PDA

Zobacz pełną wersję : spb mobile shell 3.5 vs cht 2.0



majkel
03.02.11, 22:49
Nie wiem czy dobry dział...

No więc co wg. Was jest lepsze? spb ms wydaje się być ładniejszy ale czy jest użyteczniejszy, szybszy od cht 2.0? Na razie próbowałem cht 2.0 i funkcjonalność ok, choć tel. trochę wolniejszy. Jak Wy uważacie?

Smogg
03.02.11, 23:26
Dział dobry ;)

Ale pytanie które zadałeś brzmi mniej więcej jak "co jest lepsze - Motor Yamaha, czy sekwencyjna instalacja gazowa w samochodzie z benzynowym silnikiem 1.8?" :-)

SPB MS to nakładka na Windowsa Mobile, CHT 2.0 to powiedzmy konfigurator innej nakładki na WM - Sense ^_^

SPB MS daje - imho - większe pole do popisu przy personalizowaniu tego wszystkiego i ustawianie stricte pod siebie. Używałem go pewien czas na i900 z nakładką... Mobile Sense ^_^
W Sense najbardziej do mnie przemawia ten zegar z pogodą - są po prostu takie, jakie chciałbym widzieć w moim telefonie... i takie też widzę :]

Jeśli o mnie chodzi, to w momencie zmiany słuchawki zmieniłem też nakładkę... do Sense można się przyzwyczaić, jest inny, ale zasadniczo umożliwia to samo, a dla mnie telefon, poza ulubioną zabawą z testowaniem różnych romów (czy, jak w przypadku HD2 - także i innych systemów) ma po prostu działać, dzwonić, odbierać pocztę, przypominać o spotkaniach... W moim odczuciu lepiej wypada tutaj Sense, ale też pewnie dlatego, że więcej z niego korzystam do takich rzeczy, aniżeli korzystałem z SPB w Omnii ;)

Pozwolę sobie na dodanie ankiety do Twojego posta, to zobaczymy jakie nastroje mają inni forumowicze (a jeśli ktoś je dodatkowo tutaj opisze, to tym lepiej) :)

kasier
04.02.11, 00:00
No ja używałem mobile shell na moim starym wysłużonym asusie ;] jak zobaczyłem sense to zadaje sobie pytanie co to jest mobile shell ;p

majkel
04.02.11, 00:15
Smogg, racja, ale instalujesz albo to, albo to, oferują częściowo podobne ulepszenia, zmieniają wygląd, choć cht porównując do mobile shell raczej niewiele wprowadza. Mógłbym zadać pytanie mobile shell czy stuningowany przez cht htc sense :) Czy spb muli mocniej telefon? Cht lekko czuć. Ankieta - świetny pomysł ;)

Smogg
04.02.11, 00:24
No ale CHT bez Sense nie postawisz, bo nie będzie miało czego robić, a SPB MS to osobna aplikacja 'nakładka na today', dlatego już prędzej rozważałbym wprowadzenie Sense z i bez CHT do Ankiety, aniżeli CHT przy pominięciu faktu, że wymaga Sense do 'życia' :D Wiem, wiem, wiem, jestem upierdliwy i marudzę :P

Także używa się albo SPB MS, albo HTC Sense (z lub bez CHT), albo czegoś jeszcze innego (na forum jest np. Host 1.5 - zmieniający WM w WP7, jest Winterface, jest coś tam zmieniającego WM w para-ajfona... sporo tego, ale faktycznie do szerszego grona przebiły się zwłaszcza te 2 pierwsze :)), albo w ogóle niczego (są i tacy, którzy lubią oglądać swoją tapetę na pustym today'u :D).

Część osób, których posty miałem przyjemność czytać, reprezentuje pogląd, że CHT to niepotrzebny zastrzyk braku stabilności do i tak z zasady niestabilnego systemu i (twierdzi że) używa 'czystego' Sense... co kto lubi :-)

majkel
04.02.11, 00:52
Samo cht nie istnieje, więc wiadomo, że z sense :P, użyłem skrótu myślowego. Chciałem nie tyle porównywać sense co zmodyfikowane nakładki między sobą, uznając cht + sense jako coś innego :P, ale to trochę na wyrost, bo to pomodyfikowany, ale jednak przecież htc sense. Ok ale już wszystko jasne :D Głosujmy 8) Ja obecnie siedzę na sense + cht 2.0 final.

I jak widzę na razie zgodnie sense wygrywa ;)

maniek9611
04.02.11, 06:01
Jak wyjdzie SPB 5.0, ja się przesiadam...chyba, że zdążę już na stałe na Androida 8)

majkel
09.02.11, 10:42
Pewnie nie wyjdzie :(

maniek9611
09.02.11, 10:51
Pewnie nie wyjdzie :(

dziwne rzeczy opowiadasz


http://pda.pl/news/spb_mobile_shell_5_ukonczony__dostepny_dla_produce ntow_sprzetu/

Smogg
09.02.11, 11:31
Jak wyjdzie SPB 5.0, ja się przesiadam...chyba, że zdążę już na stałe na Androida 8)


SPB to nie Aquart... znają potencjał Androida i wątpię, aby nie wypuścili wersji dedykowanej na ten system :-)

maniek9611
09.02.11, 12:00
Ja też nie wątpię w to że będzie na Andka. Tylko spytam tak...po co? hehehehe

Smogg
09.02.11, 12:44
- Leo, why?
- For money...

:-)

Mnogość dostępnego oprogramowania z punktu widzenia konsumenta jest atutem. Nie jest się 'siłą uwiązanym do jedynego słusznego wyglądu >menu<' (nawiązanie do pewnego "smartphone'a": celowe). Im większa konkurencja tym większe prawdopodobieństwo obniżenia cen... a także - większa innowacyjność -> firmy poszukują rozwiązania, które zapewni im przewagę na rynku. Część się sprawdza, inne nie, ale ostateczny głos ma tutaj odbiorca końcowy - czy będzie chciał zakupić aplikację o danych parametrach, czy może jednak poszuka innej.
HTC wiele osób wybiera właśnie ze względu na fenomenalne Sense (sam się do nich zaliczam). Próby portowania Manili na i900 tylko potwierdzają to, że HTC znalazło sposób aby za pomocą dobrego softu (nakładki) zwiększyć sprzedaż swoich telefonów. W tej chwili nie wyobrażam sobie zakupu czegoś innego niż HTC właśnie z tego powodu :-)

Ale na tym forum raczej ciężko znaleźć ludzi, którzy wybrali HTC po to, aby wywalić Sense i zostawić zwykłego today'a :D To znak rozpoznawczy tych telefonów, jeśli komuś się nie podoba, to znacznie prościej jest wybrać tańszego Samsunga z TouchWizem, albo coś jeszcze innego :-)
SPB używałem na Omnii, tam to zdawało egzamin, na HD2 jakoś nie odczuwam takiej potrzeby... zwłaszcza, że HTC Sense z Androida (na którym obecnie siedzę na tyle długo, że zapomniałem jak wygląda WM), jest wybitnie wygodny.

Lubię testować użyteczność nowego oprogramowania... ale po przygodach z SPB MS na i900, po przygodach z Sense na WM i Androidzie (mimo początkowej obawy związanej z tą nakładką), nie widzę dla siebie żadnych rewelacyjnych ułatwień czy wszelkich innych korzyści wynikających ze zmiany.

Różni ludzie, każdy ma swój gust i wie co dla niego najlepsze, dlatego nie mówię, że moja wizja używania telefonu jest jedyną słuszną... Jednak jeśli ktoś nie chce Sense, to ma masę smartphone'ów o podobnych parametrach sprzętowych do tych w urządzeniach HTC, a o niższej cenie - co zostawia trochę złociszy w portfelu na zakup nakładki, z której chce się korzystać :-)