PDA

Zobacz pełną wersję : Telefon działa z opóźnieniem



misiek901
10.02.11, 13:40
Witam wszystkich! Szukałem w tematach i niestety nic nie znalazłem, więc postanowiłem napisać.
Mam mianowicie taki problem: zamierzam do kogoś zadzwonić i wybieram sobie kontakt (lub numer) i zanim uzyskam połączenie telefon "chwilę się zastanawia". Jednak większy problem jest z rozłączaniem rozmów, ponieważ po naciśnięciu "zakończ", telefon nie rozłącza połączenia jeszcze przez 5 do 9 sekund. Inna sprawa, że potrafi wyłączyć cały ekran pokazując tylko górną belkę, a reszta jest czarna (odblokowuje się dopiero po jakichś 30 sekundach). Jeszcze innym problemem jest fakt, że w momencie połączenia się z rozmówcą, ten nie słyszy mojego głosu i jedyną metodą na rozmowę jest rozłączenie się i ponowne wybranie numeru. Taka sytuacja nie ma miejsca cały czas, ale niestety potrafi się zdarzyć kilka razy dziennie. Ponieważ uznałem, że takie działanie nie ma nic wspólnego z normalnością, postanowiłem zasięgnąć informacji od mądrzejszych ode mnie. Będę więc niezmiernie zobowiązany za informację, co jest przyczyną takiego działania i jak się tej przyczyny pozbyć.

Zwierzu
10.02.11, 15:24
Nie jestem znawca ale mialem podobnie na starym romie .
Napisz jaki masz rom i radio ide o zaklad ze tez masz archaiczny jak ja dzis rano:)

Smogg
10.02.11, 15:44
Po lewej stronie posta - w tabelce z profilem - autor wątku ma takie dane:


misiek901
Newbie

Wiadomości: 1
Podziękowania: 0
[+DZIĘKI+]

Radio: 2.07.51.22_2
Rom: 1.66.479.2

Wnioskuję więc, że ma 1.66 ;)

Faktycznie, misiek - Twoje problemy mogą być wynikiem software'owego "zapchania się" słuchawki... Sam miałem kiedyś podobne komplikacje - wtedy zmieniłem rom na jakiś inny wynalazek i jak ręką odjął :)
Bo pytania o restart telefonu chyba zadawać nie muszę? :D

misiek901
10.02.11, 18:28
Wielkie dzięki za pomoc. Jak tylko będę miał chwilę, zaraz będę czegoś szukał i zmienię rom. Pozdrawiam ;D

norberts
10.02.11, 21:17
To nie wina romu. Tak jak z komputerem o jego sprawność trzeba dbać. Laptop z wind. 7 odpala się średnio w 50 sekund a znam takich co 5 minut to norma. Tak i tutaj trzeba "posprzątać" usunąć śmieci (temp) moze zwolnić pamięć (a nie wszystko instalować na pamięć telefonu - tylko karte) Polecam CLEARTEMP oraz CLEANRAM i powinno być ok.

misiek901
11.02.11, 08:59
Kolejny raz dziękuję za sugestię. Tylko myślę, że jednak będzie to wina romu, bo "sprzątam" na bieżąco, nauczył mnie tego poprzedni htc (M650 z Orange). Poza tym nie instalowałem nic poza jedną, jedyną automapą (nie lubię "śmietnika" ani w telefonie, ani w komputerze). Dzięki wielkie również za polecone programy, zanim zmienię rom, to jeszcze się pobawię "Clean'ami". Pozdrawiam

Postanowiłem jeszcze raz napisać, ponieważ napisałem do HTC zapytanie, czym może być spowodowane opisane przeze mnie działanie telefonu i otrzymałem w ciągu 3 godzin odpowiedź, że problem najprawdopodobniej leży właśnie po stronie ROM'u. Otrzymałem link do pobrania ROM'u w wersji 3.14. Pobiorę ten wynalazek i sprawdzę, czy da się na tym pracować. Jeszcze raz pozdrawiam i dziękuję za pomoc ;D

Zwierzu
12.02.11, 14:31
A moze android?

Ja co raz bardziej sie przekonuje zeby na stale zagoscil u mnie.