PDA

Zobacz pełną wersję : udostępnianie internetu dla komputera przez telefon z WiFi



adaxman
20.03.11, 08:47
witam wszystkich.
Chcialbym uzyskać waszą porade. czy jest możliwość podłączenia do komputera stacjonarnego internet przez Wifi z telefonu?

mam komputer stacjonarny bez internetu
hd2 na WM

chciałbym udostępnić internet z WiFi telefonu dla komputera.

ps nie interesuje mnie udostępnianie internetu żadne inne niż z WiFi

maniek9611
20.03.11, 11:25
Jest coś takiego jak Router Wifi

adaxman
20.03.11, 14:47
tak ale przez router WiFi uzyskuje połączenie przez WAP Gprs czy tez coś innego a nie przez WiFi moją domową sieć. Chodzi o to żeby złotóweczki nie leciały

kasier
20.03.11, 16:09
Czyli jak dobrze rozumie chcesz z routera mieć neta na leo, a z leo mieć tego neta na kompa, czyli z leo chcesz zrobić router, a nie łatwiej bezpośrednio przez wifi do kompa?

adaxman
20.03.11, 18:13
tak, mniej więcej tak.

mam w domu sieć WiFi z którą się łącze bezprzewodowo laptopem oraz LEO. ale zapomnijmy o laptopie

w domu mam jeszcze komputer stacjonarny bez połączenia do internetu i chcialbym użyć mojego LEO do udostępnienia internetu na tym komputerze

czyli: łącze się moim LEO do WiFi podłączam kabel USB komputer>leo i na komputerze moge za darmo kożystać z neta

jest to możliwe?

Slowik86
20.03.11, 18:33
wydaje mi sie ze mozna aczkolwiek nie sprawdzalem jesli masz polaczony przez wifi komputer z hd2 i udostepnisz internet na hd2 po przez kabel i wylaczysz transmisje danych to mozliwe ze pojdzie. ale tak jak mowie nie sprawdzalem. ja mam problem jak z laptopa mam wyslac internet na router nie przez usb a internet mam mobilny bo ni cholere nie moge z laptopa zrobic acces pointa

kasier
21.03.11, 14:49
Mi się wydaje że nie da rady w tą stronę, ale proponuje ci kupienie wifi do kompa wyjdzie na pewno lepiej i bez problemów ;p

adaxman
21.03.11, 21:42
no spoko ale w sprzęt nie będe juz inwestował bo ten komp mi jest raczej nie potrzebny. chciałem tylko wiedzieć czy się da ale widze ze niestety nikt nie potrafi tego odpalić. stacjonarny tylko uzywam jak żonka siedzi długo przy laptopie (staram się do tego nie dopuszczać :) ). czyli jest jednak coś czego leo nie potrafi :))

kasier
22.03.11, 15:29
takie wifi naprawdę nie jest drogie :)

shakilmalik
24.03.11, 18:32
Great information! I?ve been looking for something like this for a while now. Thanks!