PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki abonament:)



Zwierzu
12.02.11, 15:02
Szykuje sie do nowej umowy i zastanawiam sie nad operatorem. Co proponujecie nie chce wiecej wydawac niz 90zl miesiecznie. Nie chce dziadostwa jakim jest Play.
Sporo bawie sie netem , gadam przez skype (sporo ciagnie transferu).
Mam mozliwosc wziecia na firme telefonu.
Sa jakies siedzi ktore nia maja limitu danych?
Co polecacie bede wdzieczny za sugestie.
A moze zwyczanie heyah?

maniek9611
12.02.11, 15:41
Chciałem napisać o Play żebyś uważał ale już wiem że nie chcesz :) Ale skoro już napisałem to mimo to uważaj na strefę darmowego internetu. Jest w całości "darmowy" 2gb ale tylko w strefie Play, jeżeli przechodzi na nadajniki Plusa już tak nie jest. Jedyna dobra sprawa to, to że można to sobie zablokować. Ja się na to naciąłem ale to już nieważne, można się przyzwyczaić >:(
Jeżeli chodzi o Plusa to uważaj na:
http://hd2forum.pl/pomoc-pytania-problemy/hd2-w-plusie-pakiet-500mb-problem/msg3090/#msg3090

O innych sieciach może ktoś napisze jeszcze :) Powodzenia

Zwierzu
12.02.11, 16:15
Wlasnie teraz mam play i jestem w strefie "taniego internetu" zgodnie z mapa ale wali komunikaty ze nie jestem wiec reklamacja poszla do nich i niech sie bujaja nie popuszcze a ze 100m dalej nie ma strefy taniego internetu to juz ich problem. Nigdy nie mialem gorszej sieci niz PLAY jest to syf straszliwy zasieg tragiczny , slaba jakosc rozmow ludzie nie dajcie sie nabrac im.
W telekomunikacji pracuje z 10 lat jestem informatykiem i ich odpowiedzi na moje zgoszenia sa na poziomie dziecka z podstawowki. Dodam ze Play ma stacje bazowe czesciowo z PLUS i jak natlok jest na plusie to plus odlacza play z tych stacji bazowych co skutkuje slaba jakoscia polaczen , slabym zasiegiem.

maniek9611
12.02.11, 16:35
Wiem wiem kolego i dlatego pod tym względem także nie jestem zadowolony. Często zrywa połączenie :/ W Plusie takich jazd nie miałem nigdy. Wkurzało mnie tylko tam, że po 11 latach abonamentu tam, nie potrafili mi tego co chciałem w dobrej cenie. HD2 można było taniej kupić na allegro (nówkę) niż tam w promocji. Mówię o sierpniu tamtego roku.

Zwierzu
12.02.11, 17:37
HD2 można było taniej kupić na allegro (nówkę) niż tam w promocji. Mówię o sierpniu tamtego roku.



Az zaplułem monitor ze smiechu:)

No nie wspomne ze jak ktos do mnie dzwoni to okolo 70gr placi to tez jakis smiech na sali jest...

Mam jeszcze 2mce co prawda ale juz zaczynam sie dowiadywac na co zmienic bo jak sie okazuje to wszystko jest tak zrobione zeby nie wiadomo bylo gdzie jest najtaniej i najlepiej.

maniek9611
12.02.11, 17:44
To powiem Ci że jak coś Cię interesuje i się na coś zdecydujesz to możesz już podpisać umowę i bez problemu telefon dostaniesz w nowej sieci. Gdzieś koło 3 miesięcy przed końcem umowy. Korzystasz z nowego fonu w starej sieci i tylko później wymiana karty :) Ja podpisałem umowę w sierpniu z Playem i dostałem telefon, a na początku listopada mnie puścili z Plusa i tylko wymiana karty.
Aha i oczywiście umowa jest od momentu zwolnienia przez starego :)

Boss
17.02.11, 01:26
No nie wspomne ze jak ktos do mnie dzwoni to okolo 70gr placi to tez jakis smiech na sali jest...
Wiesz akurat to mnie nie interesuje ile kto płaci. Przecież ważne są moje rachunki a nie czyjeś. Jak komuś nie pasi to niech nie dzwoni. Święty spokój.
Dużo osób mi mówi iż mam dziadoską sieć bo dużo kosztuje dzwonienie do mnie. Zawsze odpowiadam z szerokim uśmiechem "To chyba Ty masz problem, a nie ja ;) . Ja płacę 5 groszy minutę.".

Zwierzu
17.02.11, 10:56
No nie wspomne ze jak ktos do mnie dzwoni to okolo 70gr placi to tez jakis smiech na sali jest...
Wiesz akurat to mnie nie interesuje ile kto płaci. Przecież ważne są moje rachunki a nie czyjeś. Jak komuś nie pasi to niech nie dzwoni. Święty spokój.
Dużo osób mi mówi iż mam dziadoską sieć bo dużo kosztuje dzwonienie do mnie. Zawsze odpowiadam z szerokim uśmiechem "To chyba Ty masz problem, a nie ja ;) . Ja płacę 5 groszy minutę.".


Jakim cudem 5 gr chyba w obrebie jednej sieci?

Boss
17.02.11, 11:26
Tak na Play i stacjonarne, a że mam 80% znajomych w Pay więc... Poza siecią mam 29 groszy. Internet mnie nie interesuje zbytnio, sms-y tanie, ale mało wysyłam. Po doładowaniach stan darmowy (80% znajomych), więc płacę 50-70 złoty na pół roku. Zasięg faktycznie guzik warty, ale każda sieć ma jakieś minusy.
Rodzaj abonamentu, karty i sieci należy na zimno przekalkulować. Sprawdzić wszystkie oferty, sprawdzić na jakie sieci będziemy dzwonić i jakie będą nasze (nie czyjeś) wydatki. Nie ważne że kolo z forum ma zarąbiście w erze na abonament, a sąsiad to chwali pod niebiosa play mix. Dla nas najlepszy czasem będzie orange na kartę.

koala6b
17.02.11, 19:34
ja mam orange free na karte i za karzde doładowanie za 50 zł dostaje się 10gb


 ???