PDA

Zobacz pełną wersję : HD2 sie nie wlacza



nikokot
03.02.11, 20:14
Po probie wgrania magldr radio 2.15 HD2 zatrzymuje sie na logo ery i sie nie wlacza. Nic sie nie da z nim zorbic, jedyne wyjscie to wyjecie baterii. Co robic w takiej sytuacji? Wiem ze pobono trzeba wgrac jakos z portorem softa, ale czy nie dalo by sie tego jakos zrobic wgrywajac juz androida?

Smogg
03.02.11, 20:19
Jeśli MAGLDR wgrał się pomyślnie, to powinieneś móc w niego wejść przytrzymując klawisz power (trzymaj go dopóki się nie pojawi ekran z wyborem opcji).
Jeśli się nie wgrał - niestety, musisz wejść w bootloadera (Power + Vol[-]) i wtedy wgrać na nowo Windowsa.

Jeśli skończy się flashem WM, to przy okazji wgraj sobie HSPL 2.08 (jest na blogu), bo to ta wersja HSPL jest wymagana do MAGLDR (a z tego co pamiętam w innym wątku pisałeś, że masz HSPL 1.42 - chyba, że od tamtej pory coś się zmieniło).

nikokot
03.02.11, 20:28
nie reaguje kompletnie na nic

Smogg
03.02.11, 20:33
A kiedy wsadzisz baterię, przytrzymasz klawisz zmniejszający głośność i (trzymając go) wciśniesz power... nie wchodzisz w bootloadera?

nikokot
03.02.11, 20:37
telefon po wlozeniu bateri kompletnie sam sie wlacza ja nic nie musze dotykac
nei mam jednak mam te paski

Smogg
03.02.11, 20:48
nei mam jednak mam te paski


Czyli masz "paski" (=bootloader), czy nie masz, bo się pogubiłem :D

nikokot
03.02.11, 20:49
mam sprobowalem jak powiedziales i mam :) to chyba dobrze

Smogg
03.02.11, 21:01
Więc korzystając z "pasków" postaw jakiegoś Windowsa, najlepiej Customa na driverach 3.14 (np. ROM ArturN-a), jak w nim będziesz - wgraj HSPL 2.08 i wtedy wgraj MAGLDR.

Zasadniczo powielam tutaj instrukcję Artura, no ale cóż xP
2 dni temu wgrywałem Andka w NANDzie i zapewniam, to żaden skomplikowany proces, a raptem kilka kliknięć :-)

nikokot
03.02.11, 21:06
mam te paski, ale z nimi nie da sie nic zrobic

Smogg
03.02.11, 21:09
A czy Szanowny Pan raczył przeczytać instrukcję flashowania? >.>

Opcja 1. Paski na HD2, podpinasz USB, odpalasz .exe z flasherem.
Opcja 2. Plik z romem nazwany "leoimg.nbh" w głównym katalogu na karcie pamięci i wtedy wchodzisz w owe paski i flashujesz.

nikokot
03.02.11, 21:19
a gdzie umiescic flaszha przy opcji 1? i z jakiej strony go sciagnac?

Smogg
03.02.11, 21:25
Np. z bloga na którego do konkretnego wpisu link już Ci dzisiaj podawałem...

Link: >>Klik<< (http://hd2forum.pl/pomoc-pytania-problemy/dziwny-hd2/msg3168/#msg3168)

nikokot
03.02.11, 21:36
Obejrzalem oba linki i nadal nie wiem co mam zainstalowac, jak odpalic, do tego ja przeciez nie moge zsynchronizowac active sync bo sie nie da a dwa nie wiem jak

Smogg
03.02.11, 21:41
Jeśli masz rom w formacie .nbh, wgrywasz go na kartę i wchodzisz w bootloader. Jeśli przy okazji zgodnie z instrukcją zmieniłeś nazwę tegoż pliku na 'leoimg.nbh', to bootloader go wykryje i będziesz mógł przeflashować swoją słuchawkę...

Jeśli jednak wolisz rozwiązanie, które do flashowania wykorzystuje komputer i masz rom w formacie .exe, wchodzisz w bootloader, podpinasz kabel do telefonu (i komputera, ten sam jeden kabel, tak, aby tym kablem telefon był połączony z komputerem) i na komputerze uruchamiasz .exe z romem... powinno wtedy rozpocząć się flashowanie telefonu.

nikokot
03.02.11, 21:49
bylbym bardzo wdzieczny jakbys zapodal jakis pewny link do jakiegos roma (najlepszy w/g twojego doswiadczenia) :) gdyz moge znalezc w zlym formacie lub znowu jakis "niedorobiony".

Smogg
03.02.11, 21:54
Jeśli i tak chcesz przejść na Androida, to zasadniczo jakikolwiek rom (poza stockiem) z driverami 3.14 będzie odpowiedni.
Rom ArturaN - TADAM! (http://hd2forum.pl/custom-romy/firestorm-mod-wm23152-by-arturn-(10-01-2011)/)

Ściągnij, rozpakuj, wgraj na kartę, przeflashuj, uruchom, wgraj HSPL 2.08, wgraj MAGLDR (1.11+), wgraj Androida...

nikokot
03.02.11, 21:57
a cos takiego tylko w tym formacie exe? jak mi nie pojdzie to sproboje z ta karta ale to troche jest skomplikowane z karta, moge cos spierniczyc i jesczze gorzej bedzie

barti16
03.02.11, 22:02
Jeżeli chcesz androida na karcie (czyli że masz i windowsa i andka) to wystarczy tylko wypakować pare plików na karte i z poziomu telefonu włączyć i już... no chyba że chcesz zastąpić windowsa andkiem, to wtedy przyczytaj o androidach nand i napisz czego nie rozumiesz :D

Smogg
03.02.11, 22:04
Prawdę powiedziawszy jest dokładnie odwrotnie - karta niesie ze sobą mniejsze ryzyko :-)
1.66 @ exe masz na blogu (czy w romie Artura jest .exe, to nie wiem).


@barti: ale on chce w NAND :) A widać, nie rozumie... emmm.. wszystkiego :-)

nikokot
03.02.11, 22:35
sciagam go ale sciaga mi sie caly czas w formacie mp3, nigdzie nie ma by zmienic format cos mi sie rozwalilo

Smogg
03.02.11, 22:49
Hmm, może Twój telefon myśli teraz że jest mp3 playerem i to dlatego stara się przyzwyczaić do nowej roli?

maniek9611
03.02.11, 22:51
@nikokot

proszę Cię, błagam...skończ tą już tą szopkę...zlituj się nad Smoggiem

nikokot
03.02.11, 22:54
mam juz wszystko sciagniete, pytanie tylko w czym mam zmienic nazwe, w tym romie co pobralem po rozpakowaiu utworzyl sie katalog w ktorym sa 2 aplikacje : Flasharollic RUU i Leo Custom RUU co mam skopiowac na karte i zmienic nazwe?

Smogg
03.02.11, 23:06
Aby zmienić nazwę możesz:

Opcja 1. Dokładnie o godzinie 3 nad ranem wziąć dyskietkę 3,5" w lewej kieszeni spodni założonych na lewą stronę i iść na cmentarz pomiędzy starymi dębami tuż przy bramie na którą świeci światło księżyca w pełni. Stanąć nad wykopanym, ale nie zakopanym grobem, wyjąć prawą ręką dyskietkę, wysypać szczyptę soli przez lewy bark stojąc na lewej krawędzi prawej stopy, a lewą nogę mając skręconą pod kątem 36 i 6 dziesiątych stopnia na zachód. Wtedy, jeśli rozwarstwi się ziemia a przed Tobą stanie ten, którego imię brzmi sześć sześć i sześć, a Ty, wręczając mu 13 i 2 dziesiąte kilograma węgla, w jaśminowym worku o zapachu truskawek zbieranych o świcie, to on spełni Twe życzenie i urośnie Ci w spodniach niespodzianka. Jeśli przez osiem tygodni wtedy nie wyciągniesz niespodzianki ze spodni założonych na lewą stronę i przybędziesz do tego miejsca po raz drugi, ON zrozumie swoje opaczne zrozumienie Twej prośby i łaskawie zechce zamienić Twoją niespodziankę ze spodni na zmianę nazwy pliku na dyskietce...

Opcja 2. Kliknij na ten plik prawym przyciskiem myszy!

nikokot
03.02.11, 23:25
wiem jak sie zmienia nazwe tylko nie wiem ktory plik mam zmienic, wrzucilem folder z 2 aplikacjami i potem tylko te flash cos tam i nic cie nie dzieje z telefonem

Smogg
03.02.11, 23:33
Ufff... chyba zacznę pobierać opłaty za roboczogodziny takiego pisania...

nikokot - obydwa pliki mają końcówkę .nbh? obydwa 'ważą' tyle samo? czy chwila zastanowienia się i refleksji sprawia Ci ból?

nikokot
04.02.11, 00:11
sa tam 3 pliki jeden nbh i dwie aplikacje ktory mam wgac tylko ten nbh?

Smogg
04.02.11, 00:16
NBH

Proszę Cię, naprawdę, przyznaj się - robisz sobie ze mnie żarty?
Tyle razy już pisałem, że plik z romem - nbh - do instalowania z karty ma się nazywać 'leoimg.nbh' i ma się znajdować w głównym katalogu karty SD wsadzonej do Leo... Szczerze - nie wierzę, że ktoś mógłby uważać, że zmiana nazwy pliku .nbh na 'leoimg.nbh' to tak naprawdę zakamuflowane, ukryte, podstępne przesłanie aby w ten sposób nazwać plik, który pierwotnie miał końcówkę .exe... tak też proszę - przyznaj się, nabijasz się ze mnie i badasz moją cierpliwość? :>

nikokot
04.02.11, 00:18
chyba poszlo biale tlo, pisze press power button to start update imarge, postepowac tak?

biale tlo, update complete update success co mam teraz robic?

Smogg
04.02.11, 00:35
Po skończonym flashu wyjąć baterię, wsadzić ją z powrotem, uruchomić telefon... przyznać się... :>

nikokot
04.02.11, 00:42
haha działa dzieki, ale szczerze to bym nie wytrzymal z tym, musze wgrac andka. mgdlr111 mam na kompie, andka tez, jak mam teraz zainstalowac i skad wziasc hspl 2.8?

marki51
04.02.11, 00:46
nikokot przechodzisz sam siebie :'(

nikokot
04.02.11, 00:49
uznajmy ze to komplement :D wazne ze wlaczylem telefon, ale widac ze to samorobka, andek musi byc XD

Smogg
04.02.11, 00:55
OK. Aj haw inaf.

Wystarczająco wiele razy dawałem Ci linki do wystarczającej ilości rzeczy, aby w Twojej głowie mogła się narodzić myśl:
"hej, tutaj wszystko jest! może jednak nie będę zawracał nikomu dupy i prosił o linka do czegoś, co mogę znaleźć sam używając forumowej szukajki! a przecież Smogg, tak, on mi już mówił, że instrukcja wgrywania NANDa jest na forum... chyba by mnie nie oszukał, w końcu dał mi już tyle linków o które przez własne wygodnictwo prosiłem, zamiast sam znaleźć, mimo, że są ogólnodostępne... tak, teraz zmienię swoje życie, nie będę już zamęczał ludzi swoimi postami i problemami z prośbą dotyczącą powielania tego samego, co już kiedyś napisali, teraz przeczytam, pomyślę i sam sobie poradzę!"

Ale - albo udajesz, albo musisz się z tym przespać, a być może jutro uda Ci się znaleźć następną osobę skorą do poświęcenia swojego czasu aby pokazać Ci, że z szukajki na forum naprawdę da się korzystać do odnajdywania interesujących rzeczy.

Powtórzę więc, aby nie było wątpliwości:
1. Na forum znajduje się tutorial dotyczący wgrywania NANDa.
2. Na forum znajdują się linki do HSPL 2.08.

Ze swojej strony życzę samych celnych wyników wyszukiwania i bezproblemowo przeprowadzonych wszystkich wymaganych operacji.

nikokot
04.02.11, 01:07
dziekuje za pomoc

Boss
05.02.11, 12:15
HSPL w wersji 2.08. Proszę bardzo:

http://tinyurl.com/6l98af3