PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki Antyvirus?



javelin
01.03.11, 13:57
Windows jest windowsem niezależnie od urządzenia na jakim pracuje, więc trzeba chyba pomyśleć nad jakimś zabezpieczeniem. Co polecacie? Zastanawiam się nad Lookout Mobile i ESET Mobile Antivirus. Ktoś korzystał z tych programów?

ArturN
01.03.11, 15:13
A ja ci napisze tak. moim zdaniem antywirus jest zbedny na wm. nie spotkalem sie z wirusem. korzystam z mobile-a od 4 lat. nigdy nie zlapalem nic a instalowalem setki aplikacji i gier. dla mnie szkoda pamieci w telefonie i niepotrzebnie zamulac go. daruj sobie.

Smogg
01.03.11, 15:18
Potwierdzam :-)
Kilka razy, za czasów i900 wgrywałem sobie coś "na próbę" aby po prostu przeskanować system i zobaczyć, czy czasem podczas instalowania co popadnie nie złapałem w nim jakiegoś świństwa... nigdy mi się nie wyświetlił jakikolwiek komunikat o jakimkolwiek wirusie czy czymś o dziwnym zachowaniu etc. etc. etc. :P

A im bardziej ta platforma umiera, tym bardziej jest omijana przez twórców malware - chodzi o zyski z takiego procederu, skąpy target ich raczej nie zapewni ;)

kaktus
02.03.11, 10:13
nie przesadzajcie z tym zamulaniem, to nie norton na zwyklą winde;) ja osobiście mam eseta i nie narzekam strzyżonego pan bób strzyże;) a przynajmniej widze co chce sie łączyć z netem i w razie potrzeby przyblokować:)

Smogg
02.03.11, 11:01
NoData / Dial-up Enabler/Disabler i wzium ;D również bardzo ładnie blokują ;) A kiedy chcesz się połączyć zawsze możesz kliknąć i włączyć możliwość łączenia się z internetem ;)

Kiedy mój HD2 przez miesiąc z małym hakiem nie miał ani HR, ani flasha czegoś innego (czyli siłą rzeczy również HR) miałem wrażenie, że pracuje jednak wolniej, niż powiedzmy w pierwszym tygodniu ... bądź co bądź Windows lubi się zapychać i zamulać, a AV w telefonie z WM mu to w dużej mierze ułatwia ;)

maniek9611
02.03.11, 18:18
ja osobiście mam eseta i nie narzekam strzyżonego pan bób strzyże;

ale po co Ci on potrzebny, nigdy z niego nie skorzystasz :)

kaktus
03.03.11, 23:35
mam 100 licencji, jak mówiłem mi nie przeszkadza, a po co mi choćby po to aby powiedzieć I mieć do tego podstawy że nie zamula bo jak znam życie większość użytkowników wm nie miała styczności z av na wm tylko gdzieś przeczytała że zamula I powtarza!

Smogg
04.03.11, 11:38
To jak Ci nie przeszkadza i chcesz mieć to proszę bardzo :-) Przecież to Twój telefon i nikt Cię nie zmusza do bezwarunkowego akceptowania wszelkich sugestii pojawiających się na forum ;)

Po prostu sobie dyskutujemy :D
Pisałem już - WM mi tak czy inaczej zamula po pewnym czasie działania @ HD2. Na tym telefonie AV nigdy nie miałem. Miałem przez kilka dni na i900 (chyba Kaspersky'ego) i nie zauważyłem jakiegoś wielkiego mulenia tamtego telefonu, które można by było bezpośrednio połączyć z działaniem tego AV. Ale jak również już pisałem - imho jest to niepotrzebny dodatek, bo zasadniczo dosyć ciężko zarazić czymś ten system.

Jeśli jednak uważasz inaczej i będzie Ci się lepiej korzystało ze swojej słuchawki mając świadomość działania AV w tle to za pewien czas prosiłbym Cię o napisanie, czy powiedzmy w trakcie 1 miesiąca wykrył u Ciebie coś podejrzanego i kiedy to było (w sensie czy po instalacji jakiejś aplikacji, czy może po wejściu na jakąś stronę etc.).

kaktus
04.03.11, 13:10
jasne:) jak tylko coś zauważę to dam znać :)