PDA

Zobacz pełną wersję : wyświetlacze z allegro



mangaista
24.02.11, 00:35
Witam,

dostałem po ojcu telefon o którym jest to forum, ale niestety nie bez obrażeń (ojcu każdy telefon na beton spada), no ale darowanemu koniowi... wygląda to tak

http://img683.imageshack.us/img683/5219/20110223223752.jpg

Trochę wyłączonych pikseli przy samej krawędzi, na długości 1cm i szerokość 1mm. Nic nie zasłania i jest znośne, ale jednak widok smutny. Digitizer w pełni sprawny. Ad rem

Na allegro są wyświetlacze po około 170zł na przykład
http://allegro.pl/100-oryginalny-wyswietlacz-lcd-htc-hd2-hd-2-ekran-i1467943131.html do tego modelu, i chciałem zapytać, czy ktoś już wypróbował? Piszą, że to "oryginalny wyświetlacz", ale oczywiście bez słowa, że "oryginalny od HTC", więc "oryginalny od Saigon-electronics" to też oryginał : ) No i chciałem zapytać, jak się mają te wyświetlacze, do fabrycznego? Wiadomo, że ten od HTC ma bardzo dobrą jakość, kolory, jasność i w ogólę wszystko. A co z tymi z allegro? A może jednak to dokładnie to samo? jak ja bym chciał : D 180zł bym nie żydził, żeby telefon odzyskał swój pierwotny blask. Chociaż już oryginalną ładowarkę i parę innych rzeczy musiałem dokupić, więc zaraz zabulę jak za nowy : D Komentujcie!

Kodujcie! :D

Smogg
24.02.11, 01:05
Wiem, że fajnie mieć odpicowany telefon... ale tutaj chyba trochę za bardzo czepiasz się detali :D

Patrząc na zdjęcie można dojść do wniosku, że te zniszczenia nie są duże - ot kilka pixeli "świeci" na czarno ;) Jeśli dotyk działa bez zarzutu, ekran nie jest pęknięty, wszystko spełnia swoje zadania... to te kilka pixelów naprawdę nie jest kluczowe dla funkcjonowania telefonu ;)

Jeśli jednak tak bardzo Ci na tym zależy - najpierw wybrałbym się z telefonem do jakiegoś komisu i tam spytał o wyświetlać + ewentualny koszt naprawy. Później zadzwonił do Regenesis (zajmują się naprawami HTC w Polsce) i poznał i ich cennik w tym zakresie... a potem podjął decyzję ;-)

Jak bardzo trafnie zauważyłeś - wszystko może być oryginalne... na swój sposób :)

mangaista
24.02.11, 05:33
Regenesis to mnie zerżnie pewnie na 700zł, a za 900-1000 dostanę w pełni sprawny na allegro :P Jakoś nie ufam serwisom w kwestii kosztów. Zresztą mam wykształcenie techniczne, to sobie sam pogmeram. Chyba, że lutować trzeba - w tym nie mam wprawy x)

A może by tak go sprzedać, i kupić taki bez skazy? :P Ile mógłbym dostać za mój? =)

Wiem, że często po upadku digitizer idzie do piachu, więc pewnie na pytanie o jakość digitizerów z allegro miał bym więcej odpowiedzi, ale może jednak ktoś i ekran wymieniał? :P A są jakieś problemy przy wymianie? Np ze spasowaniem digitizera i lcd?