PDA

Zobacz pełną wersję : Czym jest CWM i "z czym to się je"?



bartass127
19.03.11, 10:55
Wygląda ciekawie* ;)
Ale poczekam na wersje z aparatem i działajacym bluetooth i oczywiscie na DAF

* pierwotnie był to post dotyczący wydania ROMu NAND Imilka Gingerbread Sense :-)[br]Ponieważ dyskusja zaczęła schodzić na trochę inny tor - pozwoliłem sobie wydzielić posty do nowego wątku, aby móc ze spokojem ducha kontynuować ;)

Smogg
19.03.11, 13:53
Przypuszczam, że jednak coraz mniej romów będzie pojawiało się na DAF... CWM jest wygodniejszy, a i tak ma swoje miejsce w MAGLDR 1.13, więc w czym problem? ;D

se7en
19.03.11, 14:03
a wsumie co to jest to CWM czy jak to tam

Smogg
19.03.11, 14:15
ClockWork Mod.

Umożliwia robienie backupu partycji (więc jak coś spieprzysz sobie w Androidzie, a przeraża Cię wizja powtórnego wgrywania wszystkiego od zera, konfigurowania itd... a byłeś zapobiegliwy i zrobiłeś sobie backup - to go przywracasz i voila ;)).

Umożliwia flashowanie nanda z pliku .zip na karcie pamięci - mega wygodne, bardzo podobne do flashowania leoimg.nbh :-)

bartass127
19.03.11, 14:56
Próbowałem wgrywac tego CWM ale.. coś mi nie idzie.
Ale to nie dział problemy ;)

Smogg
19.03.11, 15:14
Ale próbowałeś wgrać CWM, czy ROM via CWM ? :-)

Jeśli masz MAGLDR 1.13 to CWM jest już i wystarczy wgrać NIEROZPAKOWANY .zip z romem na kartę, wybrać AD Recovery w MAGLDR, później install zip from sd card (czy jakoś tak - nie checkuję nazw atm), potwierdzić, poczekać, zrestartować... TADAM! :]

bartass127
19.03.11, 17:22
no no ;)
Ale mam problemy z partycjowaniem karty.
Czytalem "wuchte" tutków i instrukcji, mialem 200 porgramow do tego i nic no ;p

Smogg
19.03.11, 19:31
Ja zrobiłem 2x (na dwóch HaDekach) partycjonowanie poprzez GParted.

Na laptopie używam Debiana, ale ten soft jest dostępny także na LiveCD ubuntu, a nawet jako LiveCD z samym GPartedem.

Można sobie łatwo zabootować system z takiej płyty, odpalić powyższy program, wybrać kartę sd, jako nośnik na którym będzie się przeprowadzało partycjonowanie, usunąć występujące partycje (czyli: warto mieć backup... chyba, że się nie przywiązuje wagi do swoich danych ;)), założyć partycję FAT32 zostawiając ZA NIĄ wolne 1024 mb (chyba, że chce się również zrobić partycję SWAP - wtedy zostawiamy więcej).

Jako DRUGĄ partycję na karcie SD ustawiamy partycję ext2/ext3/ext4... od siebie: ext2 jest stary, z ext4 nie każdy kernel sobie radzi (np. prj - dla niego najlepszy jest ext3).

Jeśli chcemy mieć partycję SWAP, to warto przy partycjonowaniu zostawić 1152 wolnej przestrzeni. Wtedy odpowiednio - pierwsza partycja = fat32, druga 1gb = ext, trzecia = 128mb SWAP (nie każdy NAND z tego korzysta, jak jest to nie zaszkodzi, jak nie ma, a chcemy NANDa który wymaga SWAPa, to niestety - musimy ponownie partycjonować swoją kartę).

Partycji ext nie widać pod Windowsem bez zewnętrznego softu... czy w ogóle istnieje soft który umożliwia zobaczenie ext4 - nie wiem... Ale tak czy inaczej .zipa flashuje się z partycji FAT32 :-)

bartass127
29.04.11, 21:25
Tim ti rim tim.
Pytanie a propos CWM i flasha no.2

Sciagnalem *zip
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1054616
Jest to spakowany *zip wiec przez CWM ad recovery.
Ale jak wyglada sprawa partycji ? Bawił sie ktos w ten rom ? Może ktos by cos podpowiedział ? ;D

Smogg
29.04.11, 21:33
Rom ma aż dobę, więc pewnie niespecjalnie wiele osób tutaj już go "ugryzło" ;)

Co do partycji w CWR - jest info w wątku:

EU users need 250MB CWR system partition and ext2/3/4 partition on sdcard.

Ja for the moment mam Incredible S 1.1 od Imilki, tutaj partycja zalecana to 130MB, nie miałem większych problemów z flashowaniem etc. :-)