PDA

Zobacz pełną wersję : [Pytanie] Jakość zdjęć w HTC HD2



Celdur
26.11.10, 15:21
Witam.
Chciałbym się spytać czy u kogoś innego też ten telefon
robi zdjęcia jakby zbyt niebieskie i trochę takie ciemniejsze.
Nie wiem czy to wina mojego telefonu czy po prostu kiepskiej
jakości aparatu w tym modelu.

Pozdrawiam.

Sieku
26.11.10, 16:29
to może być wina ustawień aparatu (balans bieli) a co do ciemniejszych i jasność możesz mieś na ciemniejsze ustawione sprawdź to .

kasier
26.11.10, 16:33
Znaczy ogólnie aparat pozostawia trochę do życzenia, a wstaw fotkę to Ci powiem czy u mnie jest podobnie ;]

ohlers
26.11.10, 19:23
Że pomimo łatki, robi lekko różowe, to wiadomo, ale niebieskie? Pewnie balans jak zauważył kolega wyżej.
Dawaj fotkę, poradzimy :)

Maurice
26.11.10, 20:16
Wdg. mnie telefon to nie aparat fotograficzny. Jak kupujesz telefon to przedmiot z którego dzwonisz, piszesz, grasz, serfujesz po necie, ale aparat to tylko dodatek:)

Celdur
26.11.10, 21:05
słuchajcie tragedia normalnie. Właśnie się przyjrzałem zdjęciom z HD2 na PC.
Samsung Omnia robił żylet a też miał 5 mpix:/ Tutaj normalnie widać pixy.
Czegoś tak fatalnego to nie pamiętam.. Za czasów aparatów 1,3 w telefonach widziałem podobne rzeczy.

http://img683.imageshack.us/img683/3307/imag0039r.jpg (http://img683.imageshack.us/i/imag0039r.jpg/)

Sieku
26.11.10, 21:36
ja ci powiem tak że mpix to tylko rozmiar zdjęcia a nie jego jakość to wszystko zależy już od matrycy jak jest w np w HTC
samsung nawet i900 którego to zaszczyt mam posiadać też robi lepsze niż HD2 . porównanie dam ci takie z mojego punktu widzenia (fotografa) najgorsza lustrzanka zrobi lesze zdjęcia niż najleszpszy kompakt . więc wiesz nigdy telefon nie bedzie aparatem jak to ktoś powiedział

zabijaka75
26.11.10, 22:03
Zależy od światła na dworze zdjęcia są ładne.

kasier
27.11.10, 10:38
No najlepsze zdjęcia wychodzą z widokami :), i ja tam chyba ślepy jestem ale tam nic nie widzę ;p

Celdur
27.11.10, 16:48
W takim razie matrycę mają fatalną :)
Ja nie potrzebuję normalnego aparatu obecnie ale chociaż zdjęcia myślałem że będą
podobne jak z samsungów. A tu kiszka.
Szkoda bo w telefonie za takie pieniądze powinno być lepiej.
Tak jak ktoś wyżej napisał.. zdjęcia w dzień na dworze są ok! :)

ArturN
28.11.10, 19:26
Nietety zdjęcia z komórek zawsze nie będą doskonałe. Kolega napisał że w Omni 1 były lepsze. Czy ja wiem np lampa prześwietlała w omni. Jakość zdjęć niestety nie bedzie dobra. Pomyślcie, jakie mogą wyjść zdjęcia jak mamy ok 1 mm średnicy obiektyw. Może być i 12 mpx i tak zdjęcia. Mpixele to nie wszystko. Zawsze zjkęcia beda niskiej jakości w porównaniu z normalnymi aparatami, oczywiście.

Pawelek
29.11.10, 19:48
Co racja to racja. Kolega dobrze mówi MPX to nie wszystko. Ale sądzę pomimo wielkiego uwielbienia do HD2 że wyjątkowo schrzanili aparat w tym modelu. Lepiej już nie mogli. Telefon mojej żony nokia e66 robi o wiele ładniejsze (przyjemniejsze dla oka) zdjęcia.

ohlers
30.11.10, 03:29
No, to muszę powiedzieć że wg. mnie najlepsze zdjęcia z komórki robi chyba samsung Wave, mój drugi tel. tam naprawdę nie można się przyczepić do fotek, ani wideo. Jednakże pamiętajmy,że aparat w telefonie to miły, lecz dodatek, służący do złapania okazji, a nie do robienia fotek do albumu... ;)

ArturN
01.12.10, 00:39
niestety liderem w apatatach fotograficznych htc nie jest, mi to nie przeszkadza, na moje potrzeby wystarczy, z mojego doświadczenia wiem że ani nokia ani htc ale Sony Ericsson, jak dla mnie, podkreślam jest liderem..