PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić maksymalne taktowania CPU dla danego Romu



BenWade
23.03.11, 20:23
Witam wszystkich na forum ;D
Mam problem mianowicie posiadam rom z tej strony z polecanych:
NexusHD2-Froyo_V1.9b_NAND
Nie mogę ustawić procesora więcej niż 0.5 Ghz
Nie da się tego przestawić?
Wyniki w quadrant 800 pkt czy realnie takie taktowanie ma telefon.
Edit: wgrałem jeszcze raz rom i już jest max 1192 wynik 1300 więc ok ;D
Jak ustwić aby max można było 1,5 ghz włączyć?

Smogg
23.03.11, 20:58
Nie każdy kernel obsługuje możliwość OC. Jeśli jednak masz taki, który nie ma z tym problemu, polecam program SetCPU :-)

Zwierzu
24.03.11, 16:12
Na ile jest niebezpieczne jest OC dla Leosia do 1,5GHz, ma to sens jakis?

Smogg
24.03.11, 16:23
Na ile niebezpieczne... tutaj wszystko zależy od pracy organu zwanego mózgiem osoby która bawi się w zmiany taktowania procesora ;)

To tak samo jak z OC procków komputerowych - wyższa częstotliwość = wyższa temperatura = wyższe prawdopodobieństwo zjarania układu (mówiąc kolokwialnie). Dlatego "mistrzowie OC" chłodzą swoje "super-ultra-overclocked" procesory w sposób - nazwijmy go - niestandardowy ;)

Czemu o tym piszę - jeśli jest upalne lato, siedzisz sobie w 40-soptniowym cieniu i wtedy wpadniesz na pomysł "a to zobaczę jak mój Leo pracuje na 3ghz" to nie będzie ciekawie ;)

Co daje OC... na pewno wyższy wynik w quadrancie - ale nie po to się kupuje telefon, bawi w OC, żeby w kółko patrzeć na słupki wydajności... Prawdopodobnie uzyskasz lepszą wydajność np. w grach (tutaj też wiele zależy od planu taktowania procesora - Powersave -vs- Performance jako przykład)... Wyższe taktowania również będzie bardziej jadło baterię.

Moja rada - ustaw plan taktowania jako ondemand - kiedy telefon będzie potrzebował mocy obliczeniowej, to taktowanie procesora wzrośnie, kiedy nie - będzie minimalne (chyba 200-kilka megaherców, jeśli dobrze pamiętam). Uzyskasz - działający szybko kiedy jest to wymagane telefon, oraz oszczędny w baterii kiedy leży nieużywany lub nie wymaga dodatkowego kopa.

Jeśli masz poczucie, że telefon chodzi sprawnie na obecnym poziomie taktowania - nie ma sensu zabawy w OC - sztuka dla sztuki...

BenWade
24.03.11, 19:36
Dzięki wielkie tak do gier mi to potrzebne i dla własnej satysfakcji ponieważ bawię się trochę pc overlocking.
Da się wyciągnąć z buildu, czy trzeba ściągnąć? Pytam, bo mam dobry do oc kernel w ROMie tylko jest bardzo ciężki (chyba z desire hd), ale stabilnie jak skała pracował na tych 1.5 Ghz, lub skoczyć na xda i sprawdzić jaki kernel ma w sobie ten rom, dobrze myślę?
Tak używałem setcpu to bardzo lekki i dobry program.

Smogg
24.03.11, 21:42
Ok, a więc po kolei ;)

Informacja "bo mam dobry do oc kernel w romie" nic mi (nam?) nie mówi, przez co ciężko trafić z odpowiedzią ;)

Informacje z profilu:
Radio: Dobry
Rom: Super!!!
Można traktować jako super-zadowolenie z HD2, ale nic poza tym... niestety :-)
Tak samo jak "chyba z desire hd" ;)

Skoro używasz SetCPU to po podkręceniu do danej częstotliwości wejdź w zakładkę 'info' i tam uruchom Stress Test - ta opcja służy do poszukiwania błędów przy OverClocked CPU. Zobaczysz, czy u Ciebie jakieś błędy występują - a to powie Ci, czy dany rom/kernel dobrze współgrają z taką zabawą :]