PDA

Zobacz pełną wersję : [12.MAR.11][SD] RAFDROID HD 4.1|Fastest Full DesHD [MAGDLR/WINMO][K: Rafp 1.8 OC



Plati
18.03.11, 13:21
Pojawił się nowy Andek. Podobno znacznie szybszy od swoich poprzedników.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=970731

Właśnie go ściągam. Będzie to mój 1 andek. Mam nadzieje że pozytywnie mnie zaskoczy :)

Edit:
Andek zainstalowany, zabieram się za testowanie :)

Edit2:
Po kilkunastu minutach musiałem skończyć testowanie ... Niestety bateria padła - końcówka była.
Pierwsze wrażenia pozytywne, zero przycinania. WIFI działa, dzwonić się da. Później potestuje więcej :)

aresss
18.03.11, 22:34
zainstalowałem. ale też przymula ale zdecydowanie mniej i bateria tak szybko nie znika. działa chyba wszystko, nie wiem tylko jak GPS nie miałem okazji włączyć.

Plati
18.03.11, 23:15
No i ja potestowałem trochę. Aparat działa ok. Bateria przy szperaniu na necie idzie mniej więcej tak jak na stockowym WM 6.5, w czuwaniu ok 1-2% na godzine.
Jestem zadowolony, ale chyba wybiorę niedługo wersje NAND :)

maniek9611
18.03.11, 23:20
zainstalowałem. ale też przymula ale zdecydowanie mniej

Oczywiście, że przymula bo to wersja SD ;D


Jestem zadowolony, ale chyba wybiorę niedługo wersje NAND

Zauważysz naprawdę różnicę w szybkości, polecam NAND do testowania, jak też do normalnego użytkowania. Ja wróciłem na razie do WM po tygodniu korzystania bo za grzyba nie mogłem z Andka NAND wycisnąć 2 dni bez ładowania. Ale prócz tego i braku AM nie miałem za bardzo się do czego przyczepić. Wszystko zaje... :P

Plati
18.03.11, 23:39
Hmmm... Co do szybkości to nie wiem jak to wygląda ze względu hardware HD2, ale szybkość karty (klasa) też ma raczej znaczenie. Na karcie class 2 możliwe że będzie mulić bardziej niż 4.

maniek9611
18.03.11, 23:41
Ja mam class6 i też są przymulenia. Tej szybkości tak na oko nie zauważysz w działaniu.

Plati
20.03.11, 19:24
No i trochę się pobawiłem andkiem. Bardzo fajna rzecz, polecam każdemu kto ma WM 6.5 - znaczna różnica w możliwościach, przy czym zużycie baterii jest bardzo podobne.
Ogólnie dużo większa funkcjonalość, szybkość dobra, grałem w pare gierek i jestem zadowolony. Niestety WM 6.5 już się nie liczy :/ nie wychodzą już na niego ani gry, ani programy czy inne przydatne rzeczy.

Smogg
20.03.11, 20:38
(...) nie wychodzą już na niego ani gry, ani programy czy inne przydatne rzeczy.


Jedno "multisłowo" - AutoMapa :-)

Wczoraj wyczytałem, że uzyskała akceptację Apple'a i od teraz ma się pojawić w iMarkecie dla iPada oraz iPhone'a... jednak niewiele to zmienia w temacie HD2.

Android jest bardziej przyjaznym użytkownikowi systemem. Jest również ciągle rozwijany (a co jeszcze ważniejsze - ten rozwój jest bardzo dynamiczny). Niemniej jednak póki Aquart nie wpadnie na genialny pomysł wydania swojej nawigacji na tę platformę, to WM nadal będzie przyciągał polaków własnie tą navi ;)

Rafdroid to fajny Android dla naszych Leo. Sam używam od pewnego czasu wersji Light SQ - ładowanej w całości do NANDa w EU-Leo (to chyba pierwszy taki build z DHD). Dzisiaj Rafpigna wydał Kernel 1.9 OC, który w moim odczuciu spowodował wzrost wydajności systemu oraz niższe zużycie baterii... zobaczymy co czas pokaże - na razie jestem jednak bardzo zadowolony, przez co poza długo urzędującym u mnie MCCM SE v3.4 to chyba właśnie ten build mógłbym (pomimo braku testów tego konkretnego, ale innych wypieków Rafpigny) ze spokojem ducha polecić :-)

Plati
21.03.11, 17:25
A jak to wygląda ze zmianą romów ? W sensie wgrałem teraz kilka gier, aplikacji, spersonalizowałem itd. I czy jak bym chciał zmienić na inny rom, czy to SD czy NAND to jest taka możliwość aby zachować wszystko tak jak teraz mam ? Czy niestety od nowa wszystko ?

Edit:
Widzę że wyszła wersja: [21.MAR.11][SD] RAFDROID HD 4.2|Fastest Full DesHD [MAGDLR/WINMO][K: Rafp 1.9 OC] - jest prosty sposób aby zrobić upgrade bez utraty niczego ?

Smogg
21.03.11, 18:00
W Androidzie z SD dane zapisują się w pliku data.img. Zazwyczaj z upgrade w ramach jednego kucharza i wersji nie ma problemów, choć zdarzają sie fuckupy. Migrację na NANDa ułatwia Titanium Backup (między różnymi buildami na SD zresztą też :p).

armi
30.03.11, 20:21
Zainstalowałem tą nowszą wersję [21.MAR.11][SD] RAFDROID HD 4.2Fastest Full DesHD [MAGDLRWINMO][K Rafp 1.9 OC] i jestem bardzo zadowolony. ;D
Do tej pory miałem MCCM SE v3.4, na "Rafdroidzie" 4.2 jest więcej możliwości konfiguracji i działa tak samo dobrze (może nawet lepiej, ale to subiektywna opinia) - jak na razie nie zauważyłem jakiś błędów. Śmiało instalujcie - polecam!
Na Xda (patrz post 1) od autora jest świetny tutorial - jak uruchomić krok po kroku i co zrobić jeśli wystąpią jakieś błędy i problemy z uruchomieniem, okazuje się, że można to na dwa sposoby zainstalować: NAND i SD. ;D

Ważna uwaga (dla początkujących i nie tylko ;)) - dla poprawnego startu z karty SD wymagana jest edycja pliku "config.txt" (koniecznie w "Notepad++" z włączoną konwersją UNIX znaku końca linii) i zamiana z "wince=0" na "wince=1".

Jak by co, to mile widziane jest sprostowanie, jeżeli coś napisałem nie tak. (angielski znam średnio słabo) :)

Plati
03.04.11, 14:02
Ja właściwie ciągle używam tego romu od kiedy go zainstalowałem. Przez ten czas posypał mi się z 2 razy. W sensie kolory były jakieś dziwne, w barwach fioletu. No i raz na kilkadziesiąt rozmów zdarza się tak że sypie się dzwięk. Ale wystarczy zadzwonić ponownie i już ok. Ogólnie jestem zadowolony.
Prawdopodobnie przejdę na NANDa ale dopiero wtedy gdy wymienie digitizer ...

marmaj81
07.04.11, 17:20
Witam,

mam pewien problem z wgrywaniem andków z SD. Otóż zainstalowałem maglarda 113, następnie wykonałem partycje na karcie ( 2G) i instalację CWM. Jedynym andkiem którego wgrałem bez problemu jest HyperDROID GBX v11. Z pozostałymi mam ten sam problem, tzn. podczas instalacji pokazuje się po kilku sekundach komunikat "Instalation aborded". I tak jest podczas instalacji wszystkich andków z wyjątkiem tego pierwszego. Próbowałem również RAFDROID HD 4.1 i to samo. Czy ktoś mi może pomóc w tej sprawie?

Smogg
07.04.11, 17:49
Kucharze zalecają 1GB partycję EXT jako maksymalny możliwy rozmiar. Może tutaj jest pies pogrzebany ;)
Dodatkowo - zależy jaki ext robisz - z ext3 zazwyczaj nie ma problemów, ext4 nie jest "łykany" przez wszystkie kernele - warto to najpierw doczytać przy opisie danego wypieku :)

marmaj81
07.04.11, 18:09
robiłem wg instrukcji z bloga czyli "ext2" nie widziałem aby było zaznaczane ext 3 cz 4. Teoretycznie przy większej karcie np4G nie powinno być problemu żeby to wrzucić?

armi
07.04.11, 20:34
Ja na początku posiadania Leosia, też myślałem, że coś robię nie tak - miałem duży problem z uruchomieniem praktycznie każdego Andka.
Okazało się, że problemem była karta 16GB 6 klasy firmy Platinium (kupiłem ją razem z Leosiem - "padła" przy Automapie, wyskoczył błąd połączenia z internetem i ... koniec - podziękowania dla Proline, uznali reklamację bez problemu i wymienili na nową 8 GB 6 klasy Toshibę), po wymianie karty, wszystkie problemy znikneły!!! ;D
Wgrywałem Andki na "lewo i prawo" jak chciałem. ;D
Aktualnie mam 16GB 10 klasy firmy Adata i też wszystko jest ok (jest bardzo szybka i jest różnica między 4,6 klasą).
Jak masz możliwość, to może pożycz od kogoś jakąś inną kartę na próbę - sprawdź, może masz ten sam problem, co ja na początku? :)

maniek9611
07.04.11, 21:12
No dobra jak to się ma do tematu tego akurat Andka. Są od tego bardziej ogólne działy!

kuki7051
17.04.11, 17:35
Mam problem podczas wgrywania tego Andka.. otóż wrzucam cały folder na kartę (posiadam 8 gigową) oczywiście uprzednio ją sformatowałem.. i odpalam CLRCAD i Haret.exe, pokazuje mi się ładny ekran ładowania ( na środku logo androida i napisy "Rafdroid" " by Rafpigna" i na tym koniec.. czekałem ponad 40 min aż się właduję i nic, spróbowałem również z własnym plikiem data.img i też sie nie chce władować. Posiadam brandowany rom 3.14 i radio 2.15.

maniek9611
17.04.11, 18:32
Armi wyżej napisał jaki plik zedytować aby Andek odpalił, zapraszam do lektury.

kuki7051
17.04.11, 18:51
Ale człowieku ja nie używam Automapy i inne andki mi chodzą, tylko nie wiem czemu ten nie chce
..

maniek9611
17.04.11, 19:58
"Człowieku", a co tu ma do tego Automapa? Napisałem żebyś czytał, a na pewno znajdziesz ale skoro sobie nie poradziłeś aby przejechać parę postów wyżej scrollem myszki to Ci zacytuje:


Ważna uwaga (dla początkujących i nie tylko ;)) - dla poprawnego startu z karty SD wymagana jest edycja pliku "config.txt" (koniecznie w "Notepad++" z włączoną konwersją UNIX znaku końca linii) i zamiana z "wince=0" na "wince=1".

...wtedy na pewno zechce :P

kuki7051
18.04.11, 20:57
A wybacz maniek myślałem że chodizło Ci o ten post, najwidoczniej sie nie zrozumieliśmy...

Ja na początku posiadania Leosia, też myślałem, że coś robię nie tak - miałem duży problem z uruchomieniem praktycznie każdego Andka.
Okazało się, że problemem była karta 16GB 6 klasy firmy Platinium (kupiłem ją razem z Leosiem - "padła" przy Automapie, wyskoczył błąd połączenia z internetem i ... koniec - podziękowania dla Proline, uznali reklamację bez problemu i wymienili na nową 8 GB 6 klasy Toshibę), po wymianie karty, wszystkie problemy znikneły!!! ;D
Wgrywałem Andki na "lewo i prawo" jak chciałem. ;D
Aktualnie mam 16GB 10 klasy firmy Adata i też wszystko jest ok (jest bardzo szybka i jest różnica między 4,6 klasą).
Jak masz możliwość, to może pożycz od kogoś jakąś inną kartę na próbę - sprawdź, może masz ten sam problem, co ja na początku? :)


I kolejny raz dziękuje Ci za pomoc :)

kisiek_
28.04.11, 21:06
Czy jesli wgram tego andka i odpale z sd to po wyłączeniu moge korzystac normalnie z wm6.5 czy musze zrobić HR?

maniek9611
28.04.11, 22:52
Czy jesli wgram tego andka i odpale z sd to po wyłączeniu moge korzystac normalnie z wm6.5 czy musze zrobić HR?

Jak z każdym Andkiem SD, restartujesz i masz WM. Nie musisz robić żadnego HR :)

mafio25
30.04.11, 16:54
Powiedzcie dlaczego ten Andek tak mi muli. Wcześniej miałem MCCM 3.4 i wszystko smigało bardzo szybko. Zainstalowałem RAFDROID bardzo mi się podoba ale tel działa strasznie wolno. Pomocy!!!

maniek9611
30.04.11, 17:29
Powiedzcie dlaczego ten Andek tak mi muli. Wcześniej miałem MCCM 3.4 i wszystko smigało bardzo szybko. Zainstalowałem RAFDROID bardzo mi się podoba ale tel działa strasznie wolno. Pomocy!!!

Niestety nic nie zrobisz, ten typ tak ma. Fajny Andek ale niestety MCCM 3.4 jest od niego 100 razy szybszy i przy tym nie miałem problemów. Po prostu się tnie :/

mafio25
30.04.11, 18:05
Za każdym razem kiedy zainstaluje w andka MCM 3.4 zauważyłem, że po przekroczeniu 1GB pamięci dla programów system się sypie. Czy ktoś wie jak można pozbyć się tego problemu? Czy w systemach NAND jest to samo?

maniek9611
30.04.11, 23:54
Nie ma co się dziwić, przecież tworzony plik img przy starcie sytemu jest właśnie na wszystkie dane systemowe i ma właśnie wielkość 1gb. Jak chcesz go przekroczyć to nie sprawdzałem ale jak widać sypie się :P
Andek w pamięci NAND zachowuje się jak WM. Jak go zawalisz śmieciem wiadomo co się dzieje, dlatego się zapisuje wszystko co można na karcie.

Plati
08.06.11, 17:14
No i po 2 miechach bez problemowego użytkowania posypał mi się ROM :| Ciągle jakieś errory, powsysało kontakty zapisane na fonie ... Ale cóż, stawiam od nowa :) Muszę robić tylko backupy ... ale jak najlepiej ??
I z tego co czytałem za niedługo ma być nast wersja RAFDROIDa :)

Smogg
08.06.11, 20:19
Rafpigna obiecuje następną wersję swoich romów i kernela już około dwóch miesięcy. Nie liczyłbym na prędkie wypuszczenie czegokolwiek ;)

A backup:
Kontakty - Android ma opcję zapisu ich do pliku;
SMSy/Historia - Life Saver 2;
Aplikacje i ich ustawienia - Titanium Backup.

atomeck
14.06.11, 08:31
Moje wrażenia:
1. Najszybszy jaki miałem (choć trochę muli :(
2. "Najsympatyczniejszy" jaki miałem
3. Przy instalacji totalnie wysypał się Sence WM (po raz pierwszy - dobrze że miałem backup)

Muli się, bo ma do tego prawo, ale zdecydowanie najmniej z różnych testowanych. Ciągnie system z SD i np jednocześnie programy wgrywa na SD - musi się przyciąć i nie ma bata, więc takie "stop klatki" są zauważalne. Podobnie jest ze słuchaniem muzyki (np przy zmianie utworu), czy przy odblokowywaniu.
Nie zauważyłem, żeby coś nie działało. WIFI jakby mocniejsze (łapie mój sygnał przed domem, czego WM nie robił).
Dźwięk rozmów bez zastrzeżeń.

Jeden jedyny minus (jak dla mnie) to BATERIA !!! :'(
Wczoraj do południa niezbyt intensywnego używania zjechała do 46%, a ok. 18-tej było już poniżej 10% :(
W nocy na czuwaniu przy WIFI zjechała (g.21-7) do 72%, więc (jak dla mnie) nie do przyjęcia.

PS. Czy romy z NAND są jakoś mniej bateriożerne ? Na WM i tak ładowałem każdego wieczora, ale przynajmniej nie martwiłem się, że telefon "padnie" poza domem. Zwykle zostawało jakiejś 40% tak koło 21-22. Jeśli tak, to chyba się przesiądę, choć nie mam ciśnienia na te wszystkie zabawy z downgradem itd...
tomasz

Vinrael
14.06.11, 14:17
@atomeck: tak, romy odpalane z NAND są mniej bateriożerne od tych odpalanych z SD, bo telefon nie musi mieć ciągłego dostępu do karty SD...
Zauważyłem także, że po wgraniu androida do NAND bateria spada mi dużo wolniej niż gdy miałem WM...

Smogg
14.06.11, 19:44
"Na zużycie baterii w dużej mierze ma wpływ to, co aktualnie robimy z telefonem"
- Capitan Obvious ;)

Chyba do tej pory najmniej bateriożernym NANDem którego posiadałem, był Rafdroid HD Light SQ z kernelem 1.9.
Najmilej natomiast pracuje mi się na tym, który aktualnie mam w podpisie profilu - Imilka Incredible S 1.1 @ CLK. Choć nie powiem, szukam jakiegoś, jaki nie będzie mi robił problemów przy bardzo intensywnym użytkowaniu w godzinach 8-18... bo już 2x zdarzyło mi się, że o 16:30-17 widziałem na wyświetlaczu info o stanie <10%... sporadycznie, ale jednak.

Co do baterii Vinrael bardzo ładnie to ujął. Od siebie dodam, że romy z Sense zazwyczaj mają też ciut większy apetyt na energię, niż te bez... ale z drugiej strony - po co kupować HTC jak chce się wywalić Sense? Toż to nonSens(e) ;D

Jeśli i tak ładujesz każdego wieczora telefon (tak jak ja) i nie masz jakichś schiz typu "OMG! Jak będę go ładował częściej niż co 128 godzin to mi bateria będzie wystarczała nie na 50 a na 49!! OMG OMG OMG CO JA ZROBIE?!", to nie ma problemu i - wydaje mi się - większa część romów @ NAND będzie spełniała Twoje oczekiwania odnośnie działania i zużycia energii przez rom. Kwestia znalezienia swojego ulubionego ;)

atomeck
15.06.11, 08:40
Dzięki za odpowiedź

Wrażenia Dzień drugi.

Do południa miałem wrażenie, że będzie ok. zjadł niecałe 40% baterii, ale ok 17 wyłączył się totalnie :(
Poza tym drugiego dnia jakby zdecydowanie ciszej działał głośnik. Ledwo słyszałem rozmówcę.
Przesiadam się na NAND, tylko czas, czas, czas ... brakuje mi go :) no i downgrade itd ...
Ech. Nie mam już takiego zacięcia jak kiedyś ...

PS. Przy słuchaniu muzyki przez słuchawki (przynajmniej u mnie) nie działa żaden korektor dźwięku, nic się nie zmienia.

Smogg
15.06.11, 09:31
Co do baterii... aby bardziej konkretnie kontrolować jej stan, polecam Current Widget (do zassania z marketu za darmo). Zainstaluj to sobie, ustaw log do pliku i zobacz jak bardzo Ci schodzi prąd w Leonie. Być może wskazanym byłby reset statystyk baterii (choć jeśli i tak przesiadasz się na NAND, to nie wiem czy akurat teraz jest to najlepsze rozwiązanie ;)).

Brak zacięcia jak najbardziej rozumiem... fajnie by było mieć do wyboru 3-4 systemy pozbawione bugów, działające szybko, sprawnie, idealnie... no ale niestety - systemów mnogo, każdy ma inne problemy, a poszukiwanie systemu, którego problemy nas po prostu najmniej irytują przypomina trochę wybory w polsce (celowo pisanej małą literą) - gdzie bez względu na to na kogo zagłosujesz i tak podniosą któreś podatki i będą w kółko kłócili się o to samo ;)

Może to kwestia tego, że dopiero wstałem, ale... nie mam pojęcia o jaki downgrade Ci chodzi :-)

PS. Z żadnych korektorów dźwięku nigdy nie korzystałem, więc tutaj nie pomogę.

atomeck
15.06.11, 10:22
Może to kwestia tego, że dopiero wstałem, ale... nie mam pojęcia o jaki downgrade Ci chodzi :-)



Wiesz. Zawsze starałem się uważnie przeglądać forum zanim zadam pytanie, by uniknąć złośliwych komentarzy. Więc czytam, czytam i oczy mi puchną, ale zdaje się, że aby zrobić HARDSPL muszę mieć niższy SPL niż mam obecnie (chyba dobrze używam nomenklatury ;), zatem muszę zrobić downgrade ROMu do starszej wersji ...

Smogg
15.06.11, 11:03
To nie było złośliwe - naprawdę pisząc tamten post byłem "na nogach" od kilku minut ;)

Od kiedy posiadamy HSPL4 (http://hd2blog.pl/2011/02/hspl4-wydane/) możemy HaeSPeeLować również 3.03, więc możesz spróbować od razu z obecnego poziomu... a jeśli nie da rady -> ściągnięcie 1.66 nie powinno zająć specjalnie dużo czasu, po jego zainstalowaniu nie musisz go chyba nawet bootować - z tego co pamiętam wystarczy wejście w bootloader, aby móc zrobić np. Task29, więc chyba HSPL też nie powinien robić problemów przy takim trybie wgrywania.

atomeck
15.06.11, 14:40
To nie było złośliwe - naprawdę pisząc tamten post byłem "na nogach" od kilku minut ;)



Stary !!! Wcale tego tak nie odebrałem !!! Próbowałem się tłumaczyć, no wiesz ... :)
Kurczę ... Widzisz ? Jeszcze dużo czytanie przede mną, a jakby, co to już wiem kogo będę męczył ;) ?

PS. Mój Leoś dojada baterię, bo jadę na spotkania i nie będę miał gdzie go doładować. Upierdliwe toto jest strasznie :(

atomeck
20.06.11, 08:44
Hej,

W końcu przesiadłem się na wersję NAND. REWELACJA !!!
Polecam wszystkim.Wybrałem właściwie ten sam soft [21.MAR.11][SD] RAFDROID HD 4.2|Fastest Full DesHD [MAGDLR/WINMO][K: Rafp 1.9 OC].
Siedziałem ponad 4h, walczyłem z wyskakującymi błędami (problem miałem z odpowiednim przygotowaniem karty), ale udało się :) Teraz otwarta droga do zabawy :)

Jest szybki i w miarę stabilny.
Zauważyłem na razie jednego zonka (lub nie umiem tego obsłużyć) - budzik systemowy - po jego uśpieniu, nie mam jak go wyłączyć - reset :(, a bootowanie wcale nie jest takie szybkie.

W zasadzie brakuje mi prawdziwej nawigacji, jednak AM (non-pirat :) ) to jest to !!! pożyjemy, zobaczymy.

Bateria - o niebo lepsza ! Bawiłem się właściwie cały dzień z przerwami, rozmawiałem, a kole 22 było jeszcze 30%.
To tyle szybkich wrażeń.

PS 1. Włożyłem do telefonu starą kartę (2GB - nie chciałem mieszać na swojej), czy można ją podmienić na większą bez konieczności instalowania wszystkiego raz jeszcze ?
PS 2. Czy można jakoś "zabić/automatycznie zablokować" ekran przy rozmowie przez bluetooth?

Pozdrawiam - ucieszony atomeck :D

Smogg
20.06.11, 09:37
No to gratuluję słusznej decyzji i wytrwałości w radzeniu sobie z problemami :-)

Co do navi - trochę na Andku tego jest... fakt, brakuje takiej AM, ale ponoć i ta powstaje (nareszcie!). Póki co sprawdź sobie Sygica lub CoPilota :-)

PS 1. Jako nazwę nowego romu podałeś ten z tego tematu (SD), więc prawdę powiedziawszy nie wiem który faktycznie rom masz ;) Domniemam, że jest to Rafdroid HD 4.0.1 czy jakoś tak, z potrzebną partycją ext na karcie... a więc :-) Zrób backup rzeczy ze swojej karty. Zrób na niej 2 partycje - pierwsza fat32, druga ext. A później przekopiuj na te partycje zawartość analogicznych partycji z karty 2GB (testowałem to ostatnio - działa :-P).

PS 2. Natknąłem się na to, choć osobiście nie próbowałem - checknij :-)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=876945

atomeck
22.06.11, 08:16
PS 1. Jako nazwę nowego romu podałeś ten z tego tematu (SD), więc prawdę powiedziawszy nie wiem który faktycznie rom masz ;) Domniemam, że jest to Rafdroid HD 4.0.1 czy jakoś tak, z potrzebną partycją ext na karcie... a więc :-) Zrób backup rzeczy ze swojej karty. Zrób na niej 2 partycje - pierwsza fat32, druga ext. A później przekopiuj na te partycje zawartość analogicznych partycji z karty 2GB (testowałem to ostatnio - działa :-P).

PS 2. Natknąłem się na to, choć osobiście nie próbowałem - checknij :-)



No niezupełnie ... w temacie jest 4.1, mój jest 4.2 :) Ale jak napisałem - w zasadzie to ten sam soft, tylko wersja nie na kartę. Wybrałem go, bo jakoś przypadł mi do gustu, choć w sumie nie używam w nim sence.
Podany sposób z kartą zadziałał, dzięki :)
Jeśli chodzi zaś o podany przez Ciebie programik, to nie mogę go na razie jakoś rozgryźć, ale damy radę !!!

I ostatnie (przynajmniej na dzisiaj ;)
Dopasowałem sobie programy, pulpit, etc ... a jak zmienię soft, to zabawa od początku, czy można to jakoś wszystko odzyskać ? Coś mignęły mi tematy, że tak, ale nie mogę do nich teraz się doszperać.

Pozdrawiam
atomeck

[/quote]

Smogg
22.06.11, 10:04
Ja do przywracania programów i ich ustawień używam Titanium Backup. Sprawdza się on w tej roli znakomicie ;)
Można też robić sobie Backup via CWM, robiłem, ale nie przywracałem, więc nie wiem jak to działa i jak się spisuje :)