PDA

Zobacz pełną wersję : Nagrywanie HD w HTC HD2



mamhatecehadedwa
13.03.11, 16:25
Witam.Jestem tu nowy i chciałbym się was zapytać co trzeba zrobić, żeby móc nagrywać wideo 720p za pomocą HTC HD2. Wiem, że to jest możliwe, gdyż mój kolega ,który naprawiał mój telefon sprawdził, że ta kamera z powodzeniem może nagrywać w HD.

Smogg
13.03.11, 17:51
Kamera może i może... ale żeby to w pełni działało w HD2 to się jeszcze nie spotkałem :) więc poproś kolegę o dowód i How-To ;)

norberts
13.03.11, 21:58
Mając androida w ustawieniach kamery jest opcja nagrywania w 720p, lecz...... po nagraniu filmu w takiej rozdzielczości telefon się wiesza....wnioskuje że sprzętowo kamera nie daje rady ale w 800x480 daje super. Max na windku to 640x480.

Smogg
14.03.11, 10:36
Wiesz... w samochodach "na liczniku" też zazwyczaj znajduje się na skali prędkość, której auto w "normalnych" warunkach nie może osiągnąć ;)

Jeśli chodzi o 720p w Androidzie, to właśnie powyższy przykład będzie chyba odpowiedni ;) na kilku różnych distro próbowałem nagrać coś w takiej jakości... o ile faktycznie przy samym nagrywaniu nie zawiesił mi się telefon, to zawieszał się przy próbie odtworzenia nagrania, o ile w ogóle podejmował próbę takiego odtworzenia... na komputerze natomiast widziałem w takich plikach ciemność, czasami jakieś zielone paski, miałem dziwny skwierczący dźwięk...

Wiele osób oczekuje na uruchomienie opcji nagrywania 720p w HD2, mistrzowie z xda ponoć nad tym cały czas pracują, ale pewnie jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie, zanim się tego doczekamy... o ile w ogóle ;)

Na WM takiej opcji jeszcze nie widziałem... ale może słabo szukałem ;D

mamhatecehadedwa
15.03.11, 15:35
Można na HD2 zainstalować polskiego WM 7 ?
Może wtedy będzie nagrywać w 720p?

maniek9611
15.03.11, 15:40
http://pdaclub.pl/forum/wp7-w-leo/%28rom%29%28wm7%29%28plk%29-blacksideseven-v1-0-7004-beta-1-%2816-02-2011%29/

jedyny jaki znam PL i to w całości nie spolszczony

mamhatecehadedwa
15.03.11, 16:13
A można zrobić JALIBREAK (chyba tak to się nazywa) oprogramowania WM 6.5 i tam w opcjach zaznaczyć nagrywanie HD? Jak to można zrobić

Smogg
15.03.11, 16:21
Dżizas...

Nie. Nie można.

Buildy z Desire i DHD też "niby mają w ustawieniach 720p", ale to nie działa.
Żaden "jailbreak" WM nie istnieje... chyba że masz na myśli custom romy, ale tutaj... również nie ma nagrywania 720p.

Rozwiązaniem, które umożliwi Ci 100% bezproblemowe nagrywanie filmów w 720p (a nawet 1080p i dodatkowo 3D) jest:
a) zakup telefonu który może to robić;
b) zakup kamery HD.

A uprzedzając kolejne pytanie, którego patrząc na rozwój wątku się niestety spodziewam:

HD2 nie jest w stanie nagrywać dźwięku w jakości TrueHD 7.1

mamhatecehadedwa
15.03.11, 16:25
Dziwne.
Mój kolega ostatnio naprawiał kamerę w HD7 i stwierdził, że jedna i druga kamera są identyczne.
A poza tym nie chcę kupować HD7, bo tam jest tylko 8gb. I na dodatek za wymianę pamięci traci się gwarancję

maniek9611
15.03.11, 16:28
To niech nam powie jak to zrobić, piwo mu postawię. ;D

Smogg
15.03.11, 16:30
Wyobraź sobie 2 samochody.
Identyczne.
Ten sam kolor.
Ten sam model.
Ten sam rocznik.
Żadnych różnic które rzucałyby się w oczy...
Ale w jednym nie działają hamulce...

I teraz tak.
Te dwa samochody jadą sobie na myjnię, bo są brudne.
Gwoli ścisłości - ich brud również jest identyczny ;)
Najpierw na myjnię podjeżdża ten, z działającymi hamulcami.
Zostaje umyty, wyjeżdża, jedzie brudzić się dalej.
Następnie podjeżdża z dużą prędkością ten bez hamulców... przy okazji kasując całą myjnię.

Operator myjni sobie stoi, patrzy i mówi:
Dziwne, niedawno myłem identycznego ???

kasier
16.03.11, 02:25
http://wojciech.grzanka.pl/wp-content/uploads/2010/03/smile.jpg

Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać

Ja po przeczytaniu tego posta :D

Smogg
16.03.11, 10:52
(...)
Ja po przeczytaniu tego posta :D


Tzn. którego? :D

kasier
16.03.11, 14:19
Twojego :)

No ale dobra koniec OT ;p

mamhatecehadedwa
18.03.11, 18:29
A może instalują Andka można będzie nagrać w HD?
Tylko czy jest wersja 2.3 z HTC Sense po polsku?

maniek9611
18.03.11, 18:53
Oj mamhatecehadedwa, nie czytasz wyżej co Ci pisze Smogg

Masz np. tu Andek 2.3
http://hd2blog.pl/2011/03/szybki-gingerbread-2-3-2-z-sense-2-1-od-imilka-v0-1/

Jak nie działa tu nawet aparat to o czym my tu mówimy. Jeżeli jest nawet opcja gdzie pisze Smogg:

Buildy z Desire i DHD też "niby mają w ustawieniach 720p", ale to nie działa.

co z tego jak Nie działa!

mamhatecehadedwa
20.03.11, 13:07
HTC HD2 i HD7 mają te same aparaty.
Więc dlaczego HD7 nagrywa w 720p a HTC HD2 już nie?
Jeżeli wiesz to nie udawaj tylko napisz jak to zrobić

Smogg
20.03.11, 13:23
mamhatecehadedwa: Mówi się, że lepiej milczeć i wyglądać na idiotę, niż zabrać głos i rozwiać wszelkie wątpliwości... Uporczywie i konsekwentnie starasz się nas przekonać, że obstawanie przy swoim, nawet pomimo braku racji coś zmienia w temacie.

Prawie tak jak tutaj:
http://img851.imageshack.us/img851/5148/7e72006f65da.png

Jeśli poświęciłbyś choć trochę tej energii, którą teraz zabierasz i nam swoimi pytaniami to wiedziałbyś, że nawet na xda jako "sukces" zostało przyjęte nagrywanie "zielonego koloru" przy wybraniu opcji 720p w Androidzie, a nie zawieszenie całego telefonu.

Nie wiem w jakim języku chciałbyś, abyśmy Ci napisali, że jest to niemożliwe... piszesz do nas w języku polskim, więc po raz ostatni oznajmiam, że na tę chwilę nie ma możliwości nagrywania 720p.

Albo się z tym pogodzisz i przestaniesz truć, albo sam napisz sterownik, który zmieni coś w sprawie nagrywania 720p na HD2 - bo póki co wielu próbowało, a rezultat jest jaki jest.

Uzbrój się w cierpliwość i pokornie czekaj, zmień telefon, kup sobie kamerę, ale przyjmij do wiadomości, że w tej chwili jest to niewykonalne. HD7 to INNY TELEFON!! Takie porównanie to prawie jak pytanie, że skoro bolidy F1 jadą ponad 300km/h, to czemu Maluch nie potrafi?

To inne samochody, inne telefony, mają inne możliwości... widać popełniłeś błąd wybierając taki telefon w połączeniu z konkretnymi oczekiwaniami względem jego... ale to Twój błąd, bo od początku HTC w specyfikacji zawarło informację, o nagrywaniu VGA i koniec. To, że na Androidzie (przynajmniej niektórych) nie ma większego problemu z nagrywaniem w WVGA już jest swego rodzaju bonusem, którego nie miałeś kupując ten telefon... Ale widać tutaj sprawdza się kolejne powiedzenie - dasz palec, weźmie rękę... Idąc dalej tym tropem naprawdę, obawiam się, że jak już komuś się uda ustawić takie nagrywanie, to zaczniesz nam tutaj marudzić o 1080p + DTS 7.1.

Kup sobie inny telefon, kup sobie kamerę, ale skończ już proszę ten temat, bo jeszcze bardziej tracę wiarę w przyszłość tego narodu...

maniek9611
20.03.11, 13:26
http://helpgsm.pl/nagrywanie-w-hd-oraz-tap-to-focus-na-htc-hd2.html

może będzie Ci lepiej


http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=942605

Smogg
21.03.11, 01:00
I jeszcze bonus:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991249

Cytat:
We have a 95% working cam, since we still dont 720p

Update informacji było dzisiaj, te niedziałające 5% kamery to właśnie 720p. Więc Android nadal nie może, WM6.5 na pewno nie może i na 99.99% nie będzie mógł :-)

yesterday
27.03.11, 00:09
widziałem tu pytanie na które chyba nikt nie odpowiedział, czy na WM7 jest taka możliwość bo jak nie dawno czytałem to coś się na to napotkałem.

mamhatecehadedwa
31.03.11, 21:03
A jak zwiększyć rozdzielczość filmu?
Np. na 800x480 pixeli?

bartass127
31.03.11, 21:57
Sory za offtop, ale ujeło mnie to.
"Podziękowania: -1" ???

Smogg
31.03.11, 22:17
A jak zwiększyć rozdzielczość filmu?
Np. na 800x480 pixeli?


Na Androidzie - w ustawieniach kamery.
Na WM - nie da się.



Sory za offtop, ale ujeło mnie to.
"Podziękowania: -1" ???


Nie ma to jak odrobina czarnego humoru na forum, nieprawdaż? 8)

bartass127
31.03.11, 22:24
ahahah ;D
Spoko

adrianw
20.05.11, 01:55
Witam wszystkich jestem nowy na tym forum tak więc chciałem się przywitać jak również odświerzyć temat.
Nie wiem dlaczego nikt nie napisał informacji na temat WP7 na HD2 który oczywiście nagrywa filmy w jakości HD i radzi sobie z tym całkiem nieźle ;)

maniek9611
20.05.11, 05:51
Witam wszystkich jestem nowy na tym forum tak więc chciałem się przywitać jak również odświerzyć temat.
Nie wiem dlaczego nikt nie napisał informacji na temat WP7 na HD2 który oczywiście nagrywa filmy w jakości HD i radzi sobie z tym całkiem nieźle ;)

Korzystałeś z WP7 i dokładnie sprawdziłeś, że nagrywa w jakości HD ? Z tego co widzę jedziesz na Androidzie.

adrianw
21.05.11, 13:53
Tak oczywiście że korzystałem z WP7 przez jakieś 2 miesiące w wersji anglojezycznej już jakiś czas temu. Nagrywanie video poprostu powala na kolana, jakość jest o wiele wiele razy lepsza niż ta z androida jak i w samym HD2 tak i na kompie, jednak moim zdaniem brak oprogramowania w WP7 zmusza człowoeka do używania androida i nawet wideo HD nie rekompensuje tego.