PDA

Zobacz pełną wersję : Szybkosc androida hd2 vs desire



Zwierzu
23.02.11, 12:28
Witam

Od jakiegos czasu mam wrazenie ze android na leo (dystrybucja z desire) dziala wolniej niż na desire hd.
Czy ktos ma jakies doswiadczenia w tym wzgledzie?
Moze za duzo wymagam ale sa takie sprawy jak np. wlaczona muzyka >naciskam guziczek zeby podswietlic mijaja ze 2 sekundy dopiero sie budzi...denerwuje mnie to.
TO samo sie tyczy tej gornej belki rozwijanej czasem paluchem trzeba kilka razy przejechac zeby zaskoczylo.
Bardzo prosze o wasze opinie.

bartass127
23.02.11, 16:20
Widze że andka emulujesz z sd. Z karty chodzi troche wolniej i wszyscy to potwierdzą.
Nie miałem doświadczenia z desire HD, ale mysle ze andek na NANd w Leo chodzi porównywalnie.
Sprawdź filmiki na yt

Smogg
23.02.11, 16:46
Buildy z DHD i DZ bywały jednak trochę mniej wydajne, niż te z Desire ("Bravo"). Ciągle trwają prace nad tymi wersjami, jednak wydaje mi się, że dla trochę nowszego Sense nie ma specjalnie sensu wgrywania czegoś bardziej przeładowanego i wolniejszego :-) Znamy mistrzów z xda i ich zainteresowanie tworzeniem ultra-wydajnych wypieków bazujących na najnowszych software'owych 'odkryciach'. Póki co jednak nadal bym się skłaniał do oszczędzenia mocy i baterii Leo wgrywając w niego kalkę z Desire :-)

Zwierzu
23.02.11, 21:24
Aj nie poprawilem opisu :( Juz mam tylko andka i myslalem ze bedzie szybciej.

Jesli mozesz sprecyzowac "kalka z desire" daj jakis konkret zainstaluje przetestuje i powiem jak u mnie to dziala:)


To mam Andek: 2.2.1, 2.6.32.15-gd09adbb-dirty, gauner1986 hdfi (NAND)

Smogg
24.02.11, 00:19
Oczywiście, że mogę :-)

PRJ Clean Desire 0.3.2 (kernel prj 0.4):

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=897191

Na podstawie tego, nasz rodzimy kucharz upichcił to:
[21.FEB.11][CWM]skink Clean Desire v1.2|APPS2SD+|CWM+AD Rec.|theme support[prj v0.4]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=931126

http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/(11-02)(cwm)-skink-clean-desire-v1-1-apps2sd-cwm-1-3ad-recovery-(prj-0-4)/

Ten drugi dzisiaj zainstalowałem w swoim Leonie (TAK! Wreszcie się przemogłem!!) i póki co jestem zadowolony.
"Bazę", czyli PRJa również całkiem nieźle zdążyłem poznać na drugim HD2 w rodzinie ;)
Szybkie, stabilne, ta sama wersja systemu co najświeższy stock Desire :)

Zwierzu
24.02.11, 10:00
Jak zwykle można na ciebie liczyć:)

Zainstaluje w sobote i opisze roznice miedzy tym co mam a tym [21.FEB.11][CWM]skink Clean Desire v1.2|APPS2SD+|CWM+AD Rec.|theme support[prj v0.4].

Rozumiem ze nie spotkałeś sie w tej dystrubycji z Freezami np na górnej belce? (na pewno wiesz o co mi biega).

Hehe ciekaw bylem kiedy "sie przemożesz" ale tak szczerze jako informatyk stwierdzam ze jakos na ta chwile WM nie ma polotu do andka oczywiscie to moje subiektywne odczucie.

Smogg
24.02.11, 11:43
WM umiera ;) to, co najbardziej trzyma go przy życiu w Polsce to AutoMapa... Jako, że teraz specjalnie nie zapowiadają mi się żadne wyjazdy, to postanowiłem jednak trochę poeksperymentować z Andkiem w NANDzie - do tych z SD jakoś nigdy nie miałem jakiegoś super-przekonania... Choć nie powiem - przyjemne, można się pobawić, stabilne... ale konieczność odpalania tego poprzez WM w momencie, w którym np. padnie bateria powodowało u mnie wzrost dystansu do takiego rozwiązania jako do głównego systemu ;)

Anyway - Freezów czy wake up laga jeszcze nie miałem okazji zaobserwować na tym romie :-)

Zwierzu
24.02.11, 11:59
Tez bylem zajarany AM ale teraz mam na andku Aura i musze powiedziec ze hmm napewno nie jest gorszy a ma takie bajery jak budynki 3d. Ostatnio jak jechalem kolo Zamku Królewskiego i pjawil sie piekny budynek 3 d w Aura to stwierdzilem ze AM jest troche z innej epoki:)

Wiec na prawdę niema czego żałować.

Smogg
24.02.11, 12:06
Fotoradarów, policji, radiowozów z kamerami, aktualnych map, bardzo precyzyjnych numerów budynków na tych mapach... jest ;) budynek 3d to nie wszystko :P

Zwierzu
24.02.11, 12:36
Nie wspominalem o aktualnych mapach bo to oczywiste dla mnie ze musza byc, fotoradary tez sa ,nawet zgadzaja sie ograniczenia predkosci .
[hr]Dodano: Luty 26, 2011, 09:41:06 [hr]
Dzisiaj zmieniam dystrybucje androida nand na innego i chcial bym sie was spytac szanowni forumowicze czy jest taka mozliwosc aby wszeslkie ustawienia konfiguracje wyeksportowac a nastepnie importowac do innej dystrybucji androida?

[hr]Dodano: 1298742279[hr]
Zrobilem kipie Mybackup niestety po zainstalowaniu [21.FEB.11][CWM]skink Clean Desire v1.2|APPS2SD+|CWM+AD Rec.|theme support[prj v0.4] andek nie widzi backupu.

Gnerealnie mam jakies problemy z karta SD.
Nie moge np wyeksportowac kontaktow z SIM na karte SD (brak karty SD).
A mimo to moge instalowac na niej aplikacje.