PDA

Zobacz pełną wersję : Android NAND. Same problemy.



dawmor
25.03.11, 16:10
Siemka. Od razu mówię że czytałem na forum dużo tematów itd. Mam problem taki że kupiłem leo z zainstalowanym już andkiem 2.3 Wersja modyfikacji: CyanogenMod-7-02132011-NIGHTLY-Desire[TyphooN_v2.1.3] i mam problem z baterią oraz przywróceniem ustawień fabrycznych. Otóż rano około 8 naładowałem tel. i do godz 14.55 mam 7% baterii. Jestem przerażony takim zapotrzebowaniem na baterię. Mam prośbę żeby ktoś mi wytłumaczył dlaczego tak jest i podał jakiegoś androida 2.2 ponieważ na 2.3 połowa aplikacji nie działa poprawnie. I napisanie jak wgrać go, albo dać linka do poradnika dla zielonych jak go wgrać. Pozdrawiam

PS: Prosiłbym o GG kogoś kto dobrze zna się na tym.
PS2: Zależało by mi na tym nandzie http://hd2forum.pl/android-nand/%28nand%29-mdj-revolution-hd-v-2-2-%28squash%29%28kernelmdj-s9-1-oc%29/ (http://hd2forum.pl/android-nand/%28nand%29-mdj-revolution-hd-v-2-2-%28squash%29%28kernelmdj-s9-1-oc%29/)

Zwierzu
25.03.11, 16:33
Moze uznasz mnie za konserwatyste ale forum jest po to zeby inni czytali o problemach ktorych ty doswiadczasz a gg chyba w tym nie pomaga. Druga sprawa jak zainstalowac androida jest na tym forum to opisane kilka razy widac ze nawet nie po fatygowales sie zeby cokolwiek znalezc...

Co do nie dzialacego przywracania ustawien fabrycznych na 2.3 to juz spotkalem sie z opiniami ze to zwyczajnie nie dziala.

Smogg
25.03.11, 16:41
Nie wiem, czy istnieje w tej chwili jakikolwiek HTC który ma Gingerbreada - stąd fuckupy, jak np. żarcie baterii (kucharze piszą o tym na xda).

NAND którego sobie wybrałeś - wnioskując po dacie wydania - jest instalowany w sposób opisany w forumowym tutorialu autorstwa ArturaN.

Osobiście jednak radziłbym porozglądać się za czymś świeższym - to już prawie 3 miesiące od wydania podanego przez Ciebie Andka... a developement NANDów jest bardzo intensywny i dynamiczny - nowsza są pozbawione tzw. "chorób wieku dziecięcego" - a to przekłada się na stabilność, szybkość, no i wspomnianą baterię ;)

Dla kolegi Zwierza wielki plus za odpowiedź i wspomnienie o sensie istnienia forum -vs- rozmów na gg... 8)

dawmor
25.03.11, 17:15
Szukałem poradników i znalazłem http://hd2forum.pl/android-tutorialefaq/jak-wgrac-nand-android/ lecz nie wiem czy dobrze szukałem i znalazłem. Nadal nie otrzymałem odpowiedzi. Czy android który jest w linku w pierwszym poście jest dobry? Czy nie będzie z nim problemów? I jeśli dobre poradniki i android proszę o jakieś wskazówki ponieważ nie chcę nic zepsuć.

Albo prosił bym o jakiś poradnik jak wrócić bezpiecznie do WM. Gdzieś widziałem taki poradnik, ale teraz go nie umiem znaleźć.

Smogg
25.03.11, 17:48
Skoro już masz Androida i to 2.3 to na psucie jest już za późno ;)

Mój wcześniejszy post stanowi odpowiedź - może i jest dobry, ale stary, a na XDA już nie znajdziesz jego nowszych wersji z bardzo prostej przyczyny - twórca dostał bana ;)

Nie wiem jakiego masz MAGLDR (wersja). Jeśli 1.13 to polecam RafDroid HD Light SQ w wersji 3.1 i doinstalowanie do niego kernela w wersji 1.9OC. Działa wyśmienicie. Do instalacji przez CWM ("opcja" MAGLDR 1.13). Posiada A2SD+ (wymagana partycja ext na SD).

Jeśli jednak wolisz spróbować tego od MDJ - proszę bardzo, sprawdź, podziel się spostrzeżeniami, może Tobie będzie odpowiadał bardziej.

Tutaj rozróżnienie typu "dobry" / "zły" nie jest zbyt trafne, gdyż każdy stawia inne wymagania przed swoim telefonem i jego systemem operacyjnym. Ja go nie instalowałem bo mi się nie podoba już na samych screenach, Ty możesz i możesz być z niego bardzo zadowolony, wszystko zależy od oczekiwań.

dawmor
25.03.11, 18:04
Czyli co mam robić po kolei ?
Pobrałem tego androida co podałem w linku wersję light. I w paczce mam takie pliki jak:

EnterBootloader
flash.cfg
Install
rapitool
readme
system

Nie wiem co mam zrobić od czego zacząć. Włączyłem fona przyciskiem Volume - i power i mi wyskoczył bootloader, a w nim:

PB81100 HX-BC
SPL-2.08.SPL 8G XE
0x05
CotullaHSPL 0x40

Może to pomoże w czymś. Proszę na prawdę o pomoc, wiem że meczę, ale chcę normalnie korzystać z telefonu a nie chodzić z ładowarką i podpinać się gdzie tylko się da. Pozdro