PDA

Zobacz pełną wersję : Prawie idealna podróbka HD2



szuli
16.02.11, 10:11
Witam

Wczoraj kupiłem Htc hd 2 z angielskim menu ale to nie był problem. Wiec zaczynamy od wgrania nowego romu z językiem polskim... (ale jak) wiem są toturiale ale nic nie moge zrobić mam wszystko ściągnięte co trzeba czyli hspl sspl FireStorm_Mod_WM23152_by_ArturN, i jakieś spolszczenia (htc_leo_wm65_5in1_eeu_3_14_v03_1 i part 2).
Ale powoli chciałem zgrać ze strony htc oryginalny rom ale po wpisaniu s/n wyskakuje ze jest zły, no ok to zgrywamy od was z forum i jest. Mam wszystko co trzeba i w każdym programie (hspl , sspl, rom,) wywala przy tzn. rozłącza się activesyns. Za każdym razem operacja dochodzi do update rom takie okienko gdzie pokazuje aktualną wersje (u mnie nic nie pokazuje) na wersje którą chcemy wgrać. Mam wściekliznę bo mam też motorole milestone z androidem i tam żadnego problemu nie było z wgraniem 2.2 , posiadam samsung wave i tez nie było problemu z aktualizacją. A tu nie mam siły cała noc. PROSZĘ O RADE BO ZGŁUPIAŁEM.

Mój aktualny rom: K102_chs_200_V0.0.6
Rom date: 6/30.2010
Radio version: 1.07.10061

Proszę o szybką podpowiedź co robić

Zwierzu
16.02.11, 12:29
Czy to jest telefon z ERY?

szuli
16.02.11, 13:56
no własnie nie wiem kupiłem jako okazje za grosze.
bez dokumentów tylko telefon i akcesoria
[hr]Dodano: 1297857482[hr]
Mam czas dzis do 20 bo koleś jest do tego czasu w moim mieście i ewentualnie mogę oddać jak okaze sie felerny wiec prosze o jakieś rady co moge zrobić znim

kasier
16.02.11, 17:44
może masz po prostu zły s/n i nie wgrasz na niego pl

maniek9611
16.02.11, 18:06
tu z niemieckim ale może pomoże :P

http://hd2forum.pl/pomoc-pytania-problemy/niemiecki-rom/

Smogg
16.02.11, 19:09
Moze to glupie pytanie... ale to na pewno jest Leo? :D

Pierwszy raz widze takie radio, a allegro pelne jest podrobek z dual simami itp. :)

szuli
16.02.11, 19:42
Jak podróbka to chyba najlepsza na świecie. WSZYSTKO NA SWOIM MIEJSCU POSIADA. No zobaczę ten rom i dam znac

[hr]Dodano: 1297888151[hr]
Ten rom także odpada wywala przy instalacji. A moze jest jakiś sposób zeby wgrać androida jezeli wcześniejsze działania nie dały rezultatu??

Boss
17.02.11, 01:14
Możesz zrobić zdjęcia jak najwyraźniejsze tego telefonu z każdej strony i dać na forum. Ja nic nie chcę sugerować ale radio 1.07.10061 to znana chińska podróbka. Przykład problemu np. na forum

http://4pda.ru/forum/index.php?s=7e184986371a10022037fd21638402ea&showt opic=70859&view=getlastpost
Poczytaj o różnicach.

kaktus
17.02.11, 09:22
po radziecku trochę mi ciężko;) ale podróbkę od razu można poznać więc nie sądzę aby w tym leżał problem, tutaj widać różnice w pl
http://forum.gsmcenter.pl/najnowsze-wiadomo-ci-ze-wiata-gsm-f70/i-htc-hd2-lepsza-od-oryginalu-t14296.html

kasier
17.02.11, 09:39
zewnętrzne linki kodujemy ;]

Zwierzu
17.02.11, 10:50
Ja mialem taki przypadek kolega wpadl do mnie sprawdzamy S/N a tu na stronie sunnysoft (chyba tak to sie chyba nazywalo) nie ma taiego S/N jak ma kolega.
Oczywiscie ten soft co pasowal do mojego Leo u niego sie wysypywal z bledem.
Wiec HSPL wrzuta customa i dopiero mozna dalej dzialac.

Telefon byl z ERY.

Boss
17.02.11, 11:14
Kaktus no nie wszystkie podrubki są tak oczywiste jak ta przez Ciebie prezentowana. Jest tego badziewia masę. Taki oto prosty przykład gdzie już ciężej się kapnąć dla osoby nie widzącej "na żywo" HD2

http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=17995 :chiski-hd2-na-filmie&catid=49:sprzet&Itemid=91
Widziałem kiedyś na allegro do złudzenia podobny telefon. 95% by się na niego na pierwszy rzut oka nabrało. Tylko przyciski głośności miał po drugiej stronie. Oczywiście pewnie po chwili użytkowania większość by zatrybiła że ma kicz, ale kupując tego czasem nie widać.

szuli
18.02.11, 00:04
Znalazłem. Poszedłem do komisu znajomego i porównałem cal po calu oryginał i mój i wszystko było by super gdybym nie wyciągnął karty sim i tu pies pogrzebany. Mój miał trochę dalej to wejście dosłownie o ciupkę. Bez wahania zdjąłem naklejki z korpusu i było zupełnie co innego jakieś chińskie symbole.

Ale dorwałem kolesia i mam kasę i telefon (tak go załatwiłem) :)

Ale moze kolejne pytanie juz nie będzie na miejscu ale co mogę z nim zrobić jakiś inny system doradźcie.
I dzieki za rady.

Smogg
18.02.11, 00:21
Ale dorwałem kolesia i mam kasę i telefon (tak go załatwiłem) :)

::)




Ale moze kolejne pytanie juz nie będzie na miejscu ale co mogę z nim zrobić jakiś inny system doradźcie.


Co możesz zrobić z podróbką? W zasadzie to raczej niewiele :-) Wszelkie wypieki - czy to WM, czy Android, czy coś jeszcze innego - są robione pod konkretny sprzęt... Jeśli uda Ci się wgrać coś innego, to imho w najlepszym przypadku nie będzie działało poprawnie, w najgorszym brick, a w najbardziej prawdopodobnym - po prostu nic nie wgrasz :-P
Więc możesz się cieszyć tym co masz... cokolwiek by to nie było ^_^ do eksperymentów z systemami itd. jednak polecałbym HD2 ze stajni HTC ;)

szuli
18.02.11, 10:55
Postraszyłem policją i takie tam (ma się sposoby)

Ja też bym polecił HD2 oryginalnego ale co zrobisz jak nie znasz telefonu na wylot to sie strzeż. Ale tak na marginesie WM 6.5 jest parametry takie same 1gh procesor i 512 ram (rom, nie pamiętam). Patrząc na to, to kurcze maszyna jest tylko co dalej do czego ją używać (oczywiście pomijając dzwonienie i pisanie smsów). Moim ostatnim telefonem z WM była motorola mpx 220 i to była fajna sprawa ale kupe lat temu. Nie wiem czy są jakieś sterowniki do poprawy wydajności telefonu bo trochę zamulony jest.

ZMIENIAM TEMAT WĄTKU ŻEBY NIE WPROWADZAĆ LUDZI W BŁĄD

Smogg
18.02.11, 11:28
No to tak jak mówiłem - innych romów w to nie wgrasz, Androida pewnie też nie (chyba, że są fanatycy portujący na fake'i :D) ... możesz pewnie powgrywać jakiś soft dedykowany pod WM... i w zasadzie tyle mi przychodzi do głowy :-)

Jeśli chcesz się przy okazji nam przysłużyć to wrzuć kilka fotek tego ustrojstwa... i powiedz mi taką rzecz - jako ciekawostka - reaguje na jakieś patyczki itp.? Czy tylko na dłonie?