PDA

Zobacz pełną wersję : HTC HD2 Biały ekran i logo "htc"



seeru
23.02.11, 17:56
Witam!
Mam problem z telefonem. Zajmuję się hodowlą pająków. Niestety nie posiadam aparatu więc pożyczyłem od ojca telefon i tu się zaczynają schody. Jestem zielony jeżeli chodzi o produkty HTC i wszystkie inne zabawki z androidem. Telefon raz mi zrobił podczas dzwonienia psikusa zresetował się i pokazał biały ekran z logiem htc dodam, że w tej sytuacji nic nie można zrobić poza wyciągnięciem baterii. Następnie pojawiło się to przy podłączeniu pod PC, aby zgrać zdjęcia (zdążyłem zajrzeć na telefon, ale nie widziałem zdjęć z karty). I od tego momentu telefon wiesza się w ten sposób zaraz po wpisaniu PINu. Co mogę zrobić? Potrzebujecie jakieś dodatkowe informacje? podam niezwłocznie! Jak zgrać zdjęcia zapisane na karcie?

Smogg
23.02.11, 18:01
Ok, czyli podsumowując: Po włączeniu telefon wisi na białym ekranie z napisem HTC i tyle?

Zupełnie jakby dziwnym trafem wywaliła się pamięć wewnętrzna... Jeśli instalowałeś na nim Androida, to pewnie masz MAGLDR i HSPL więc tutaj serwis gwarancyjny raczej zaśpiewa ładną sumkę... możesz spróbować wgrać stocka z karty i zobaczyć, czy 1. w ogóle pójdzie, 2. włączy się system.


Co do samych zdjęć na karcie pamięci... HD2 to nie iPhone - tutaj, jak już słusznie zauważyłeś - możesz wyjąć baterię :D ale dlaczego o tym wspominam? Otóż - koło baterii znajduje się slot na kartę, którą możesz wyjąć i poprzez czytnik zgrać z niej dane na komputer ;)

seeru
23.02.11, 18:03
Nie. Telefon wiesza się po wpisaniu Pinu.
Nic nikt nie instalował.
Nie posiadam czytnika. :)

Smogg
23.02.11, 18:05
ok, faktycznie przeczytałem raz jeszcze Twój post :D

Skoro wiesza się po wpisaniu PINu, to pewnie możesz bez problemu wejść w bootloader i przeflashować inny rom... na wszelki wypadek flashowałbym stocka - dzięki temu, jeśli telefon nadal nie będzie prawidłowo działał, to będziesz mógł go oddać na naprawę gwarancyjną :-)

A w takim razie co do karty i braku czytnika... może posiadasz jeszcze jakąś inną słuchawkę ze slotem kart microSD? Albo jakiś kolega/koleżanka?

HD2 i pomimo Twoich obecnych problemów z systemem nie sprawdza się najlepiej w roli takiego czytnika (niski transfer). A jeśli się zawiesza "na amen" to tym bardziej ;)

seeru
23.02.11, 18:07
Właśnie kiedy pisałem, że jestem zielony to chodziło mi o to, że nic nie rozumiem z tego: " wejść w bootloader i przeflashować inny rom... na wszelki wypadek flashowałbym stocka" może posiadacie na forum jakiś tutorial jak to wszystko połapać?
Dodam, że telefon jest ciepły na dole (od miejsca gdzie się kończy metalowa obudowa i zaczyna się plastik do dołu) nawet kiedy jest wyłączony.

Smogg
23.02.11, 18:14
Sęk w tym, że był już podawany nie raz, nie dwa, nie sto...
FAQ - Aktualizacja romu oraz radia (http://hd2blog.pl/2010/06/faq-aktualizacja-romu-oraz-radia-hardspl/) Pomiń tą część o HSPL, na blogu jest też link do 1.66 do flashowania z karty... z tym, że najpierw do tej karty musisz mieć dostęp... jeśli wejdziesz w bootloader podepnij telefon do komputera i zainstaluj - np. 3.14 z .exe poprzez komputer - może to pomoże...
[hr]Dodano: Luty 23, 2011, 17:14:47 [hr]
Apdejt: no i jeśli pomoże, to możesz sobie oczywiście darować tę część z downgrade do 1.66 - będziesz miał czysty, nowy soft w telefonie ;)
[hr]Dodano: Luty 23, 2011, 17:15:47 [hr]
Aptejt2: Jeśli telefon zacina się na amen tylko po wpisaniu PIN, to może pomiń ten krok (>Anuluj<) i wtedy spróbuj też się pobawić słuchawką... podpiąć do Wi-Fi, zrobić backup kontaktów i smsów @ MS MyPhone... ;)

seeru
23.02.11, 19:00
Kurde... Chyba nic nie zrobię niestety posiadam Service Packa 3 i mi activesync nie widzi telefonu przez usb.

maniek9611
23.02.11, 19:17
Kurde... Chyba nic nie zrobię niestety posiadam Service Packa 3 i mi activesync nie widzi telefonu przez usb.

a co ma piernik do wiatraka?

Smogg
23.02.11, 19:22
http://statichg.demotywatory.pl/uploads/1248973063_by_roberto_500.jpg


;);)

Zwierzu
23.02.11, 21:42
Czasem warto przeczytac choc kilka postow zanim zaczyna sie zadawac pytania bo potem wychodza takie kwiatki.