PDA

Zobacz pełną wersję : PROBLEM Z APLIKACJĄ DZIAŁAJĄCĄ PRZEZ INTERNET NA HTC HD2



Maciejl76
30.01.11, 21:11
Witam
Poszukuję rozwiązania problemu.
Pracownicy handlowi w terenie pracują na aplikacji (zainstalowanej na HTC HD2, Windows Mobile 6.5) , przy pomocy której zbierają zamówienia od klientów, aplikacja ma funkcję ręcznej synchronizacji z serwerem postawionym w siedzibie firmy, na którym pracuje główna aplikacja magazynowo handlowa, do której wlatują zamówienia o handlowców w terenie. Na routerze otwarty port 80 aby webservice (IIS) mógł się komunikować w dwie strony z palmtopami.
Gdy handlowcy synchronizują się będąc w zasięgu jakiejś sieci WIFI, biuro, dom, McDonalds - to wszystko gra. Gdy zaś chcą wykorzystać do tego mobilny internet (w HTC jest 3G, HSDPA) to lipa. Test połączenia działa (aplikacja ma taką funkcję, by sprawdzić czy łączy się z serwerem, natomiast sama synchronizacja już nie - może zbyt dużo danych, może gdzieś jakiś automat zrywa coś w Orange. Nie mam pojęcia gdzie szukać rozwiązania.

maniek9611
30.01.11, 21:43
Nie ma w firmie ludzi którzy tym zarządzają? Ktoś musiał handlowcom wydać Leony. Nie wieżę, że szef dał i powiedział róbcie z tym co chcecie :D Nie ma żadnego informatyka? To tak z ciekawości :)

Maciejl76
30.01.11, 21:52
Więc tak, telefony ja wydaję pracownikom i ja je konfiguruję. To jest nowa aplikacja, którą rozpoczęlismy wdrazać od listopada. Wszystko fajnie smiga i smigalo podczas testow, jak pracowalismy wewnątrz firmy, po WIFI, lub w odległej lokalizacji, ale także przez WIFI. Problem się pojawił, jak w trasie nie ma w pobliżu WIFI a jest GRPS/3G czy HSDPA - wtedy nie ma możliwosci zsynchronizowania danych, bo wywala w logu, że błąd połączenia i brak sesji użytkownika. Choć przez ten sam GPRS/3G/HSDPA, funkcja w aplikacji "TEST POŁĄCZENIA Z SERWEREM" zwraca, że jest OK.
Dumam i szukam, że może cos się gryzie, gdy się wysyla lub pobiera przez siec dluzej niz kilka sekund jakies tam dane/informacje... - czyli to co związane z synchronizacją...

Boss
30.01.11, 22:44
A zwykła opera działa normalnie? Znaczy normalne połączenie internetowe na ten przykład 3G.

P.S. na routerze w firmie przekieruj wszystkie porty na serwer, lub dodaj serwer do strefy zdemilitaryzowanej (o ile takową ma router) czy jakoś tak. Albo zrób jedno i drugie.

Maciejl76
30.01.11, 23:55
Tak zrobię :)
Wcze