.11, 20:52
A ja mam (pewnie sie bedziecie smiac) rom 1,48, juz blisko 2 lata i opere 9,7 ktora wystarcza mi i w najbizszym czasie nie bede niczego zmieniala.

maniek9611
16.03.11, 22:13
I bardzo dobrze, tak trzymaj, przynajmniej jedna osoba nie narzeka ;)

Smogg
17.03.11, 10:59
No i taka jest prawda ;)
Była kiedyś taka reklama w której padało hasło "jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać?".

Tutaj ceną upgrade'u romu jest koszt czasu poświęconego na naukę takiej czynności, na ponowne konfigurowanie wszystkiego... koszt stresu, jeśli ktoś tego nigdy nie robił i boi się popsucia swojej słuchawki...

Ja akurat jestem bardzo wyczulony na punkcie wydajności czy to komputera, czy to telefonu... dlatego też stockowy rom zniknął z mojego Leona już w godzinę po zakupie (ponownie dzięki Szakusku ;D).

Od kiedy więcej korzystam z internetu w telefonie, migracja na Androida i jego przeglądarkę stała się poniekąd koniecznością - na Androidzie po prostu działa to szybciej, lepiej obsługuje strony i jest wygodniejsze. Niestety, na Twoim romie nie jesteś w stanie sprawdzić nawet Androida z SD... ale skoro Opera 9.7 spełnia Twoje wymagania i oczekiwania względem funkcjonowania telefonu, to powraca pytani "po co miałabyś to robić?" :-)

Tak jak powiedział Maniek - dobrze, że chociaż jedna osoba nie narzeka ;D musimy chyba ten dzień zaznaczyć w forumowym kalendarzu 8)