PDA

Zobacz pełną wersję : Poważny problem z ładowarką



Czechoslaw
04.03.11, 21:57
A konkretniej z wejściem MicroUSB. HD2 mam od sierpnia 2010. Przez ten czas wszystko działało cacy. Ale od jakiś dwóch tygodni wejście MicroUSB w telefonie sprawia coraz więcej kłopotów. Mianowicie coś się stało ze stykami, czy to w wejściu, czy we wtyczce(chociaż obstawiam że to wtyczka szwankuje). Trzeba bardzo mocno docisnąć, aby prąd zaczął płynąć. W dodatku luzy są coraz większe, nie wiem czemu. Nigdy jej nie katowałem itp. Zastanawiam się, czy mogę to podciągnąć pod gwarancję, czy w sklepie powiedzą, że to normalne[punkt o eksploatacji w umowie gwarancyjnej]. No i nie mam paragonu(te świstki po paru tygodniach robią się białe, a co dopiero po paru miesiącach). Fatygować się do sklepu, czy kupić kabel na allegro?

@Smogg
W takim razie skombinuję od znajomego z Wildfire, z tego co wiem są kompatybilne. Ale będę miał do niego dostęp dopiero w środku przyszłego tygodnia, więc się zobaczy wtedy.

/ciach/

linki zewnętrzne kodujemy

Smogg
04.03.11, 22:16
Pytanie na ile to wina kabla, a nie np. gniazda HD2 - najlepiej by było, jakbyś miał dostęp do innej ładowarki/innego kabla i wtedy mógł checknąć, czy w ogóle warto.

Czechoslaw
08.03.11, 15:35
No więc sprawdziłem kabel od znajomego z Wildfire. Gniazdo w telefonie jest w porządku. W między czasie mój rozleciał się na amen ;) Wtyczka tak się ruszała w tej plastikowej obudowie, że w końcu wypadła. Czy takie coś uznają w sklepie na gwarancję?

Smogg
08.03.11, 15:46
Przypuszczam, że serwis potraktowałby to jako uszkodzenie mechaniczne i odmówił wymiany/naprawy kabla w ramach gwarancji... próbować możesz... ale czy gra jest warta świeczki?

Kabelek USB od HTC jest na portalach aukcyjnych za 30zł. NoName możesz dostać za jakieś grosze. Sądzę, że w jakichś sklepach typu MediaMarkt czy cokolwiek innego, co masz w swojej okolicy również nie powinno być to przytłaczającym wydatkiem ;)

Czechoslaw
08.03.11, 15:57
Na allegro chodzą po 15 zł, ale chyba kupię w jakimś fizycznym sklepie. Nie chce mi się latać na pocztę itp. Wydatki akurat najmniejszy problem :P Ale pozostaje nieprzyjemne wrażenie - high endowy telefon i takie coś? Zwłaszcza że nie używałem tego kabla jakoś ekstremalnie.

Smogg
08.03.11, 16:28
(...)Ale pozostaje nieprzyjemne wrażenie - high endowy telefon i takie coś? (...)


Agree. Też uważam, że HD2 mógłby być lepiej wyposażony i że to wyposażenie mogłoby być na wyższym poziomie - adekwatnym do ceny telefonu (przynajmniej tej początkowej - bo obecna jakby nie było baaardzo poszła w dół).

Pierwszymi zakupami po zakupie HD2 w moim przypadku były dodatkowe kable, uchwyt samochodowy, ładowarka samochodowa... A w ładowarce samochodowej kabel USB nie robi niczego poza ładowaniem (tzn. po podpięciu HD2 do komputera tym kablem - nadal tylko ładuje) ???

Jest to dziwne i nie do końca dla mnie zrozumiałe podejście do klienta... bo niezadowolonego łatwo stracić - a dla mnie to duży minus i nieładne zachowanie...

Domyślam się, że nie używałeś tego kabla w jakiś ekstremalny sposób (bo i co ekstremalnego można robić z małym kabelkiem? ;D), ale obawiałbym się, że w serwisie bardziej im się będzie opłacało stracić 100 roboczogodzin na tłumaczenie Ci, że to Twoja wina, niż po prostu dać Ci nowy kabelek i przeprosić za zaistniałą sytuację.
Jeśli będziesz jednak próbował jakoś "przy okazji, dla zasady" to zrobić - daj znać jak poszło ;)

maniek9611
08.03.11, 16:35
Uffffffffff masz szczęście kolego, że to kabel :) Nie zawracaj sobie głowy w serwisy tylko idź i kup za śmieszne pieniądze kabelek :)

javelin
10.03.11, 10:21
Pasuje kabel od Nokii np 5310 i wszystkich tych expressmusic, ładownie i synchronizacja działa. Testowałem w domu

maniek9611
10.03.11, 10:49
Kolego masz racje, że pasuje bo sam żonie podchachmęciłem króciutki kabelek do Nokii (oczywiście za jej zgodą hehehe) i często go używam w pracy do przesyłu danych (nie chce mi się wyciągać fona z pokrowca i karty zarazem)