PDA

Zobacz pełną wersję : windek i andek - razem ?



norberts
06.03.11, 20:37
Potrzebuje porady. Chciałbym zainstalować Androida z karty i mam kilka pytań (wątpliwości):
1. czy po instalacji androida z karty przy uruchamianiu będe miał wybór systemu na którym bede "pracował", jeżeli nie to jak się przełącza między systemami?
2. czy andek będzie korzystał z kontaktów z windka?
3. jak instalować programy w andku (tak jak na windku)?
4. jaki andek będzie dobry do mojego romu (tylko po polsku...tak na początek)?

Głownie chodzi o to abym nie naruszył gwarancji i miał windka (ze wzgledu na automape itp)

Smogg
06.03.11, 20:46
1. Przy Androidzie z SD to Windows pozostaje "głównym" systemem (tj. siedzi w NAND), więc po uruchomieniu telefonu, o ile nie będziesz instalował dodatkowych loaderów, to po prostu uruchomi się WM. Androida odpalasz właśnie albo poprzez loader, albo odpalając w 2 pliki.

2. Bez dodatkowego eksportu - nie. Opis(y) jak -> na blogu i forum ;)

3. Jest Android Market - możesz kupować, ściągać, poprzez niego instaluje się aplikacje... choć możesz też instalować pliki .apk - to przebiega podobnie do .cabów w WM.

4. Każdy ;) wybierz coś sobie, ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia :)

norberts
06.03.11, 21:45
loader? poszukam co to jest. (instalując to nie strace gwarancji?). Co miałeś na myśli mówiąc ..... odpalając w 2 pliki. Sądzę, że chodzi o to, iż działam na windku i mam "skrót" do andka (jak np. do innych programów), klikam i windek się wyłącza i zaczyna działać andek. ? O to chodzi. ? Aby przejść na windka (z androida) trzeba zresetować telefonik?

maniek9611
06.03.11, 23:18
Jak nie masz loadera i wrzucisz Andka SD, to żeby go uruchomić musisz wdusić po kolei dwa pliki, ot to :)
Jak masz loadera - odpalasz Andka ze skrótu bądź tak ustawiasz, że masz wybór przed uruchomieniem systemu (czy WM, czy Andek).


Aby przejść na windka (z androida) trzeba zresetować telefonik?
Nie trzeba, sam się wyłączy WM :P