PDA

Zobacz pełną wersję : samoczynne łączenie się z internetem



iguane
12.02.11, 20:02
Witam,
jeżeli jest taki temat już gdzieś to przepraszam, ale nie znalazłem.

Mam problem z moim HTC HD2 mianowicie samoczynne łączy mi się z internetem. Dodam tutaj, że aktualizacja pogody czy aukcji jest wyłączona. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje. Nie mam zainstalowanych jakiś "nowych" programów. Telefon posiada oryginalne softy.

proszę o pomoc bo pójdę z torbami.

Ps. proszę o wypowiedzi w języku polskim a nie chińsko-technicznym :)
pozdrawiam i z góry wielkie dzięki
Marcin

norberts
12.02.11, 21:47
może wyłącz raportowanie błędów i wysyłanie opinii klientów - ustawienia / system. Google maps jeżeli się zalogowaleś i zostawiłeś włączoną usługę lokalizacji będzie łączył się z netem non stop. Usługa MyPhone (jeżeli używasz) i ustawiłeś synchronizację też będzie łączył .... lub inne programy do synchronizacji. Możesz użyć programu nodata (blokuję sieć, kiedy tylko chcesz) .... ostateczność, napisać do htc lub HR.

maniek9611
13.02.11, 02:36
NoData lub Dial-up disabler załatwią sprawę

iguane
13.02.11, 18:12
może wyłącz raportowanie błędów i wysyłanie opinii klientów - ustawienia / system. Google maps jeżeli się zalogowaleś i zostawiłeś włączoną usługę lokalizacji będzie łączył się z netem non stop. Usługa MyPhone (jeżeli używasz) i ustawiłeś synchronizację też będzie łączył .... lub inne programy do synchronizacji. Możesz użyć programu nodata (blokuję sieć, kiedy tylko chcesz) .... ostateczność, napisać do htc lub HR.


Raport o błędach i opinie klientów mam wyłączone. reszta też jest off. tak więc chyba jutro zadzwonię to HTC

Smogg
13.02.11, 18:20
Zanim zaczniesz dzwonić - polecam jednak rozwiązanie podane przez kolegę Mańka ;)

norberts
13.02.11, 19:51
Tak NoData pomoże .... , ale jak nie masz nic do stracenia zrób Hard Reset. Pomysły mi się wyczerpały, jak cos wymyślę dam znać. Również czekamy na rozwiazanie twojego problemu na forum. ;)

maniek9611
13.02.11, 19:58
Co Wy wszyscy z tym Hard Resetem??

Smogg
13.02.11, 22:32
Podobnie jak na Windowsa ("prawdziwego") jednym z częstszych rozwiązań problemów jest "format c:" :-)

Czasami faktycznie, jest to dobre, szybkie i w miarę pewne rozwiązanie... ale tutaj wystarczy zwykły NoData / Dial-up e/d...

HR/flash to ostateczność, jeśli jedynym problemem telefonu jest ciągłe łączenie się z internetem bez wyraźnego powodu (bo jeśli byś zainstalował coś, co rżnie ten transfer - np. komunikator - to byś chyba nam o tym powiedział?) to można go poobserwować jeszcze kilka chwil, zanim będzie się go zerowało ;)

maniek9611
14.02.11, 04:51
Właśnie o to chodzi, że jak tu każdy będzie odpowiadał na problem - HR, to wystarczy zamknąć forum i na głównej wywalić dwie wielkie litery HR i poniżej napisać - to rozwiązanie Twego problemu! Daj plusa!

iguane
14.02.11, 16:39
Witam ponownie,

na początek chcę powiedzieć i ostrzec NIE DZWOŃCIE do HTC i NIE pozwólcie sobie pomagać :)
Ja tak zrobiłem i to był mój błąd kazali zainstalować mi program który miał załatwić problem i co się okazało po zainstalowaniu (uruchomieniu aplikacji) rzeczywiście nie łączył się telefon z internetem ale na tyle skutecznie, że nic nie działało :) ani internet ani mms ani wap itd itp. Po de-instalacji owego programu nadal nic nie działało i nie działa.
Tak więc chyba niestety będę musiał zrobić ten HR chociaż nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązywania problemów.
Program Dial-up disabler właśnie ściągnąłem na mojego htc i zobaczymy czy problem się rozwiązał.
Ale póki co muszę jakoś zrobić aby zaczął działać internet i mms

maniek9611
14.02.11, 18:54
Chcieliśmy Tobie pomóc ale skoro i tak w ogóle miałeś tam zadzwonić, to po co zadajesz pytania na forum? Tak jak mówiłem, w Twoim przypadku tylko te 2 aplikacje :)

iguane
14.02.11, 19:49
Chcieliśmy Tobie pomóc ale skoro i tak w ogóle miałeś tam zadzwonić, to po co zadajesz pytania na forum? Tak jak mówiłem, w Twoim przypadku tylko te 2 aplikacje :)


Bardzo się cieszę, że chcieliście mi pomoc i pomagacie a tam dzwoniłem bo za nim padły następne wiadomości od was to znowu mi się połączył 3 razy z netem więc sam rozumiesz nie mogłem czekać.

norbiman
19.02.11, 16:36
sory ze odswierzam ale, co daje ten NoData albo Dial-up disabler? Czy to na stałe wyłącza cały internet? bo mam podobny problem, jak kolega, który założył ten temat, lecz oczywiście chce łączyć sie z internetem chociażby przez Wi-Fi, jak też przez wap, ale chce korzystać z tego za moją zgodą, a mi internet łączy się sam!

maniek9611
19.02.11, 16:41
Instalujesz, blokujesz co ci przeszkadza i to wszystko. Wifi po zablokowaniu opcji Internet (czyli gprs) normalnie działa. Na pewno się nie zawiedziesz, po prostu zainstaluj i zaznacz odpowiednie opcje!

norbiman
19.02.11, 19:38
bdb dziękuję :)