PDA

Zobacz pełną wersję : Yanosik (a'la CB Radio)



Smogg
04.03.11, 23:22
http://yanosik.pl/wp-content/themes/yanosik/images/android/phone.png

Yanosik jest dostępny bezpłatnie w markecie. Aplikacja ta stanowi swoiste zastąpienie CB Radia -> korzystając z GPS oraz Internetu wskazuje nam okoliczne patrole policji, fotoradary, wypadki etc... całość opiera się na dobrowolnym udostępnianiu informacji dotyczących różnych zdarzeń na drogach, co już dzisiaj miałem okazję przetestować i jest niesamowicie proste.

Nie jest to nawigacja, ale ponoć działa w tle w momencie odpalenia prawdziwej navi na Androidzie (tego akurat nie testowałem).

Dla chętnych polecam wpisanie w markecie 'yanosik', poniżej strona producenta:

http://yanosik.pl/android/

maniek9611
04.03.11, 23:51
już jutro będę testować

thx poleciało

YankoValskee
06.04.11, 01:54
A próbowaliście CB Radio Chat? Nie wierzyłem, że to działa dopóki nie odpaliłem programu :D
Aplikacja umożliwia porozumiewanie się pomiędzy jej użytkownikami za pośrednictwem internetu.
Polecam stosowanie przez wifi bo jest względnie pakietożerna.

maniek9611
06.04.11, 07:39
Wifi w samochodzie?? Świetne rozwiązanie :) hahaha Dobra ale nie odchodźmy już od tematu!

YankoValskee
06.04.11, 09:17
1. To, że w nazwie jest "CB "nie znaczy, że ma zastosowanie wyłącznie w samochodzie.
A propos- wczoraj na CB Radio Chat słyszałem taki dialog:
x: -...no dzięki, bajo, szerokości...
y: -ale ja nigdzie nie jadę, w domu jestem :)
2. Anteny wifi do samochodów to na allegro wydatek ok.50 pln więc technicznie jest możliwe korzystanie z wifi w aucie.
Koniec OT.

Smogg
06.04.11, 10:58
[OffTopicMode=ON]
Może nasze wnuki... kiedy już po wielu wyniszczających wojnach P0-vs-PiS, przy 99% podatku i rozliczeniu całego "układu"... nasz kraj znów się znajdzie pod niemieckimi zaborami... A wnuki będą jechały po polskich/niemieckich BEZPŁATNYCH (!!) autostradach... Cały czas będąc w zasięgu DARMOWEGO (!!) bezprzewodowego internetu... to sobie odpalą taki CB-Chat ;)

Póki co - co z tego że kupisz sobie antenę wifi o mocy miliarda dBI jak Polska jest tak zajebiście pokryta sygnałem internetowym, że będziesz musiał przejechać ją wzdłuż i wszerz aby znaleźć jakieś jedno ukryte między chaszczami i dziurami w półtora-pasmowych drogach miejsce, w którym Cię nie wywali po 5 nanosekundach z sieci ;D

Anyway - co do pakietożerności - może masz jakieś info ile zjada np. 5 czy 10 minut rozmowy?
[OffTopicMode=OFF]

YankoValskee
07.04.11, 02:16
Yessu Smogg, ale Ty się dziś na mnie uwziąłeś ::)
Jest możliwość korzystania z wifi w samochodzie i kropka.
Zwłaszcza jeśli samochód stoi w obrębie hotspota :D
A program, jak podkreślałem, nie dotyczy,czy raczej -nie dotyczy jedynie - komunikacji w ruchu.
Jak wrócę z weekendu to pobawię sie Tym CB chatem i dam znać.
Chyba że ktoś wcześniej się skusi na testy (polecałbym jednak zmierzyć długość wysłanej/odebranej wiadomości i to przeliczyć na kilobajty, a nie interwał czasu w którym może nie paść ani jedno zdanie albo ich wiele).
hewenajsłikent

maniek9611
07.04.11, 07:39
Jest możliwość korzystania z wifi w samochodzie i kropka.
Zwłaszcza jeśli samochód stoi w obrębie hotspota

OT on
No jasne że jest, tylko czy będąc w trasie będziesz szukać hot spota? Trochę to się mija z celem. Zresztą ja wychodzę z tego założenia, że taki telefon musi mieć pakiet internetowy. Teraz zacząłeś temat i dopiero uświadomiłem, że z wifi korzystałem pare miesięcy temu hehehe
Oczywiście te aplikacje może i pomagają w pewnym stopniu ale i tak nikt nie zastąpi starej antenki CB z wysłużonym radyjkiem. Ja np. nie wyobrażam sobie tego jak jestem w trasie, a jeżdżę do roboty oddalonej o około 60km. Na tym odcinku 2-3 kontrole często spotykam. Powiem szczerze żebym korzystał tylko z tego co w telefonie, byłbym uboższy o pare stówek :P
OT off

Smogg
07.04.11, 11:44
Yessu Smogg, ale Ty się dziś na mnie uwziąłeś ::)


Przepraszam, ale to nie tak, że się uwziąłem na Ciebie ;D nic osobistego ;)



Jest możliwość korzystania z wifi w samochodzie i kropka.
Zwłaszcza jeśli samochód stoi w obrębie hotspota :D


Słowo "stoi" jest dla mnie tutaj kluczowe... A jazda po parkingu w markecie (czy w obrębie jakiegoś innego hotspota, których w Polsce niestety jak na lekarstwo) mija się dla mnie z celem używania czegoś takiego ;)




No jasne że jest, tylko czy będąc w trasie będziesz szukać hot spota? Trochę to się mija z celem. Zresztą ja wychodzę z tego założenia, że taki telefon musi mieć pakiet internetowy. Teraz zacząłeś temat i dopiero uświadomiłem, że z wifi korzystałem pare miesięcy temu hehehe


True ;D ostatnio telefon przestał mi łapać WiFi w domu (coś tam przekombinowałem z routerem), ale zamiast to naprawiać... zacząłem używać pakietu do "internetowania" w telefonie :]




Oczywiście te aplikacje może i pomagają w pewnym stopniu ale i tak nikt nie zastąpi starej antenki CB z wysłużonym radyjkiem. Ja np. nie wyobrażam sobie tego jak jestem w trasie, a jeżdżę do roboty oddalonej o około 60km. Na tym odcinku 2-3 kontrole często spotykam. Powiem szczerze żebym korzystał tylko z tego co w telefonie, byłbym uboższy o pare stówek :P


Całkiem możliwe, że gdybyś z tego nie korzystał, to mógłbyś być... bogatszy ;)
Zbieraj punkty - wygrywaj nagrody... za 24 wygrywasz rower ze spalaniem równym 0L/xxxxxx km ;D A kondycja jaka by się pojawiła, człowieku ;D

Ale żarty trochę na bok, w naszym kraju ciężko korzysta się z czegoś, co zasadniczo wymaga wnoszenia ciągłych opłat... ciągle pakiet internetowy w telefonie kojarzy się z czymś "elitarnym", a to prowadzi do tego, że w takim Yanosiku nie każda kontrola policji jest zgłaszana... przez co można się naciąć. 10k ludzi na cały kraj nie jest w stanie zgłosić i potwierdzić każdego "zagrożenia".

Badania w GB ujawniły, że kiedy człowiek nie rozgląda się non stop za policją/radarem, to jeździ bezpieczniej, bo bardziej koncentruje się na drodze i na tym, co może się na niej wydarzyć pominąwszy wydarzenie pt. zatrzymanie przez policję i płacenie mandatu.

Niestety, polska mentalność, chowanie się w krzakach z suszarką, konieczność wyrobienia miesięcznej normy mandatowej bądź "dogadania się" z jakimś "stróżem prawa" jeszcze długo będą drenować nasze portfele i nakręcać tę zabawę w kotka i myszkę...