PDA

Zobacz pełną wersję : Oficjalny Rom 3.14 WWE [PL]



Szakus
17.11.10, 22:23
Nowy oficjalny rom WWE 3,14. Aktualnie mamy już dostępne spolszczenie wypuszczone przez sunnysoft. Rom oraz spolszczenie można pobrać ze strony:

http://www.sunnysoft.cz/htc/

Dla tych którzy mają problem z zainstalowaniem spolszczenia ze strony sunnysoft wyodrębnione caby

http://dl.dropbox.com/u/138074/hd2blog.pl/romy/Spolszczenie_LEO_3_14_cab.7z


Zawiera wszystkie poprzednie aktualizacje.
Aplikacja kontakty pozwala na szybsze wyszukiwanie i lokalizowanie kontaktów.
Ulepszona obsługa zarządzaniem CPU, działanie procesów w tle i ogólna poprawa wydajności.
Radio_15.42.50.11

UWAGI:
Rom nie ma odblokowanych 576 MB RAM Ten ROM nie jest kompatybilny z HSPL 2.08, po wgraniu Romu za jego pomocą ? będą problemy z wolną pamięcią gdyż będzie pokazywał około 80-90 MB wolnej pamięci
Przywracanie fabrycznego SPL: http://hd2blog.pl/2010/11/stockowy-rom-1-66-wwe-spolszczenie/
Aby po wgraniu Romu wgrać inny gotowany należy przywrócić SPL np 1,42 a potem zainstalować HSPL. (Przynajmniej do czasu aż cotulla wymyśli HSPL 4 działające z SPL 3)




źródło: http://hd2blog.pl/2010/11/oficjalny-rom-3-14-wwe-polski/

ArturN
28.11.10, 23:19
Polecam dla osób, które nie chcą zdejmować blokady CID. Android działa w tym romie OK

lachahd2
10.12.10, 17:39
Witam

Posiadam HD2 z Vobis
ROM : 1.48.479.1 (71294) WWE
Radio : 2.05.51.05_2

Chce wgrac nowy rom 3.14 w polskiej wersji jezykowej wraz z nowym radiem. Ktory poprawi mi zasieg z telefonie. (mieszkam na wsi i sa problemy, raz jest raz nie ma. Trzeba restartowal telefon zeby zlapal siec (wyl.tel=wl.tryb samolot / wl.tel=wyl.tryb samolot).

Sprawdzalem SPL :

PB81100 HX-BC
SPL-1.42.0000 XE
MicroP(LED) 0x05
MicroP(TOUCH) 0x30

Moge prosic o informacje jaki HSPL potrzebuje wgrac ? i w skrocie jak powinienem to wszystko zrobic (hspl/rom/radio).. Pytanie jeszcze czy radio jest juz w romie ?

I dodatkowe pytanie czy gdybym przegral samo radio a zostawil rom 1.48 czy dzialoby poprawnie ?

Prosze o odpowiedz. Pozdrawiam.

Trojan
10.12.10, 23:41
To prawda. Przydał by się jakiś prosty opis dla laików :)

fajfus13
11.12.10, 19:09
Jak mam zainstalowac spolczenie i gdzie ono jest?? Tak samo jak ROM??. co to jest to spl/hspl to sie osobno wgrzywa czy nic nie trzeba wgrywac mam z sieci plus !! Jak bezpiecnie to zainstalowac/wszystko/

kasier
11.12.10, 19:59
ze strony glownej htc sciagnij rom i postepuj wedlug instrukcji, jezyk polski ze strony sunnysoft podanej w pierwszym poscie, i gotowe

fajfus13
11.12.10, 20:16
Jaka to jest głowna strona i z kad wziazc instrukcje

kasier
12.12.10, 08:58
www.htc.com tam na stronie w menu mamy pomoc czy cos takiego wybieramy nasz telefonik z listy i ukazuja nam sie wszystkie aktualizacje jake sa dostepne a na samej gorze mamy rom 3.14 i tam tez znajduje sie opis postepowania

fajfus13
12.12.10, 10:05
Tam jest po angielsku. I nie ma po polsku tego Rom-u

lachahd2
12.12.10, 11:16
Czy po wgraniu ROM'u z htc.com zostanie tez zmienione radio ? na jaka wersje ?

Trojan
12.12.10, 12:57
Ok wchodze na htc.com, ściągam ROM, instaluje i potem co? Jak instaluje się spolszczenie? Nic nie rozumiem...

fajfus13
12.12.10, 14:37
no ja tez nie wiem ja instalowac to spolczenie . bo instalacja w miare proste

kasier
12.12.10, 18:52
spolszczenie ściągasz na kompa odpalasz setup przy połączeniu z telefon i się instaluje, po zainstalowaniu robimy HR i na początku mamy do wyboru język

kraik
16.12.10, 15:30
mam fona od plusa, zainstalowaem z karty (bo ponoc usuwa to HSPL) rom 1.66 stockowy od HTC i teraz chcialbym wgrac ten oficjalny 3.41 no i sie zacialem bo nie wiem co dalej ;-) wczoraj czytalem po forach i mialem ogarniete, ale popilem za duzo i teraz mam problemy ze skupieniem sie ;-) jak wgrac tego 3.41 gdy mam juz wgrany stockowy 1.66, no bo chyba nie tak samo z karty jak 1.66 ? albo sie myle? plisss pomozcie

kasier
16.12.10, 16:17
Nie wiem jak się wgrywa tego 1.66 ale 3.14 wgrywałem tak: ściągnięty rom na dysk, połączenie activesync uruchamiam setup i postępowałem zgodnie z tym co mi wyskakiwało, po zakończeniu wgrałem język pl, zrobiłem HR i cacy działa

kraik
16.12.10, 16:55
oki, zrobilem ale juz dwa razy mi wyskoczyl error ze cos z polaczeniem z usb nie tak choc jest dobrze podpiete, i sie przerywa choc na telefonie idzie dalej i na koncu pise ze sie udalo, ale jak wlaczam to dalej jest rom 1.66 ;/


panowie ile powinno byc pamięci programowej calkowitej po wgraniu stockowego romu 1.66? wyswietla mi 336,93 MB zczego prawie 160 MB zajete, tak powinno być bez tego HSPL?

kubiba
29.12.10, 01:24
Rozumiem, ze przy wgraniu tego romu i spolszczenia traci sie gwarancje (kupilem telefon w play) ?

"Rom nie ma odblokowanych 576 MB RAM Ten ROM nie jest kompatybilny z HSPL 2.08, po wgraniu Romu za jego pomocą ? będą problemy z wolną pamięcią gdyż będzie pokazywał około 80-90 MB wolnej pamięci" - to znaczy ? Jakie są tego skutki/objawy. I co to jest HSPL ?

Pozdrawiam,
kubiba

lakikwap
29.12.10, 08:54
Rozumiem, ze przy wgraniu tego romu i spolszczenia traci sie gwarancje (kupilem telefon w play) ?

nie, nie traci sie to jest oryginalny ROM HTC. Sprawdź sobie jeszcze czy ta stronie htc

http://www.htc.com/pl/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=1046
gdzie sie ściąga ten rom przejdzie twój nr.seryjny(s/n) (jeśli nie to musisz sciągnąć ten rom ze strony sunnysoft (wydaje mi sie że dalej nie tracisz gwarnacji), i czy masz numer PN taki - PN: 99HJZ022-00 (jesli inny nie będzie sie dało spolszczyć romu). Jeśli sie wszystko zgadza pójdzie jak spłatka w 10 minut :)
ps. nr. s/n i PN masz albo pod baterią albo na pudełku.



"Rom nie ma odblokowanych 576 MB RAM Ten ROM nie jest kompatybilny z HSPL 2.08, po wgraniu Romu za jego pomocą ? będą problemy z wolną pamięcią gdyż będzie pokazywał około 80-90 MB wolnej pamięci" - to znaczy ? Jakie są tego skutki/objawy. I co to jest HSPL ?

Chodzi oto że jakbyś wcześniej wgrywał rom nieoryginalny to musiał byś złamać zabezpieczenia programem HSPL (prosto rzecz ujmując) i przed zainstalowaniem spowrotem oryginalnego romu trzeba to usunąć. Jak masz nowy tel i niewgrywałeś żadnych customowych/nieoryginalnych romu nie dotyczy cie to i sie nie martwisz oto :)

pozwoliłem trochę zmodyfikować Twój post...był zlany w jeden cytat

kubiba
29.12.10, 13:55
A co z ta pamiecia ? Jakie sa skutki tej modyfikacji ?
Zainstalowalem i bardzo ladnie dziala, tylko wprowadzenie bylo po angielsku.
Ze spolszczeniem nadal mam gwarancje ? Roma sciagalem ze strony htc, wpisalem S/N i dziala.

Ciagle mi sie ustawia godzina o godzine do przodu. Jak mam to naprawic.

Pozdrawiam,
kubiba

Smogg
29.12.10, 14:03
Z pamięcią - w zależności od tego, czy miałeś HSPL - jeśli tak, to 3.14 nie współgra z HSPL i masz zanik pamięci ;) Trzeba przywracać oryginalny SPL instalując najpierw 1.66 z karty.

Jeśli jednak miałeś oryginalny SPL - wszystko w normie, AFAIK ten rom NIE odblokowuje dodatkowej pamięci.

Spolszczenie nie ma wpływu na gwarancję (tzn. nie tracisz jej) :-)

Sprawa z godziną była nawet dzisiaj poruszana na forum...

lakikwap
29.12.10, 14:42
spolszczenie poszło bez problemu?
Z godziną to neimam pojęcia, ja wczoraj to robiłem i mi wszyzstko działa ok. Ale spróbuj wgrać ten update z godziną letni/smiowy czas ze strony htc może pomoże.

maniek9611
29.12.10, 15:17
Ciagle mi sie ustawia godzina o godzine do przodu. Jak mam to naprawic.

http://hd2forum.pl/pomoc-pytania-problemy/godzina-co-chwile-sie-zmienia

kubiba
29.12.10, 18:31
Nie za bardzo tamto rozumiem. W końcu trzeba tylko zsynchronizować czy wgrywać uaktualnienie ?

Jak wgrywam aktualizację ze strony HTC, która nie jest po polsku (jest opisana po angielsku) to w telefonie mi się coś pozmienia na angielski czy coś ?

Pozdrawiam,
kubiba

maniek9611
29.12.10, 18:46
Zainstaluj Duttythroy_Winter_Time_fix w temacie powyżej podałem linka

kubiba
29.12.10, 18:59
To jest aktualizacja ? Znajdą ją na stronie HTC ?

lakikwap
29.12.10, 19:57
tak jest na stronie htc, tam gdzie rom, pozycje wyżej
1 link

http://www.htc.com/pl/supportdownloadlist.aspx?p_id=297&act=sd&cat=all

kubiba
29.12.10, 20:01
Jak wgrywam aktualizację ze strony HTC, która nie jest po polsku (jest opisana po angielsku) to w telefonie mi się coś pozmienia na angielski czy coś ?

Jak wgrywam ostatnią aktualizację to zawiera ona wszystkie poprzednie czy musiałbym każdą po kolei ?

Pozdrawiam,
kubiba

maniek9611
29.12.10, 20:12
To jest aktualizacja ? Znajdą ją na stronie HTC ?

to nie jest żadna aktualizacja, czytaj uważnie w poście powyżej linka Ci wysłałem...dobra nieważne wystawiam jeszcze raz


http://hotfile.com/dl/82106158/76fd317/Duttythroy_Winter_Time_fix.cab.html

to jest fix do tego błędu

kubiba
29.12.10, 20:21
lakikwap wstawił linka do strony htc gdzie jest pokazane, że to jest aktualizacja.

Chodziło mi ogólnie czy jak wgrywam ostatnią aktualizację to zawiera ona wszystkie poprzednie czy musiałbym każdą po kolei i czy jak jest po angielsku jak ta:

http://dl4.htc.com/Driver/HTC%20HD2/LEO_S01203.exe]http://dl4.htc.com/Driver/HTC%20HD2/LEO_S01203.exe
to czy się zmienia coś na język angielski czy pozostaje tak jak jest czyli w języku polskim.

Pozdrawiam,
kubiba

linki zewnętrzne kodujemy!!! już aż zbrzydło poprawiać

lakikwap
29.12.10, 20:30
niewiem bo nierobiłem nigdy tego, ale! wydaje mi sie na 99 procent że nic sie niepozmienia z językiem.
aha i jeszcze jak instalujesz takie pliki updaty, czy fixy (jak podaje kolega) to sie nic niemartw przez to niemożesz stracić gwarancji! Jedynie trzeba uważać żeby było to raczej pewne, ale kolega napewno daje pewniaka także spróbuj.
[hr]Dodano: 1293651106[hr]
btw. wydaje mi sie (ale tylko wydaje) że kolega maniek daje to samo co ja ale nie jestem pewien.

maniek9611
29.12.10, 20:37
btw. wydaje mi sie (ale tylko wydaje) że kolega maniek daje to samo co ja ale nie jestem pewien.

To co Ty przesłałeś nie próbowałem także się nie wypowiem, na pewno jest to exec także instalka z kompa :) Mój wrzucasz na kome i tam instalujesz.

kubiba
29.12.10, 21:15
Właśnie obawiam się o tą gwarancję. Poczekam, aż kolega Maniek to potwierdzi :0

Pozdrawiam,
kubiba
[hr]Dodano: 1293654542[hr]
I nie tracę gwarancji ?

Pozdrawiam,
kubiba

maniek9611
29.12.10, 21:50
I nie tracę gwarancji ?

Oczywiście że nie, po HR i tak na nowo musiałbyś znów to wgrać :) także spokojna głowa :)

kubiba
29.12.10, 22:21
Tego fixa wrzuca się na kartę pamięci czy telefon ?
Jak się ustawia, że wszystkie aplikację są instalowane na karcie pamięci ?

maniek9611
29.12.10, 22:33
Tego fixa wrzuca się na kartę pamięci czy telefon ?

Takie rzeczy tylko na telefon


Jak się ustawia, że wszystkie aplikację są instalowane na karcie pamięci ?

Jak coś instaluje to wolę wiedzieć gdzie to wrzucam, np. w/w fix jakbyś wrzucił na kartę pewnie by nie zadziałał. Wszystko co systemowe i tak trzeba na fona.

kubiba
29.12.10, 22:36
Jak coś instaluje to wolę wiedzieć gdzie to wrzucam, np. w/w fix jakbyś wrzucił na kartę pewnie by nie zadziałał. Wszystko co systemowe i tak trzeba na fona.


Nie rozumiem pierwszego zdania ? To jak chcę instalować aplikacje, np. palringo to jak zrobić, żeby się zainstalowała na karcie pamięci ?

Pozdrawiam,
kubiba

maniek9611
29.12.10, 22:39
A co nigdy nic nie instalowałeś?? :) Nieważne, odpalasz caba i wtedy Cię pyta gdzie ma to być zainstalowane :)

kubiba
29.12.10, 22:44
Właśnie instaluje palringo wrzuciłem instalke na karte i odpalilem .caba i nie pyta gdzie instalować.

maniek9611
29.12.10, 22:51
coś masz pokićkane, prawidłowo działający system zawsze pyta gdzie zainstalować


dobra nie odbiegajmy od tematu (regulamin) :)

kubiba
29.12.10, 22:58
W market place mam ustawione, ze domyslna lokalizacja instalacji to karta to moze automatycznie tam instaluje ??

lakikwap
29.12.10, 23:11
umnie czasem sie nie pyta, wydaje mi sie że jak jest mus na tel to niedaje wyboru

kubiba
29.12.10, 23:16
podajcie mi jakas instalacje, która na pewno da sie na karcie instalowac ?

ArturN
29.12.10, 23:27
większość da się na karcie instalować np. Mobilegadu, skype...

kubiba
30.12.10, 00:28
Skype się pytał gdzie instalować czyli, że palringo ma tak automatycznie (czy u Was się pytał?).
Rozumiem, że jak aplikację będą się instalowały na pamięci telefonu to telefon będzie wolniej funkcjonował ?


Rom nie ma odblokowanych 576 MB RAM Ten ROM nie jest kompatybilny z HSPL 2.08, po wgraniu Romu za jego pomocą ? będą problemy z wolną pamięcią gdyż będzie pokazywał około 80-90 MB wolnej pamięci" - to znaczy ? Jakie są tego skutki/objawy. I co to jest HSPL ?


O co chodzi z tą pamięcią ?

Jak się instaluję ostatnią aktualizację ze strony HTC to już nie trzeba wcześniejszych aktualizacji instalowac ? Ona zawiera wszystko poprzednie modifikacje ?

Pozdrawiam,
kubiba

lakikwap
30.12.10, 08:48
Jak instalujesz ostatnią akutalizacje (nowszy rom) już (raczej) wszystkie wcześniejsze są w niej.

Ehh pisałem Ci że HSPL to jest program do łamania zabezpieczeń. Potrzeba go wgrać jak chcesz zainstalować ROM nieoryginalny (customowy). Jeśli to kiedyś robiłeś i chcesz zamiast nieoryginalnego wgrać oryginalny ROM 3.14, a masz zainstalowany HSPL to będzie problem z pamięcią rom (coś sie gryzie) dlatego trzeba go wcześniej odinstalować.
Alee jeśli masz nowy tel to jest czysty i napewno niema żadnego hspl :) (to znaczy ma oryginalny spl taki jaki powinien być, i w niczym nic nie będzie pszeszkadzać). Teraz rozumiesz????

A co do odblokowania dodtakowej pamięci RAM (to jest 576mg) to tak. W tel. oryginalnie jest (nie pamiętam dobrze) 448mg ram, niewiadomo czemu HTC zablokowało kilka mg. I istnieją ROMY nieoryginalne (customowe) które potrafią zwiększyć tą pamięć z tych 448 na 576mg :) ii często ludzie pytają czy ten oryginalny htc ROM 3.14 zwiększa tą pamięć.. ale jednak tego nie robi. Sam niewiem czemu HTC ja blokuje. Jak chcesz ją odblokować musisz wgrać nieoryginalny ROM, ale tracisz gwarancje (powiedzmy że tracisz, bo jak by sie coś działo to wgrywasz spowrotem oryginalny rom i masz gwarancje spowrotem a nikt sie nie kapnie że był wgrywane nieoryginalny)

no i jak jaśniej coś?

Smogg
30.12.10, 09:59
Wiecie... już chciałem napisać, że ta dyskusja podnosi ciśnienie lepiej niż poranna kawa... że podziwiam kolegę Mańka za jego spokój, opanowanie i cierpliwe znoszenie i odpowiadanie na 30 postów w których jest dokładnie to samo pytanie - a wszystko w jednym temacie... tak, chciałem to zrobić...

A dlaczego już nie chcę? Otóż liczenie RAMu w miligramach, co udało się koledze lakikwapowi po prostu zabiło mnie śmiechem :-)

Jak dodatek jest umieszczony na oficjalnej stronie HTC, to jakim cudem miałby się wiązać z utratą gwarancji?! Pytania o instalowanie 30 poszczególnych aplikacji na karcie, tudzież w telefonie również nie mają żadnego związku z prezentowanym tutaj romem... Dżizas, inaf o_O

Kolego kubiba, zacznij proszę sam instalować różne rzeczy, testować, bo nie zawsze jest:
1) dostępna masa ludzi na forum, która będą chcieli odpowiadać na ciągle te same pytanie - jak powyżej
2) to zgodne z tematem, w którym wypisujesz te pytania - jak powyżej
3) na forum cierpliwy i tolerancyjny Maniek - jak powyżej
4) ktoś, kto miał podobne przejścia i będzie chciał użyczyć swojej wiedzy - jak powyżej

Tak więc BŁAGAM - jeśli macie jakieś pytania niezwiązane z działaniem tego konkretnego romu, to załóżcie konkretne wątki ich dotyczące. Jako ciekawostkę dodam, że odnoszące się do niektórych poruszonych tutaj zagadnień - wątki na forum już są :>

Terytorianie
31.12.10, 15:54
Ja miałem problemy ale opanowałem wszystko ....wszedłem na stronę htc pobrałem wszystko co trzeba ...wcześniej wgrałem wszystkie swoje kontakty do my phone co nie jest takie trudne ale trochę mnie to irytowało ....
Potem zaczęły się schody bo mimo że znalazłem łatkę -spolszczenie to nie umiałem go wgrać -wyskakiwał błąd i nic nie pomagało ...z 3 razy robiłem od nowa instalkę romu mając nadzieje że tu coś poszło nie tak ...robiłem resety miękkie i twarde i ten sam problem ....dopiero na którym z for przeczytałem że systemy takie jak vista czy mój win 7 mają problem z tym plikiem w normalnym otwarciu programu i należy ustawić je w ustawieniach do odczytu ze zgodnością z win NT ...tak zrobiłem i problem się okazał rozwiązany ....oczywiście potem restart tak jak w opisie i poszło ....w sumie kosztowało mnie to 5 godzin siedzenia i szukania problemu i rozwiązania dla tego wolę to opisać dla innych bo na głównej stronie htc takich informacji się nie znajdzie a dla takich laików jak ja sprawiło to nowe wyzwanie i masę nerwów ...

3lv!$
31.12.10, 18:09
witam.nabylem nowy telefon w sieci plus z jezykiem ang...podczas prob ktore robilem wyswietla mi sie komunikat "package version is not larger than the one in your device" co to oznacza...? prosze o pomoc

kasier
31.12.10, 18:30
to oznacza że masz system windows vista albo 7 i musisz zmienić tryb zgodności na NT

lakikwap
01.01.11, 19:00
albo spróbować wyciągnać plik .cab z instalacji :)

btw. mi poszło na wiście bez zaznaczania zgodności :o, za to na xp niechciało w żaden sposób pójść.

3lv!$
03.01.11, 12:08
zmienione na nt i nic nadal to samo a rom 3.14...jakies podpowiedzi?

dragoks
03.01.11, 15:34
moim zdaniem soft jaki posiadam jest najlepszy fajne spolszczony fajne programy tylko brak transmitera fm
soft_by_lobuz

Smogg
03.01.11, 16:15
[OffTopicMode: ON]
@dragoks: A to dział dotyczący stock romów, oraz wątek dotyczący najnowszego od HTC... Poza tym Lobuz swego czasu wypuścił kilka romów - z Twojego posta również nie wynika, który to polecasz jako najlepszy ;)

Jeśli więc zechciałbyś polecić nam ten rom w sposób bardziej konkretny, niż "fajnie spolszczony fajne programy" (bo to w zasadzie nic nam nie mówi, o tych fajnych programach), to polecam ten dział http://hd2forum.pl/custom-romy/
[OffTopicMode: OFF]

@3lv!$: spróbuj może jeszcze uruchomienia z prawami administratora... ewentualnie - jeśli masz możliwość podpięcia swojej słuchawki pod inny komputer z innym Windowsem (nawet z tą samą wersją - jak wiemy, Winda odstawia czasami różne dziwne szopki) to spróbuj też takiego rozwiązania - ktoś już chyba pisał, że przesiadł się po prostu na inny PC... i zadziałało xD

zyni.vw
07.01.11, 14:55
witam panowie. jak gdzieś było opisane to sorka za posta.

Ale mnie już szczyka. Najpierw nie chciało się nic wgrać, cały czas błąd komunikacji. No to wgrałem ten oficjalny rom. Udało sie, instalacja poszła zgrabnie, ale na tym koniec, język EN a activsync nie chce się połączyć z tel. Nie mam teraz jak nagrać polskiej nakładki.

teraz to co mi się nagrało
OS version
5.2.21913 (21913.5.0.94)

Manila version
2.5.20181527.0

ROM
3.14.479.2 (04666) WEE

rom data
10/04/10

Protocol version
15.42.50.11U

kasier
07.01.11, 15:23
jakiego masz windowsa? Jak active syhnc nie chce się łączyć możesz zobaczyć zmienić usb czy cos, bo powinien bez problemu go widzieć

zyni.vw
07.01.11, 18:53
win xp sp3
activ nowy 4.5

a błąd podejrzewam od strony tel, bo jeszcze zanim zrobiłem upgrade telefonu, to też nie mogłem się połączyć. I gdzieś odchaczyłem jakiś haczyk do synchronizacji i active zadziałał. A teraz nie wiem gdzie szukać tego haczyka.


Jeszcze dodam, że po podłączeniu tel do kompa, w systray pokazuje się ikonka dwóch komputerów, tak jak by adres sieciowy pobierał. I po czasie pokazuje "połączenie lokalne 5" - błąd łączenia
[hr]Dodano: Styczeń 07, 2011, 19:08:10 [hr]
znalazłem ten j... ptaszek. W others i USB PC. i zaraz pierwszy ptaszek. I to właśnie wcześniej mi też hamowało dostęp do instalacji.
[hr]Dodano: 1294425473[hr]
no i włączyłem ten dodatek by się polski language nagrał i nie ma nic po polsku. Dodatek się prawidłowo zainstlował, ale efektów żadnych

lakikwap
07.01.11, 19:47
hard reset zrobiłeś po wgraniu jezyków ?

zyni.vw
07.01.11, 19:49
hard reset zrobiłeś po wgraniu jezyków ?


A widzisz, mea culpa.

Zaraz biorę się za reset.
[hr]Dodano: 1294426725[hr]
No i sukces :)

albatros
10.01.11, 20:47
Koledzy mi przy instalacji spolszczenia wyskakuje-confirmation:the files have been changed!.Moze jakas pomoc w tej kwesti.Wgranie rom-u przebieglo bez problemu.

A kolejny komunikat to- package version is not larger than the one in your device

kasier
10.01.11, 22:11
zmień na zgodność z nt

albatros
10.01.11, 22:27
Kolego,a gdzie to zrobic.Poprowadz mnie krok po kroku.

maniek9611
10.01.11, 22:41
:o

klikasz prawym myszy...właściwości...i tam jest zgodność :P

albatros
10.01.11, 23:03
Nic to nie daje.Przeleci tylko pasek postepu i pozniej na pasku zadan jest info o wersji,nr.tel itd.Robilem HR i nadal po angielsku,hmmm.Moze cos zle robie?

Dzieki za pomoc.Wszystko poszlo elegancko tylko wystarczylo sie przesiasc z Xp na Viste.Podziekowal serdecznie.

majkel
18.01.11, 10:51
No więc tak. Mam telefon z plusa, więc wgrałem czysty rom sunnysoftu, niestety mam problem ze spolszczeniem :) Najpierw próbowałem instalować z komputera, milion kombinacji ze zgodnościami (próbowałem na kompie 7 i z XP) - nic, package version itp. No to wyciągnąłem caby z exe: htc_mega_wm65_5in1_eeu_1_28_405_v05 i ime_easteurope. Drugi się instaluje, po pierwszym wyskakuje: Unable to install application. Please update your device Rom to required version before trying again. Ma ktoś jakiś pomysł?

kasier
18.01.11, 14:19
a sprawdziłeś może czy masz dobry numer s/n czy coś takiego, bo nie pamiętam dokładnie oznaczenia, znajdziesz je pod baterią

majkel
18.01.11, 15:54
PN pod baterią jest identyczne jak na stronie sunnysoft. Da się ten numer gdzieś odczytać w sofcie? Na htc.com/pl wpisałem s/n i wyskoczył mi do pobrania ten sam rom co na sunnysoft. Czyli wygląda na to, że telefon może mieć ten soft, tylko czemu nie da rady go spolszczyć, zresztą cabami to ludzie spolszczali nawet z innym pn :/

Znalazłem w internecie caby które ruszają, jeśli ktoś miałby problem, to pw :)

Pfff
29.01.11, 11:20
Zainstalowałem oryginalny ROM 3.14 WWE i niestety ale wsio, wsio po angielsku.
Wydaje mi się, że przy instalacji powinna być opcja wyboru języka - a nie ma!
Ściąągłem więc lokalizację od sunnysoft...
I wtedy w okienku: RUU_Extended PKG - InstallShield Wizard
pisze coś takiego: "Package version is not larger than the one in your device!" :-[
A poza tym WiFi nie działaaa >:(

kasier
29.01.11, 11:41
1. rozwiązanie masz w postach powyżej
2. Co masz na myśli mówiąc wifi nie działa? U mnie po instalacji wszystko śmigało i śmiga do tej pory

Pfff
29.01.11, 12:39
We wcześniejszym poście napisane jest - spolszczenie ściągasz na kompa odpalasz setup przy połączeniu z telefon i się instaluje, po zainstalowaniu robimy HR i na początku mamy do wyboru język.
Otóż właśnie, ściągam na kompa,odpalam setup przy połączeniu z telefonem .... i się nic nie instaluje tylko pojawia się ten dziwny komunikat.
I tyle!

maniek9611
29.01.11, 13:36
We wcześniejszym poście napisane jest - spolszczenie ściągasz na kompa odpalasz setup przy połączeniu z telefon i się instaluje, po zainstalowaniu robimy HR i na początku mamy do wyboru język.
Otóż właśnie, ściągam na kompa,odpalam setup przy połączeniu z telefonem .... i się nic nie instaluje tylko pojawia się ten dziwny komunikat.
I tyle!

spróbuj wyciągnąć caby z instalki, tutaj opis żeby nie było zbędnych pytań:

http://pdaclub.pl/forum/htc/%28poradnik%29-jak-wyekstraktowac-caby-ze-spolszczenia-sunnysoft%27u/

Pfff
29.01.11, 17:40
Zrobiłem jak w podpowiedzi, ale w C:\Windows\Temp nic podobnego nie znalazłem.

maniek9611
29.01.11, 18:46
czytaj uważnie!!!

Trzeba pamiętać, że folder AppData jest folderem UKRYTYM, i jeśli go nie widać, należy:
- w "Opcje folderów" na zakładce "Widok", zaznaczyć opcję "Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski"
i ODZNACZAMY pole "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików" (będzie nam to potrzebne później):

Pfff
29.01.11, 19:17
Tak właśnie...
Ale znalazłem w necie "HTC-Leo-3_OEM_IW100pl.armv4.CAB"
Zainstalowałem z karty i jest OK - czyli po polsku :D
[hr]Dodano: 1296487429[hr]
Odnośnie poprzedniego mojego postu, dodam, że "HTC-Leo-3_OEM_IW100pl.armv4.CAB" na ROMie 3.14 "ukradł mi klawiaturę telefonu" :-\
Zainstalowałem więc ROM 1.66 oraz "HTC-Leo-3_OEM_IW100pl.armv4.CAB" i teraz wszystko gra.
Niestety ze spolszczeniem InterWrite_Leo_1-66.zip na ROM 1.66 był ten sam problem co poprzednio.
Bardzo dziwne,że u jednych spolszczenie wchodzi bez problemu a u innych pojawia się: "Package version is not larger than the one in your device!" i za cholerę nie ma na to sposobu.

mathi47
31.01.11, 18:28
Witam! Zainstalowałem dzisiaj nowy rom 3.14 wszystko pięknie ładnie ale spolszczenie jest nie do zainstalowania ze strony sunnysoft. Wyskakuję error i nawet nie mogę go przeczytać bo natychmiastowo znika. Może to problem z system komputera, mam win7 ultimate x64. Miał ktos moze juz ten problem??


scaliłem, proszę szukać rozwiązania tutaj

majkel
03.02.11, 22:05
Wysłałem Wam działające spolszczenie na 3.14. Instalować jedno po drugim, dopiero potem uruchamiać ponownie.

predator
07.02.11, 23:00
kochani, może to głupawe pytanie ale czy jest rom 3.14 z odblokowanym ramem? chodzi mi tylko o odblokowanie ramu a nie ugotowanie nowego.

maniek9611
07.02.11, 23:18
kochani, może to głupawe pytanie ale czy jest rom 3.14 z odblokowanym ramem? chodzi mi tylko o odblokowanie ramu a nie ugotowanie nowego.

448 mb wolnego, więc nie jest odblokowany

predator
08.02.11, 07:02
Źle zadane pytanie to i odpowiedz nie taka.
Stockowy rom 3.14 ujawnia 448mb RAM'u.
Czy istnieje zatem przeróbka pozwalająca odblokować całość?
Czy istnieje zmodyfikowany rom stockowy jedynie w zakresie pamięci?

Smogg
08.02.11, 09:03
Zmodyfikowany stockowy = custom.

Tak, istnieją romy na driverach 3.14 z odblokowanym ramem :-)
Nie, nie będzie to 'stock' w rozumieniu HTC... będzie traktowany jak każdy inny custom :-P
Romy Bysia są dość zbliżone wizualnie do stockowych (jeśli kwestia wyglądu stanowi barierę przejścia... jeśli gwarancja, to niestety - musisz się zadowolić ograniczonym ramem).

predator
08.02.11, 09:45
Ja wiem, że to już zakrawa o natręctwo, ale przyjacielu wskaż customa który jest stockowym 3.14 z 576 ramu. Absolutnie nie chodzi mi o gwarancję. Teraz mam Firestorma, ale wolał bym po swojemu system ułożyć.

maniek9611
08.02.11, 09:53
Ja od siebie polecam rom Elmina BlackSide, ma najwięcej do wykorzystania pamięci wewn. żadnych problemów :) Belka na górze.


http://pdaclub.pl/forum/romy-do-leo/%28rom%29%28wm65%29%28plk%29-blackside-v1-00-21895-%2824-03-2010%29/

chyba że się zdecydujesz na rom z belką na dole:

http://pdaclub.pl/forum/romy-do-leo/%28rom%29%28wm65x%29%28plk%29-blacksidedown-v1-00-23551-%2830-03-2010%29/

Romy Bysia też są zbliżone do stockowych. Ja jednak wole Elmina :)

kisiek_
08.02.11, 20:31
Wiem temat się powtarza. ja mam mianowicie taki problem na swoim kompie nie moge zmienic zgodnisci z visty na nt, na kumpla laptopie jak zmienie to i tak pakiet jezykow nie chce sie wgrac. pokazuje tylko durny komunikat najpierw ze porgram przestal dzialac a jak sie da nie wysylaj i zaczyna pracowac dalej to wyskakuje jeszcze bardziej irytujacy komunikat package fersion is not largerthan the one in your device;/ co z tym bardziewiem mam zrobic nie przeszkadza mi ang ale kupilem tel w polsce i che polskie menu.

szukaj odpowiedzi w tym wątku, bo rozumiem że zmieniasz na 3.14
[hr]Dodano: 1297195236[hr]
zmienilem dzisiaj właśnie ogólnie jestem zadowolony szczególnie po instalacji CHT

majes86
24.02.11, 23:35
Witam, mam HTC HD2 z salonu Plusa. Chcialem sobie nagrac stockowy soft no i tak zrobilem. Nagralem ten z linku Sunnysoft. Pozniej chcialem wgrac spolszczenie, ale sie nie dalo wiec wyciagnalem 2 pliki cab z instalacji, skopiowalem na karte telefonu i zainstalowalem je bezposrednio w telefonie. Tutaj pierwsze pytanie, pliki trzeba zainstalowac w pamieci telefonu czy na karcie pamieci? Ja zainstalowalem w pamieci telefonu. Zrobilem hard reset i po restarcie telefonu pokazuje sie kreator m.in z wyborem sieci. Nie pokazalo sie zadne okienko z wyborem jezyku. Co mam teraz zrobic? Na stronie Sunnysoft jest napisane, zeby restartowac telefon kilkukrotnie. Chodzi tutaj o hard reset za kazdym razem czy tylko wlaczac i wylaczac telefon? Prosze o pomoc.

maniek9611
25.02.11, 06:26
Tutaj pierwsze pytanie, pliki trzeba zainstalowac w pamieci telefonu czy na karcie pamieci?

Pamięć telefonu


Chodzi tutaj o hard reset za kazdym razem czy tylko wlaczac i wylaczac telefon?

HR (wystarczy raz zrobić)

>tu masz caby wyciągnięte jakby co< (http://hd2forum.pl/oficjalne/jezyk-polski-caby-dla-3-14/)

kasier
25.02.11, 08:24
raz miałem przypadek że wybór języka poszedł dopiero za 2 HR

majkel
25.02.11, 11:26
Witam, mam HTC HD2 z salonu Plusa. Chcialem sobie nagrac stockowy soft no i tak zrobilem. Nagralem ten z linku Sunnysoft. Pozniej chcialem wgrac spolszczenie, ale sie nie dalo wiec wyciagnalem 2 pliki cab z instalacji, skopiowalem na karte telefonu i zainstalowalem je bezposrednio w telefonie. Tutaj pierwsze pytanie, pliki trzeba zainstalowac w pamieci telefonu czy na karcie pamieci? Ja zainstalowalem w pamieci telefonu. Zrobilem hard reset i po restarcie telefonu pokazuje sie kreator m.in z wyborem sieci. Nie pokazalo sie zadne okienko z wyborem jezyku. Co mam teraz zrobic? Na stronie Sunnysoft jest napisane, zeby restartowac telefon kilkukrotnie. Chodzi tutaj o hard reset za kazdym razem czy tylko wlaczac i wylaczac telefon? Prosze o pomoc.

Skoro instalujesz pliki cab z karty, to nie możesz robić hr tylko uruchomić ponownie telefon i wtedy wyskoczy wybór języka ;)

majes86
25.02.11, 14:06
Rzeczywiscie trzeba bylo zrobic zwykly reset telefonu (bez HR) i teraz wszystko dziala:) Dziekuje i pozdrawiam.

the_bart123
07.03.11, 23:51
Witam Wszystkich - nowy tu jestem :)

nie wiecie moze jaki originalny ROM 3.14 musialbym wgrac by bylo wszystko ok?

Wgralem z tej strony
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=623283 ten pierwszy World Wide English (WWE) 3.14.405.2 i instalka rozsypala sie na samym poczatki i musialem wgrywac inny ROM

sciagniecie ROM z originalnej strony HTC nie daje - po wpisaniu mojego S/N - wszedzie pisze ze to jest nieodpowiedni ROM dla mnie

i jaki tu teraz wgrac?

Z gory Dziekuje za pomoc

Proszę czytać Regulamin ! Zewnętrzne linki kodujemy

maniek9611
08.03.11, 09:04
Nie zakładaj nowego wątku tylko czytaj uważnie.
A teraz przejrzyj swój nowo scalony i może dojdziesz do wniosków co trzeba zrobić.

the_bart123
13.03.11, 20:59
Witam Wszystkich - nowy tu jestem :)

nie wiecie moze jaki originalny ROM 3.14 musialbym wgrac by bylo wszystko ok?

Wgralem z tej strony
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=623283 ten pierwszy World Wide English (WWE) 3.14.405.2 i instalka rozsypala sie na samym poczatki i musialem wgrywac inny ROM

sciagniecie ROM z originalnej strony HTC nie daje - po wpisaniu mojego S/N - wszedzie pisze ze to jest nieodpowiedni ROM dla mnie

i jaki tu teraz wgrac?

Z gory Dziekuje za pomoc

Proszę czytać Regulamin ! Zewnętrzne linki kodujemy



zapomnialem dodac ze S/N mam hmmmm.... zmazany ten pod bateria - tak samo jak i IMEI :)

a ten S/N z informacji o telefonie w windows mobile nie dziala

zatem jaki mam wybrac oficjalny ROM by nie uwalic HD2 znowu? :)

Smogg
14.03.11, 09:37
A na pudełku na jakiejś naklejce nie ma tego typu danych?

carlosdj
19.03.11, 21:59
witam wszystkich
mam taki problem oczywiście z spolszczeniem do htc hd 2
ale zacznijmy od poczatku

kupiłem htc hd 2 gdzie był brandowany system z ery.
wgrałem sobie nowy czysty rom aktualny 3.14 i do tego chciałem wgrać spolszczenie i tutaj włąsnie zaczeły sie problemy poniewaz oczywiscie wgrało mi sie spolszczenie ale po hard resetie pojawiło sie okienko z informacja taka

error
windows/htc_leo_wm65_5in1_eeu_3_14_v03_1
timeout codeout 0#9999


mam prośbe jesli ktos moze niech napisze jak mam wgrac to spolszczenie
z góry dziekuje

rolek86
21.03.11, 14:30
Witam,
posiadam HD2 od września 2010, kupiony w salonie Era. Wczoraj chciałem sobie wgrać nowszy ROM 3.14. Na stronie HTC wybrałem opcje romu dla Tmobile, podałem numer seryjny i ściągnąłem instalke. Instalacja poszła bez problemów (nie instalowałem spolszczenia, bo wszystko jest w PL. Nie wiem czy dobrze zrobilem). Telefon działa bez zarzutów, ale dzisiaj pojawił się problem. Nie mogę wysłać do niektórych osób smsa. Przy wiadomości pojawia się czerwony wykrzyknik oraz informacja że wiadomość nie może być dostarczona. Czytałem, że takie przypadki były. Na stronie HTC jest fix, ale on jest do wersji 1.66 i niższej.
Prosiłbym o wszelką pomoc
Dziękuje i pozdrawiam
Roland

adws
05.08.11, 23:03
Zastanwiam się nad aktualizacją telefonu na ten ROM. Czytam ten temat ale nie ma nic na temat tego czy jest on lepszy niż ROM 1.66. Chętnie poznałbym jakies opinie

maniek9611
06.08.11, 09:44
Zastanwiam się nad aktualizacją telefonu na ten ROM. Czytam ten temat ale nie ma nic na temat tego czy jest on lepszy niż ROM 1.66. Chętnie poznałbym jakies opinie


Aktualizuj śmiało, jeżeli interesuje Cię tylko oryginalny rom to po co się zastanawiać. Choćby dlatego że są najświeższe drivery i moim zdaniem najlepsze, dzięki temu choćby nawet odpalisz Androida z karty.

Nismo
31.08.11, 11:36
Pobrałem i zainstalowałem rom z sunnysoft 3.14 ale mam problem ze spolszczeniem. Udało mi się je odpalić dopiero na win7 32 w trybie zgodności z win xp sp3. Problem pojawił się po zainstalowaniu tel uruchomił się ponownie ale podczas instalacji końcowej wyskoczył błąd ze mam nie ta wersje romu.

ecko2man
10.10.11, 12:59
fajnie działa bez problemowo wszystko przebiegło

portal86
15.05.12, 13:24
Witam

Zaktualizowałem sobie ROMik, wszystko poszło ładnie zgrabnie... tylko widzę jeden bug. A mianowicie nie idzie zaktualizować avatarów na liście kontaktów synchronizując z facebookiem. Na poprzednim ROMie bez problemu wszystko się synchronizowało, w nowym niestety :( Ma ktoś jakiś pomysł?

KurczaQ
15.05.12, 13:37
Może spróbuj wylogować się z Facebooka i zalogować się ponownie po resecie ;)

portal86
15.05.12, 14:33
nic to nie dało :(

kasier
15.05.12, 15:28
Niestety na wm działy się różne rzeczy i na niektóre nie ma lekarstwa

portal86
18.05.12, 00:31
ale to wszystkim nie działa na nowym romie czy tylko mi? :)

KurczaQ
18.05.12, 01:04
Kto kupuje hd2 dla windowsa, każdy pcha mu Andka lub wp7, wydaje mi się że nieliczny odsetek ma w tej chwili win mob a tym. Bardziej odsetek tego ma oficjalny rom :-) , jeżeli coś chodzi źle szukamy alternatywy

Wysyłane z mojego Desire HD za pomocą Tapatalk 2

kasier
18.05.12, 09:39
Wydaje mi sie ze mialem podobnie, ale bylo to tak dawno temu ze gwarancjii ci nie dam

Wysyłane z mojego HTC EVO 3D X515m za pomocą Tapatalk 2

portal86
21.05.12, 22:32
niestety nie pobiera nic z fb. żadnej galerii, zdjęcia, miniatury itd. Coś mi się wydaje że jest to zagrzebane albo w opcjach albo jakimś kluczu rejestru.

kasier
22.05.12, 11:32
Wejdź jeszcze w aplikacje facebook wyloguj się i zaloguj się ponownie, z tego co pamiętam to pomagało, (nie chodzi mi to o synchronizacje czy coś takiego) (no chyba że już mi się wogóle z androidem miesza ;p)

portal86
27.05.12, 08:55
robiłem na różne sposoby i nic... a kolejnego hard resetu nie chce mi się robić :P

portal86
09.01.13, 00:10
po takim czasie może ktoś znalazł rozwiązanie problemu???