PDA

Zobacz pełną wersję : Połączenia z siecią - jak nie nabić sobie rachunków?



javelin
10.03.11, 10:07
Ciągle jeszcze mam trochę pytań związanych z kosztami użytkowania sieci. Mianowicie rozumiem że żadne połączenia z internetem nie są wykonywane jeżeli programem NoData wyłączyłem Era Internet oraz Era MMS. A co za tym idzie nie jest możliwe korzystanie z pakietów. Ale jak to się ma do facebooka?

Połączyłem sobie na próbę na WiFi jedną osobę z kontaktów z jej profilem na FB. Ściągnęło jej zdjęcie oraz status. Wyłączyłem WiFi. W kontaktach nadal znajduje się zdjęcie z FB, jednak ikonka FB oraz status z FB pojawiają się dopiero po chwili. Czy hadek trzyma te rzeczy gdzieś w cachu czy za każdym razem nawiązuje jakąś transmisję w celu pobrania tych danych.

Przepraszam że męczę ale jestem wyczulony na punkcie dodatkowych kosztów co niestety związane jest z polityką firmy w której pracuję, gdzie nie ma zgody na taryfy z blueconnectem ale nie przeszkadza nikomu rachunek za telefon na poziomie 3 tyś.

Szakus
10.03.11, 11:00
jeżeli włączysz nodata żadne połączenia nie będą wychodziły

co do kontaktów i ich statusów z facebooka wydaje mi się że status może być aktualizowany w momencie wejścia w kontakt jeżeli masz wyłączone NoData, ale tego nie jestem pewien na pewno w opcjach synchronizacji można sobie ustawić jak często facebook ma się synchronizować

javelin
10.03.11, 11:09
Ustawienia FB są takie:
Pobieraj dane automatycznie (puste pole)
Pobieraj dane podczas roamingu (puste pole)
*Dane pobierane są co 2 godziny

I bądź tu mądry :D nadal nie wiem czy nodata blokuje te połączenia

maniek9611
10.03.11, 11:46
Jeżeli masz w NoData, na pewno Ci nic nie liczy, pod warunkiem że odpowiednie funkcje w niej zaznaczysz :)

javelin
10.03.11, 11:55
Czyli mam rozumieć że zdjęcia oraz statusy WM trzyma w jakimś cachu do czasu włączenia jakiegoś połączenia z siecią?

Szakus
10.03.11, 12:12
tak,
albo gdzieś w pamięci urządzenia, rejestr czy też w plikach

maniek9611
10.03.11, 12:15
Ja też te osoby co mam na FB podopisywałem sobie do kontaktów i ładnie pokazuje zdjęcia, z tym że u mnie od razu je wyświetla. Gdzieś jednak zapisuje je fon także nie bój żaby. :)

javelin
10.03.11, 12:19
pytam o to wszystko ponieważ po wyłączeniu sieci wchodzę do kontaktu wybieram pokaż galerię on line, w tym momencie pokazane są wszystkie galerie wraz ze zdjęciami i dopiero po chwili pojawia się komunikat że jest błąd połączenia, jednak można przeglądać te foty z albumu.

Czy w takim razie przechowywanie takiej ilości zdjęć w telefonie nie zaśmieci go za bardzo?


Hmmm o co dziwne mogę połączyć kontakt z kontem na FB nie będąc podpiętym do WiFi i mając zablokowane wszystko w NoData