PDA

Zobacz pełną wersję : Przycisk Power



MPower
01.03.11, 10:45
Witam!

Od 3-4 dni mam problem. Po przytrzymaniu przycisku "Power" uruchamia mi się lista szybkiego wyłączania. Wcześniej po zakupie telefonu po dłuższym przytrzymaniu wyłączał się automatycznie.

Jako że telefon mi się wiesza co jakiś czas chciałem zmienić sobie Roma i według instrukcji sprawdzić czy posiadam bootloadera w odpowiedniej wersji. Niestety po trzymaniu przycisku vol - i power telefon się nie wyłącza a pojawia się na przemian lista szybkiego wyłączania i głosność...

Orientuje sie ktoś czym to może być spowodowane...?

Smogg
01.03.11, 10:51
Power i VOL- wciskasz kiedy telefon jest wyłączony ;)

MPower
01.03.11, 11:03
Ok.. udało się sprawdziłem. Tylko kolejny problem... Czy jedynym możliwym wyjściem z tego bootloadera jest wyjęcie baterii bo nic innego nie działa?

Nadal problem z przyciskiem istnieje. Prośba jak możecie sprawdźcie jak jest u siebie, czy przytrzymanie dłuższe przycisku power wyłącza telefon automatycznie?

Smogg
01.03.11, 11:22
Tak, aby wyjść z BL musisz wyjąć baterię.

Co do przycisku power a wyłączenia telefonu - często kucharze dodają do swoich wypieków EndKey, który to dodaje właśnie menu po naciśnięciu tego przycisku. Dzięki temu:
1) przypadkowe wciśnięcie nie wyłączy telefonu tak łatwo ;)
2) możesz np. zrestartować samo sense, albo SR telefonu etc.

Nie zainstalowałeś czasem tego programu (albo czegoś podobnego)?

MPower
01.03.11, 11:23
Nic takiego.

Instalowałem tylko BsB Tweaks , może to ma wpływ?

Smogg
01.03.11, 11:37
Całkiem możliwe :-)

MPower
01.03.11, 12:13
Odinstalowałem , nic nie dało :(

Pojade do domu i zrobie chyba Hard Reset.. może to pomoże..

Już powoli zaczynam mieć dość tego tel... :(

Smogg
01.03.11, 12:48
BsB Tweaks zostało stworzone z myślą o tweakach systemowych w 1.48. W nowszych wersjach softu może namieszać. Cały czas nie wiem jaki masz rom, ale teraz to nawet nie jest tak istotne ;)
Samo wywalenie tego ustrojstwa również nie powoduje powrotu wpisów w rejestrach do wartości początkowych - to tak, jakbyś kupił różową farbę, pomalował nią pokój, doszedł do wniosku, że to jednak brzydki kolor, wyrzucił puszkę z farbą i liczył na to, że pokój wróci do poprzedniego stanu bez żadnej dodatkowej ingerencji z Twojej strony ^_^

Tak, HR jest dobrym rozwiązaniem na przywrócenie poprzedniego działania telefonu... ale skoro już się na to decydujesz, a na przykład* masz jakiś starszy rom (1.48 / 1.66) to zastanów się przy okazji nad upgrade'em ;)

____
* bo ciągle nie wiem jaki

MPower
01.03.11, 15:35
Posiadam ROM 1.66.479.2 WWE z dnia 01/11/10
Radio 2.07.51.22_2

Co rozumiesz poprzez zrobienie upgrade? Wgranie jakiegoś nowego ROMu i Radia? Taki właśnie mam zamiar dlatego chciałem sprawdzić tego bootloadera...

Zdarza mi sie średnio na 2-3 dni że telefon sie zawiesza. Podświetlają się przyciski na dole natomiast ekran jest czrny i nic się nie da zrobić poza wyjęciem baterii.

Odnośnie Romu .. który możesz polecić, jakiś sprawdzony?

Smogg
01.03.11, 15:51
Twój ROM do najnowszych już niestety nie należy ;D

Najnowszy stockowy ROM (od HTC, nie powoduje "zawieszenia" gwarancji) to 3.14. Paczki z nim mają od razu radio 2.15. Pod tym stockiem możesz bez problemu odpalić sobie Androida z karty.

Możesz też pobawić się w HSPL, wgranie paczki z radiem, a po nim jakiegoś customa. Tutaj masz zawieszoną gwarancję do momentu reflasha stocka z karty z przywróceniem oryginalnego bootloadera z karty. Customów jest masa i jest w czym wybierać, dlatego zanim się zdecydujesz na jakiś rom z tej puli, warto przeczytać co w nim siedzi oraz jakie są opinie osób go używających. Dodatkowo, przy wgraniu odpowiedniego radia wiele customów ma odblokowany "dodatkowy" RAM.

Bez względu na to, czy wybierzesz 3.14 czy jakiegoś customa powinieneś odczuć poprawę działania telefonu i mniejszą ilość zawieszeń.

Co do poleceń - jeśli chcesz zostać przy WM to stąd polecałbym:
1. Jeśli gwarancja jest dla Ciebie istotna - nowego stocka
2. Jeśli gwarancja nie jest dla Ciebie ważna - na forum mamy naszego ArturaN który popełnił Firestorm Mod, chyba na Twoim miejscu właśnie nad tym bym się zastanowił.

PS inna opcja to Android/WP7 w NAND, choć najpierw jednak sprawdziłbym Androida z karty - dwa powyższe romy to umożliwiają.

MPower
01.03.11, 16:06
1. Rozumiem że jeżeli wgram jakiegoś Roma od Artura, póżniej coś się zacznie dziać z telefonem to zawsze mogę wrócić do wersji oryginalnej i gwarancji?

2. Czy przed wgrywaniem nowego Romu jest sens robić HardReset?

3. Czy dane oraz zainstalowane programy na karcie zostaną utracone?

Smogg
01.03.11, 16:20
1. Tak - flash stocka z karty przywraca oryginalny bootloader - pliki na blogu :-)

2. Nie ma, chyba, że tak jak ja coś bardzo inteligentnie namieszasz w romie i Twój Windows przestanie go wykrywać i nie będzie chciał zrobić Task29 (Task nie jest konieczny, ja tam lubię go robić pomiędzy flashami romów). Wtedy HR przywróci oryginalne ustawienia i możesz się bawić...

2a. PO flashu customa dobrze jest zrobić ze 2 HR (przed pierwszym odpaleniem).

3. Nie, nie zostaną, ale z Menu Start znikną skróty do aplikacji - będziesz musiał je dodać (nie wszystkie aplikacje też działają w takim wypadku - sprawdzisz i zrobisz to co będzie słuszne ;D).

3a. Backup jest wskazany. Zawsze.

MPower
02.03.11, 12:25
Pytanie czy do zmiany Romu musze mieć czytnik kart SD , czy mogę przerzucić go normalnie z Windowsa na karte SD poprzez synchronizacje AS?

Smogg
02.03.11, 12:29
Możesz poprzez AS, możesz poprzez wybranie w telefonie opcji "Napęd dyskowy" - bez większego znaczenia ;)
Jednakże - karta w czytniku pracuje szybciej, niż wsadzona w HD2 i połączona kablem z PC :)

MPower
02.03.11, 13:24
Ok dzięki, ogarnięte.

Teraz pytanie co najpierw aktualizować Roma czy Radio?

Smogg
02.03.11, 13:32
Jeśli instalujesz 3.14 - paczka zawiera i to i to.
Jeśli instalujesz customa - najpierw radio.

MPower
02.03.11, 16:58
Ok wgrane nowe Radio, wgrany nowy Rom od Artura...
Narazie wrażenia jak najbardziej pozytywne, ale dopiero poznaje..

Mam nadzieję że już sie tak nie będzie wieszał bo zrobię z niego paletke do pingponga :)

Smogg dzięki wielkie za pomoc i wytrwałość :)