PDA

Zobacz pełną wersję : Grzanie się Leona



javelin
18.03.11, 13:26
Czy Wam też się tak grzeje leoś podczas używania automapy? Zauważyłem to kilka razy po jeździe ale myślałem że to przez nawiew na szybę. Jednak teraz leżał telefon z włączoną AM na biurku i okazało się że tylna dolna część jest wyraźnie ciepła.

Czy to normalne?

Smogg
18.03.11, 13:58
Normalne :)

Grzeje się, bo pracuje - jeśli zacznie się przegrzewać (wyłączać, zawieszać itp.) to wtedy będzie nienormalnie... odczucie ciepła natomiast występuje dość często. Jak zagrasz w jakąś grę 3d (np. NFSS, Monopoly) to też po pewnym czasie odczujesz wzrost ciepła... ale w akceptowalnych granicach ;)

maniek9611
18.03.11, 14:53
Dlatego np. latem dobrze jest mieć umieszczony uchwyt z urządzeniem przed nawiewem zimnego powietrza. Kolego to norma:)

ghost_
06.04.11, 10:40
Jest to spowodowane grzaniem sie procesora ktory jest umieszczony w dolnej czesci hd2?

Czy posiadamie obudowy nie szkodzi wyianie ciepla urzadzenia z otoczeniem? Ma to wplyw na awaryjnosc?

Smogg
06.04.11, 10:43
Jest to spowodowane grzaniem sie procesora ktory jest umieszczony w dolnej czesci hd2?

Tak.




Czy posiadamie obudowy nie szkodzi wyianie ciepla urzadzenia z otoczeniem? Ma to wplyw na awaryjnosc?

Nie powinno. A przynajmniej nie w stopniu który zwiększałby tą awaryjność... no chyba, że masz podgrzewaną obudowę aby sobie w zimie ucha nie odmrozić, ale pomimo nastania wiosny/lata nie wyłączasz jej nawet podczas grania w gry 3d ;D

atomeck
25.05.11, 11:46
Hejki,

Ja trochę z innej beczki, ale w temacie.

Leosia przystosowałem "pod siebie" wgrałem interesujące mnie programy. Oficjalny rom, bez żadnych wodotrysków, kupiony w listopadzie w Euro ... Dziś rano odłączając telefon od ładowania był wyraźnie gorący :( ostygł i myślałem, że ok., choć ciut się zdziwiłem. Przed godz.10 zagdakał, że niski poziom baterii, a leżał na biurku, bez używania ... również był strasznie gorący, zaczął się wieszać ... sam z siebie, bo od stu lat nic w nim nie zmieniałem ...
Kurcze - jakieś sugestie ?

Dziękuję za odpowiedzi
tomek

Smogg
25.05.11, 14:48
Może jakiś proces w tle żre zasoby, a co za tym idzie i baterię, co przy okazji wydziela ciepło (pracujący non stop procesor itd.). Kiedy np. oglądałem jakieś filmy na HD2 to też musiałem go trzymać "inaczej" bo był potwornie gorący ;)

zulwik
25.05.11, 19:53
Założe sie że Leony grzeją sie wam tylko pod kablem prawda ?? jak jest wpięta ładowarka i do tego automapa. to przez ładowarkę sie tak nagrzewa :) nie procesor. To jest jak z człowiekiem jezli jest ciepły to wsio gra :D martwił bym sie jak by był lodowaty :D hehe

Smogg
25.05.11, 23:02
Nope ;)

Filmy oglądałem na samej baterii, teraz na Androidzie jak odpalę (choć bardzo rzadko) jakąś grę 3D czy coś w tym stylu, to też wzrost temperatury Leona jest znaczący ;)

atomeck
26.05.11, 00:15
Hejki,

Dziękuję za "rady", ale jak pisałem ... nic nie robiłem od wielu tygodni z Leosiem i nagle, dziś, tak sam z siebie :(

zulwik
27.05.11, 14:00
No ostatnio mój tel rozgrzał sie do 40 stopni :D Jednak bez kabelka tez sie grzeje :)
Myśle że to kwestia procesów w tle jak i użycia pamięci.

atomeck
30.05.11, 16:26
A jaka jest tzw. 'normalna temperatura' pracy Leosia ?
Jak to jest u Was ?
Do jakich średnio wartości podnosi się temperatura podczas np śmigania w necie ?

Smogg
30.05.11, 17:00
Póki nie parzy - nie jest źle :D Ja tam nigdy nie mierzyłem specjalnie temperatury mojego Leona. Bo i po co? Na 1 stopień przed jakąś ustaloną awaryjną wartością nagle podskoczę i wsadzę telefon do zamrażarki na 5 minut?


Do jakich średnio wartości podnosi się temperatura podczas np śmigania w necie ?

Najprościej rzecz ujmując: akceptowalnych.

Jest lato, Leon będzie cieplejszy, na zimę chłodniejszy (chyba, że ktoś go trzyma na kaloryferze, żeby nie złapał grypy). Dopiero zaobserwowanie jakichś nienormalnych, nieprzewidywalnych, dziwnych akcji dokonywanych przez słuchawkę powinno zmotywować do jakiegoś głębszego analizowania zakresów pracy HD2. Znaczna większość tego, czego w życiu się najbardziej obawiamy - nigdy nie następuje.
Ergo, obawianie się przegrzania się Leo na WM to "prawie na pewno" strata czasu i energii, którą można spożytkować ciekawiej, czego Wam serdecznie życzę ;)

tomaszozog
10.08.12, 15:36
mam pytanie, moj hd2 grzeje sie na dole z tyłu pod baterią jak sie gra, uzywa automapy, kozysta z neta, kupiłem go z andkiem 4.0.4 czy to jest padnieta płyta czy poprostu tak ma? grzeje dośc mocno, ale nie resetuje sie nie wyłącza, po jakim czasie wam sie wyłącza czy resetuje telefon? czy poprostu tak maja te telefony ze sie grzeją??

MatrixSTR
10.08.12, 18:45
Zainstaluj z marketu aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sanels.tempcpuv2 i zobacz dokładniej jakie temperatury osiąga telefon. Jeśli nie przekracza 45 stopni, to nie masz się czym przejmować. Ja swojego rozgrzałem do 55 stopni i nic mu się nie stało, ale to był wyjątek gdy zasnąłem z telefonem podłączonym do ładowarki i zakryłem poduszką...

tomaszozog
11.08.12, 19:43
dzisiaj rozgrzałam hd2 na maxa (tak mysle) lezał w aucie na słoncu i właczona automapa gps i transmisja danych, osiągnoł 53 stopnie ale nie zresetował sie nie wyłączył ani nic. czy to możliwe ze osiaga taką temperature? testowałem na tym programie co ktos podał link 2 posty wyzej. czy tak ma ten tel czy poprostu jest padnieta płyta? pytałem sprzedawcy twierdzi ze sie grzeje ze grzeją sie te telefony ale płyta jest na 100 dobra, jak można by było sprawdzić płyte? sa programy ?

MatrixSTR
11.08.12, 23:09
Jeśli rozgrzał się tylko do 53 stopni będąc na słońcu to wszystko jest w normie. Te telefony tak mają, sam myślałem na początku że coś jest nie tak z telefonem ;)

kasier
12.08.12, 01:16
Dokładnie tak ten telefon ma, dopóki się nie resetuje i nie wyłącza to jest wszystko ok, ja do tego co napisałeś wyżej dodałbym podłączenie do ładowania bez włączonej klimy i otrzymamy efekt braku ładowania i migające na zmianę diody do czasu wystygnięcia telefonu

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

tomaszozog
21.08.12, 15:38
Witam, mam problem po zmianie baterii orygnialnej na nową firmy Andida, temperatura jaką pokazuje telefon (próbowałem chyba już z 10 programów w tym darmowe i płatne), wynosi ciągle 28 stopni. Jednak wiem że się czasem nagrzewa bardziej i mniej, czuć to po dotknięciu telefonu przy używaniu np automapy. Po założeniu oryginalnej baterii problem znika i dalej telefon normalnie pokazuje aktualną temperaturę,
Problem występuje od momentu założenia baterii tej nie oryginalnej. Czy ktoś używa HD2 z baterią Andida 1600mAh i pojawia się u kogoś ten sam problem?

MatrixSTR
22.08.12, 00:17
Temperatura pokazywana przez te programy to właśnie temperatura samej baterii. Po prostu nieoryginalne zwykle nie posiadają czujnika temperatury, przez co masz cały czas daną wartość.

tomaszozog
22.08.12, 22:02
ok rozumiem ale np po podłaczeniu tel do ładowania na tej bateri z 28 temperatura zmienia sie na 27 pozniej spowrotem wraca do 28. Bateria to Andida dość opularna i niewiem bo nie słyszałem takiego przypadku. Czy ktoś używa tej baterii i tak samo ma?

energy95
27.08.12, 14:05
Witam. Mam HD2, który się grzeje i zawiesza. Jaka może być tego przyczyna? Dodam, że ostatnio wymieniałem płytę główną i nie nałożyłem pasty termoprzewodzącej, bo na poprzednie płycie widziałem, że byłą. Jaka może być przyczyna?

MatrixSTR
27.08.12, 14:30
Dobrze by było gdybyś sprawdził jakimś programem jakie dokładnie temperatury osiąga telefon.

energy95
27.08.12, 14:38
Dobrze by było gdybyś sprawdził jakimś programem jakie dokładnie temperatury osiąga telefon.

podrzuć nazwę bo ja nie znam

MatrixSTR
27.08.12, 16:29
A jaki masz wgrany system?

energy95
27.08.12, 16:56
Androida CM7, kernel Dorimanx. Dodam jeszcze, że jak telefon jest w spoczynku to wgl sie nie grzeje i działa. Jak zacznie się coś robić to po kilku minut się grzeje, zawiesza, potem reset i staje na logu dorimanx

MatrixSTR
27.08.12, 18:57
Do sprawdzenia temperatury polecam ten widget https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sanels.tempcpuv2&feature=search_result
Po pierwsze wgraj inny ROM/kernel, ten od Dorimanxa nie należy do najstabilniejszych i przez dość mocne podkręcenie podgrzewa dość mocno telefon.

energy95
27.08.12, 21:13
Do sprawdzenia temperatury polecam ten widget https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sanels.tempcpuv2&feature=search_result
Po pierwsze wgraj inny ROM/kernel, ten od Dorimanxa nie należy do najstabilniejszych i przez dość mocne podkręcenie podgrzewa dość mocno telefon.
nie mogę wgrać aplikacji bo mi restartuje się tel. Jaki mam wgrać kernel i rom aby działał sprawnie? Myślę, że to wina romu, że się tak przegrzewa, bo nawet aplikacji nie da się zainstalować ;/

MatrixSTR
27.08.12, 22:17
Sprawdź ten: [08 AUG 2012][MAGLDR/cLK]TyphooN CyanogenMod 7.2.0.1 v3.8.8[2.3.7][A2SD+][tytung r14] - xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951)

energy95
27.08.12, 23:12
Sprawdź ten: [08 AUG 2012][MAGLDR/cLK]TyphooN CyanogenMod 7.2.0.1 v3.8.8[2.3.7][A2SD+][tytung r14] - xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951)
ok, dzięki :). Dodam jeszcze, że podczas słuchania muzyki się tak bardzo nie grzał

tomaszozog
28.08.12, 17:06
do jakich temperatur dochodzi wam podczas uzywania automapy?