PDA

Zobacz pełną wersję : OperaMobile - dziwny brak internetu



ghost_
04.03.11, 00:08
witam,

na wstępie chciałbym powiedzieć, że mam dość nietypowy problem ...

podłączony do WiFi - OperaMobile działa prawidłowo - wszystko ładnie pięknie itd itp

gdy próbuje skorzystac z internetu operatora (GPRS) - OperaMobile nie funkcjonuje jak powinna - nie ma netu

niewiem o co tu biega - internet mam dobrze skonfigurowany, bo na IEm internet działa i na WiFi i internecie operatora

ma ktoś może rozwiązanie na mój problem ?

operator: Plus

Smogg
04.03.11, 11:40
Brandowany soft? ;D
Plus miewał jakieś swoje wtopione w rom ustawienia sieci, czasami nie hulało to najlepiej ;)

No i - czy nie masz czasem jakichś programów do blokowania internetu, których raczyłeś zapomnieć - NoData lub Dial-up Enabler/Disabler?

maniek9611
04.03.11, 13:33
Smogg ma racje. W Playu miałem to samo. Przeinstalowanie Opery powinno pomóc :) Ja po prostu zmieniłem na custom rom i bangla!

ghost_
04.03.11, 14:56
w sumie nie wiem czy jest brandowany ROM - była chyba jedynie nakladka plusa którą tradycyjnie usunąłem (ale przed usunięciem opera tak samo się zachowywała)

rozumiem, że mam normalnie usunąć opere i zainstalować ponownie tak ?

PS: czy da się tak zmodzić WM 6.5, żeby na przykład usunąć wszystkie fejsbuki, tłitery i inne badziewia (typu market place itd itp) za każdym razem jak próbuje to usunąć - to mówi, że system może nie działać poprawnie bez tego i nie wiem czy faktycznie mogę ingerować w to aż tak

maniek9611
04.03.11, 15:05
rozumiem, że mam normalnie usunąć opere i zainstalować ponownie tak ?

masz instalkę i po prostu zainstaluj i będzie działać


PS: czy da się tak zmodzić WM 6.5, żeby na przykład usunąć wszystkie fejsbuki, tłitery i inne badziewia (typu market place itd itp) za każdym razem jak próbuje to usunąć - to mówi, że system może nie działać poprawnie bez tego i nie wiem czy faktycznie mogę ingerować w to aż tak

jeżeli jest coś w romie to tego nie usuniesz

usuwaj wszystko jak chcesz z listy tej co sam instalowałeś