PDA

Zobacz pełną wersję : nie mogę wysłać i odebrać wiadomości przez "home screen tabs" w hd2



mariac
21.02.11, 12:34
Witam,
szukałem informacji na forum ale nic nie znalazłem więc zakładam nowy wątek.
Problem w tym, że nie mogę wysłać wiadomości i odebrać ich za pomocą skrótów na dole ekranu głównego. Na ikonce messages jest wyświetlana cyferka z ilością wiadomości, niestety klikając na nią nie są one wyświetlane, nie mogę też wysłać smsa przez ten skrót. Chcąc wysłać lub zobaczyć wiadomości muszę wejść w opcje
Start->Wiadomości.
Lipa straszna, :'( robiłem kilka razy hard reset i nic, szukałem aktualizacji na stronie htc ale ja mam nowszy soft (ROM v. 3.14.479.2)
Może ktoś ma jakiś pomysł, jeżeli nie to oddaje do serwisu, nie po to płacę, żeby mi coś nie działało.

maniek9611
21.02.11, 18:37
Jak klikniesz w te wiadomości gdzie jest "bąbelek" z ilością nowych, w lewym dolnym rogu jest opcja Więcej. Po prostu w nią wchodzisz i masz to samo jakbyś wszedł przez menu start :)

mariac
21.02.11, 21:33
Jak klikniesz w te wiadomości gdzie jest "bąbelek" z ilością nowych, w lewym dolnym rogu jest opcja Więcej. Po prostu w nią wchodzisz i masz to samo jakbyś wszedł przez menu start :)

Problem w tym, że nie gdy kliknę na tą ikonkę w skrótach na dole ekranu to nic się nie dzieje i nie ma żadnych opcji na dole, ani po prawej ani po lewej stronie. Kompletnie nic. Wiadomości mogę zobaczyć ale muszę wejść przez "menu Start"

maniek9611
21.02.11, 22:00
Ja mam custom rom także tylko na bazie 3.14 ale myślę, że powinno być podobnie. Niech się wypowie ktoś kto korzysta z stockowego 3.14

kasier
21.02.11, 22:05
to proponuje ci żebyś na nowo wrzucił na leosia 3.14 nie wiem co masz źle ale coś masz ;/

mariac
21.02.11, 22:28
to proponuje ci żebyś na nowo wrzucił na leosia 3.14 nie wiem co masz źle ale coś masz ;/

No cóż spróbuję, mam tylko nadzieję że niczego nie zepsuję, nigdy tego nie robiłem. :D

maniek9611
21.02.11, 22:39
Co kupiłeś od kogoś i już był z 3.14? Myślałem że sam wrzucałeś :)

mariac
21.02.11, 22:51
Co kupiłeś od kogoś i już był z 3.14? Myślałem że sam wrzucałeś :)

Kupiłem takiego z salonu Play, nic w nim nie zmieniałem, a o co chodzi?

maniek9611
22.02.11, 07:28
Tak tylko pytam, bo jak jak brałem w Playu to jeszcze rozdawali z 1.66
To dziwne trochę bo myślałem, że 3.14 sam wrzucałeś i coś źle poszło. HR powinien załatwić sprawę hmmmmmm dziwne

mariac
22.02.11, 10:19
ok, wgrałem ten sam ROM tylko że oryginalny i problem z głowy, smsy działają ze skrótów. Czyli faktycznie musiał być jakiś błąd w tym co wgrali mi w Playu. HR próbowałem wielokrotnie i wciąż pojawiał się ten sam błąd.
Mam tylko pytanko, czy po wgraniu tego nowego ROMu nie potrzebuję wgrywać jeszcze czegoś żeby to wszystko poprawnie działało? W uwagach do tego ROMu bo tak napisane:
"Rom nie ma odblokowanych 576 MB RAM

Ten ROM nie jest kompatybilny z HSPL 2.08, po wgraniu Romu za jego pomocą ? będą problemy z wolną pamięcią gdyż będzie pokazywał około 80-90 MB wolnej pamięci

Przywracanie fabrycznego SPL: http://hd2blog.pl/2010/11/stockowy-rom-1-66-wwe-spolszczenie/

Aby po wgraniu Romu wgrać inny gotowany należy przywrócić SPL np 1,42 a potem zainstalować HSPL. (Przynajmniej do czasu aż cotulla wymyśli HSPL 4 działające z SPL 3)"
Czy to coś poważnego? Bo nic z tego nie kumam :'(

Smogg
22.02.11, 10:26
Uff..

1. Odpowiedni custom z odpowiednim radiem powoduje, że HD2 ma 576MB RAM. Stock 3.14 ma o 128 mniej.
2. Wczoraj kolega Szakus umieścił na blogu link do HSPL4 - jeśli będziesz więc chciał wsadzić custom, to nie będziesz już się musiał seksić z przywracaniem niższego SPL dla którego Cotulla zrobił HSPL - oszczędność czasu :-)
3. Przywracanie niższego SPL - do czasu do kiedy Cotulla zaktualizuje MAGLDR do działania z HSPL4 - i wtedy wrzucanie HSPL3 -> Przydatne, jeśli chcesz się w tej chwili bawić innymi systemami operacyjnymi na Leo. Jeśli nie - olej. Jeśli na razie stock Ci wystarcza - również olej temat HSPL.

mariac
22.02.11, 10:32
Uff..
Przydatne, jeśli chcesz się w tej chwili bawić innymi systemami operacyjnymi na Leo. Jeśli nie - olej. Jeśli na razie stock Ci wystarcza - również olej temat HSPL.

Nie zamierzam bawić się innymi systemami, nie zamierzam też wgrywać języka polskiego bo oryginalny ang mi wystarcza i nawet chodzi troszkę płynniej. Może ewentualnie poszukam polskiego słownika do pisania wiadomości.

janalo
23.02.11, 17:48
Ja też mam z Playa ze stycznia 2011 i mam ten sam problem. Długo się z tym męczyłem i dałem spokój. Ale żeby było wygodniej to usunąłem wiadomości z Home Screen Tabs i dodałem sobie je na Quick Link na głównej tapecie. W sumie teraz jest nawet szybciej ;P

mariac
25.02.11, 19:31
Ja też mam z Playa ze stycznia 2011 i mam ten sam problem. Długo się z tym męczyłem i dałem spokój. Ale żeby było wygodniej to usunąłem wiadomości z Home Screen Tabs i dodałem sobie je na Quick Link na głównej tapecie. W sumie teraz jest nawet szybciej ;P


Możesz zrobić tak jak ja, po przeinstalowaniu ROMu problem znika ;D