PDA

Zobacz pełną wersję : DZIWNY HD2



nikokot
02.02.11, 22:50
Witam. Kupiłem HD2, jestem drugim wlascicielem, z tego co wiem byl on wziety w listopadzie ub. roku w erze, fabrycznie bez sim. Nie wiem czy 1 wlasciciel co modowal, mam z nim 2 problemy, 1 to taki, ze w ustawieniach aparatu zamiast wroc/cofnij jest back. 2 to w ustawieniach fona pisze "funkcje dotykowee". Prosze o pomoc, jak sobie z tym poradzic, czego to jest wina. Pozdro i z gory dzieki za szybka odpowiedz

kasier
02.02.11, 22:57
Prawdopodobnie masz wgrany jakiś gotowany rom

ArturN
02.02.11, 23:08
zaktualizuj rom ma inny, problem zniknie

nikokot
03.02.11, 08:08
Gosc od ktorego kupilen telefon zapewnia nie ze nie zmienial softa, wiec wychodzi ze tak wyglada fabryczny. A inni uzytkownicy tez mieli taki problem? Moge dostac jakas dokladna instrukcje do wgrania najlepszego softa?

Smogg
03.02.11, 09:21
Oczywiscie, ze mozesz... poszukaj, jest na forum...

ArturN
03.02.11, 11:13
Masz do wyboru romy stockowe 1.66 lub nowy 3.14. Możesz także wygrać customa. Jaki wybrać? Kwestia gustu. Zdania są podzielone. Mogę Ci polecić mój wypiek FireStorm. Powodzenia.

nikokot
03.02.11, 12:15
A ten rom był fabrycznie?

pulus
03.02.11, 13:14
a masz brand z ery? tak mi sie wydaje ze jesli nic z tel nie bylo robione to brand powinien byc i moze to jest przyczyna takich zmian... czy to jest mozliwe koledzy?

Smogg
03.02.11, 13:59
A ten rom był fabrycznie?


A "ten" = który?


a masz brand z ery? tak mi sie wydaje ze jesli nic z tel nie bylo robione to brand powinien byc i moze to jest przyczyna takich zmian... czy to jest mozliwe koledzy?

To zależy, czy era w jakikolwiek sposób branduje swoje telefony :-)
W moim początkowo był splash plusa - dzięki temu wiedziałem, skąd pochodził... ale plus długo w nim nie zagościł :-P HD2 od ery nie miałem w swoich rączkach, więc tutaj nie wiem jak konkretnie z tą siecią.

Autor niestety nie napisał nam jaki konkretnie ma rom (wersja), mógłby też sprawdzić, czy ma HSPL (a to by nam powiedziało, czy ktoś wgrywał jakieś inne oprogramowanie do telefonu)... możemy 'ciągnąć Cię za język' i wydobywać informacje... ale komu powinno bardziej zależeć? :P

nikokot
03.02.11, 15:13
Juz mówie :) telefon jak wlaczal ma logo ery, w info o oprogramowaniu pisze od góry do dołu:

Wersja systemu operacyjnego: 5.2.12869 (21869.5.0.82)
Wersja Manilla: 2.5.20113224.0
Wersja pamieci ROM: 1.66.118.1 (76641) PLK
Data pamieci ROM: 02/02/10
Wersja radia: 2.15.50.14
Wersja protokołu: 15.42.50.11U
jakbys mógł powiedziec jak sprawdzic te HSPL :)

Smogg
03.02.11, 15:29
Skoro masz ROM 1.66 i Radio 2.15 to musisz mieć HSPL :-)

Sprawdzisz to wchodząc w bootloader: Wyłącz telefon, wciśnij power i trzymaj Volume Down.
Jeśli masz jakieś pliki .nbh na karcie pamięci, to możesz ją dla 100% bezpieczeństwa najpierw wyjąć ;)
Potem wyciągasz, wsadzasz baterię i uruchamiasz telefon.

Czyli jednak - o ile to Ty się nie bawiłeś w HSPL i flash Radia... to jednak poprzedni właściciel trochę mija się z prawdą ;)

O wpływie HSPL na gwarancję również było mówione na forum już niejednokrotnie (tak tylko przypominam, jako ciekawostkę :P).

nikokot
03.02.11, 15:35
Czyli ze tel telefon stracił gwarancję?
[hr]Dodano: 1296740421[hr]
Zrobiłem to co powiedziales, wyskoczyly 4 paski czerwony, zielony, niebieski i bialy z napisem serial, czerwony z napisem PB81100 SS-BC
SPL-1.42. HSPL XE

0x05
Cotulla HPSL 0x50

Co był orobione z tym telefonem i po co? Co mam robic? Pisac do sprzedajacego ze zadam zwrotu? Powiedzcie dokładnie co jest z tym telefonem i po co to jest.

Smogg
03.02.11, 15:56
Wygląda na to, że sprzedawca słuchawki postanowił wgrać do niej inne radio - standardowo, ze stockiem 1.66 w parze idzie radio 2.07 (o ile mnie pamięć nie myli)... Aby wgrać jednak samo radio, potrzebny jest właśnie HSPL.

W tej chwili możesz uznać, że Twoja gwarancja na tę słuchawkę jest "zamrożona"*. Przywróci ją flash stocka - 1.66 z karty -> to wgra radio, które powinno być z tym romem oraz podmieni bootloadera na oryginalny :)

_________________
*Domniemam, że sprzedawca dał Ci paragon/fakturę na telefon... bez tego gwarancji w ogóle nie masz :P

nikokot
03.02.11, 16:00
A tak bardziej po polsku co to jest te radio i jak mam to wszystko cofnac dokladnie?

Smogg
03.02.11, 16:11
Najprościej to ujmując:
ROM - oprogramowanie (Windows),
Radio - sieć (siła sygnału, jakość rozmów).

Usunięcie HSPL (+ powrót do oryginalnego radia i gwarancji) następuje poprzez flash 1.66 z karty :-)

nikokot
03.02.11, 16:12
A krok po kroku jak mam zrobic ten flash? Kompletnie sie na tym nie znam, dlatego srry ze tak pytam.

Smogg
03.02.11, 16:25
Dlatego posiadamy tutaj również i bloga z przydatnymi poradami (których kalki znajdują się i na forum)...
FAQ aktualizacja Romu oraz Radia przez HardSPL (http://hd2blog.pl/2010/06/faq-aktualizacja-romu-oraz-radia-hardspl/)
Stockowy Rom 1.66 WWE + spolszczenie (http://hd2blog.pl/2010/11/stockowy-rom-1-66-wwe-spolszczenie/) - Tutaj opcja z karty usuwa przy okazji HSPL.

nikokot
03.02.11, 16:32
A bardziej mi sie oplaca zrobic ten flash? Czym on sie rozni od tego co mam teraz?

Smogg
03.02.11, 16:40
Uff... ;)

Teraz masz stary stockowy rom, najnowsze radio i HSPL.
A więc po kolei:
ROM - możesz wgrać customa - HSPL to Ci umożliwia.
Radio - możesz wgrać jakiekolwiek bez ruszania systemu - zasługa HSPL
Gwarancja - coś Ci się spieprzy, w serwisie zobaczą HSPL: Positive (:D) i odmówią naprawy w ramach gwarancji...

Musisz zrobić sobie małą kalkulację:
Opcja 1. Zostaje jak jest, działa, po co się szczypać, jak się zepsuje, to się zepsuje...
Opcja 2. Flash stocka aby usunąć HSPL i wgrać stare radio;
Opcja 3. jw + flash najnowszego stocka (3.14+radio 2.15) - ten pkt najpierw wymaga flasha 1.66 z karty, bo 3.14 nie współpracuje z HSPL i będziesz miał fuckupy;
Opcja 4. Korzystając z wgranego już HSPLa i Radia 2.15 wgrywasz Custom ROM i bawisz się swoją słuchawką, testujesz różne 'wypieki', radia;
Opcja 4a. Idziesz o krok dalej i wgrywasz MAGLDR aby wgrać WP7 lub Androida :D
Opcja 5. Kontaktujesz się ze sprzedawcą, oświadczasz, że wprowadził Cię w błąd, że w telefonie jest zmienione (nie przez Ciebie) radio i wgrany HSPL...
...Opcja 5a. On się wypiera, każe się cmoknąć, Ty nic mu nie udowodnisz, kończy się w sądzie, za 7 lat być może zakończy się sprawa i być może dostaniesz zwrot poniesionych kosztów;
...Opcja 5b. On się przyznaje, zwraca Ci kasę, kupujesz nowego HD2 albo inny telefon... i wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

nikokot
03.02.11, 17:01
A dasz mi jakas instrukcje jak wgra candka? WM to nie jest do zabawy soft, a po co "usypiac" mozliwosci HD2? Wgram sobie andka, tylko mam na kompie win7, czy bedzie wszystko ok ze spolszczeniem itp? Jakas dokladna instrukcje, pewna bym prosil do najlepszego na HD2 andka. A jak wgram andka, potem wszystko cofne do fabryki to wraca mi gwara?

Smogg
03.02.11, 17:11
Jak wgrasz stocka - to wraca gwarancja.

Instrukcja wgrywania NANDa jest na forum. Poszukaj.

Ponieważ:
1. Bardzo odeszliśmy od pierwszego posta...
2. Temat w zasadzie nic nie mówi o Twoich problemach, a takich tematów miało tutaj nie być.
3. Temat i tak jest napisany z CapsLockiem, na co przymknąłem oko...
4. Weszliśmy na temat wgrywania i zabawy z Androidem, a ten system ma swoje, inne działy na forum...

EOT.