PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kartą



Skukla
22.02.11, 01:24
Witam,
Otóż mam następujący problem zainstalowałęm sobei WM 7 na HD2 i wszystko super chodzi ale nie mam kilku podstawowych rzeczy takich jak aktualizacji do mms i internetu.
Jednak to nie jest mój największy problem. Razem z telefonem kupilem karte microSD 2 GB która normlanie działała na starym OSie jednak teraz telefon zupełnie jej nie widzi i zgłasza brak miejsca na dysku. przez program zune nie moge synchronizować teleofnu ze wzgledu na brak miejsca :/
Kolejnym dziwnym problemem jest fakt że w czasie gdy karta jest włożona do gniazda telefon nie znajduje żadnej sieci wi fi :| w czasie gdy wyciagne karte i zresetuje telefon sieci odrazu sa znajdowywane i podłączone.
Pomyslalem ze to wina karty i wsadziłęm inna 1 GB sytuacja jest podobna czyli telefon dalej jej nie widzi ale juz znajduje sieci wi fi :|
Gdzieś wyczytałem że trzeba sformatoweać karte to też zrobiłem jednak nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów.

Powiedzcie co moge zrobić żeby zostać przy 7 i mieć te wszystkie podstawowe rzeczy chciałbym wrzucic zdjecia i posłuchać muzyki.

Szakus
22.02.11, 09:11
Co do pierwszego musisz odpowiednio ustawić apn jaka sieć ?

Karta w wp7 integruje się z systemem nie powinieneś jej wyjmowac po instalacji systemu
Radzę kupić kartę od 4gb tylko nie kingston może być sandisk lub cos podobnego

Skukla
22.02.11, 09:19
no planuje zakupić karte 8 GB ale zrobie to jeśli będzie pewność że to pomoże. Po instalacji nie wyjomowałem karty i tak się juz stało od początku dopiero potem zacząłem ją wyjmować i sprawdzać co się dzieje.

Czy jest możliwość przestawienia lub zrobienia jakiegoś manewru żeby to zacżeło chodzić ?

Szakus
22.02.11, 10:00
problem z wifi to wina karty, problem z miejscem tez się rozwiąże automatycznie kup nową tylko nie kingstona

możesz jeszcze spróbować
Settings > About > ?Reset your phone?

Lita
22.02.11, 10:10
Reset powinien pomóc - w czasie resetu system powinien sformatowac kartę pod siebie i podzielić ją na swoje partycje. Tylko pamiętaj że w czasie resetu stracisz wszystkie swoje ustawienia. ... I jeszcze jedno - reset nie reboot, czyli
Settings > about > Reset your phone
Jesli nie, to mi pomogła reinstalacja WP7 z włożoną karta pamięci.

Skukla
22.02.11, 12:22
Panowie dzięki za wszystkie informacje będę próbował to zrobic dzisiaj po pracy jak tylko coś mi się uda to dam znać co pomogło w 100% :)
[hr]Dodano: 1298370148[hr]
I w sumie Panie jesli takowe sie wypowaidały sorry :)

Zwierzu
22.02.11, 12:23
Jesli mozna sie spytac czemu nie kingstone?

kasier
22.02.11, 14:09
Jakoś tak kingstony się psują i nie działają jak powinny, sam też jakoś nie lubie

maniek9611
22.02.11, 15:30
Ja zawsze kupowałem Kingstony i ani z jedną kartą nie miałem problemu. Czyli to jak ze wszystkim, jak się komu co trafi ;)

Zwierzu
22.02.11, 16:31
Spytalem bo ta moja karta jakas taka wolna zamowilem juz 32GB zobaczymy czy bedzie lepiej czy po prostu za duzo oczekuje.

Szakus
22.02.11, 17:38
Ostatnio znajomy kopił 32 gb po 2 dniach pojawiły się błędy odczytu, słyszałem kilka razy podobne opinie dlatego jeżeli mogę to sugeruje inne firmy
Mańku zgadzam się, że może tak być, że uzytkowników Kingstonów jest bardzo dużo a wiadomo że jakiś procent może sie trafić wadliwych więc zależy tez trochę od niefarta :)