PDA

Zobacz pełną wersję : Tryb poziomy, obracanie ekranu



javelin
25.03.11, 21:37
Czy jest możliwość aby ekrany startowy oraz połączeń telefonicznych były obracane do poziomu? Telefonu używam jako nawigacji w trybie poziomym i przekrzywianie głowy co chwila jest dość niebezpieczne w trakcie kierowania samochodem.

kasier
26.03.11, 02:25
mi zaczął się obracać ekran po zainstalowaniu BSBtweaks, ale mówię tu tylko o ekranie połączeń, z tego co wiem to nikt nie poleca kombinować obracania z głównym ekranem manili bo robi bałagan

bartass127
26.03.11, 09:51
Pamietam, ze mialem taki romik ktory umoziliwiał obrót całego interfejsu.
Szukaj :)

Smogg
26.03.11, 12:17
Np. do Bysia Hypnosis
http://pdaclub.pl/forum/romy-do-leo/(28-01-2010)(rom)(plk)(wm-6-5-bulid-21889)-hypnosis-v-1-7-0/
Na dole pierwszego posta jest umieszczony .cab z włączeniem trybu poziomego (osobiście nie testowałem).

Jose
27.03.11, 20:53
Dziwne jest to, że w standardowym romie przykładowo pisząc smsa na poziomym trybie, wychodząc szybko do głównego ekranu pozostaje przez sekundę obrócony, a próbując robić to normalnie już się nie uda. Trochę lipa, bo w praktyce na pewno jest to też możliwe w standardzie. Dlaczego więc nie jest udostępnione? :/

daemon
27.03.11, 22:11
Mam pomysł, można to robić ręcznie.
Wchodząc w ustawienia - więcej - osobisty - przyciski, możemy przypisywać różne akcje przyciskom. I tak, przypisując przycisk 1(hold) akcje obróć ekran, możemy obracać ręcznie ekran w każdej chwili przyciskając i przytrzymując lewy przycisk na klawiaturze.
Jak to wygląda u mnie? Ekran główny się wiesza i nie wyświetla nic, albo zwykły ekran obrócony i przycięty, który zupełnie nie reaguje. Ekran połączeń i kontaktów działa natomiast jak należy.

Widget
25.12.11, 16:01
Dalej jedyną możliwością by działać w hd2 w trybie poziomym jest zmiana romu na Bysia?

Vinrael
25.12.11, 17:15
Ewentualnie zmiana na niektóre dystrybucje Androida.

Widget
25.12.11, 17:40
:P

Ewentualnie zmiana na niektóre dystrybucje Androida.


Które dystrybucje masz na mysli?

Vinrael
25.12.11, 18:44
Widziałem takowe na XDA. Ostatnio szukałem następcy PRJ (który i tak został) ale kilka miało takową funkcję. Jeśli oczekujesz, że Ci znajdę jeszcze tą dystrybucję... Przykro, mam lepsze rzeczy do roboty ;)

Ale w PRJ prawie wszystkie stockowe aplikacje działają w dwóch trybach (poziomym i pionowym), opierając się na czujniku położenia. Oczywiście nie ekran główny (rozciągnięte HTC Sense byłoby... dziwne ;P), ale przeglądarka, galeria zdjęć, filmów, muzyka, aparat, kamera, wiadomości, kontakty, maile, programy pokroju ASTRO... Nawet kalkulator (pionowo mamy podstawowy, poziomo zaawansowany). Wszystko działa w dwóch trybach. Nie działa w dwóch trybach: ekran główny właśnie, latarka (bo i po co? O.o), pogoda, menu ustawień.

Widget
25.12.11, 19:32
Ewentualnie zmiana na niektóre dystrybucje Androida.





Widziałem takowe na XDA. Ostatnio szukałem następcy PRJ (który i tak został) ale kilka miało takową funkcję. Jeśli oczekujesz, że Ci znajdę jeszcze tą dystrybucję... Przykro, mam lepsze rzeczy do roboty ;)

Panie moderatorze zamiast głupio odpowiadać na proste pytania a potem udawac mistrza cietej riposty to chyba lepiej nic nie pisac. W ten sposob zostanie zaoszczedzony moj i twoj jakze cenny czas.




Ale w PRJ prawie wszystkie stockowe aplikacje działają w dwóch trybach (poziomym i pionowym), opierając się na czujniku położenia. Oczywiście nie ekran główny (rozciągnięte HTC Sense byłoby... dziwne ;P), ale przeglądarka, galeria zdjęć, filmów, muzyka, aparat, kamera, wiadomości, kontakty, maile, programy pokroju ASTRO... Nawet kalkulator (pionowo mamy podstawowy, poziomo zaawansowany). Wszystko działa w dwóch trybach. Nie działa w dwóch trybach: ekran główny właśnie, latarka (bo i po co? O.o), pogoda, menu ustawień.


Po tym krotkim wykładzie dalej stawiam pytanie czy jest coś nowszego co wszystko może sproawdzić do wymiaru poziomego.

Vinrael
25.12.11, 20:02
@Widget
Po prostu odpowiedziałem. Najprościej, jak się tylko da. Nie wiem, jak da się prościej... Może mi to wytłumaczysz, mistrzu? :S
Nie będę robił za Ciebie całej roboty. Mogę pomóc ale nie wyręczyć. Lecz widocznie jesteś haterem-niewdzięcznikiem. Nic na to nie poradzę.
A na pytanie Ci odpowiedziałem też w przystępny sposób... Podałem możliwe wyjścia. Jednym z nich PRJ Clean Desire... Nawet napisałem, co działa pionowo a co nie... Co jeszcze chcesz?

Tak, wiem. Pohejtować.

Widget
25.12.11, 20:46
@Widget
Po prostu odpowiedziałem. Najprościej, jak się tylko da. Nie wiem, jak da się prościej... Może mi to wytłumaczysz, mistrzu? :S
Nie będę robił za Ciebie całej roboty. Mogę pomóc ale nie wyręczyć. Lecz widocznie jesteś haterem-niewdzięcznikiem. Nic na to nie poradzę.
A na pytanie Ci odpowiedziałem też w przystępny sposób... Podałem możliwe wyjścia. Jednym z nich PRJ Clean Desire... Nawet napisałem, co działa pionowo a co nie... Co jeszcze chcesz?

Tak, wiem. Pohejtować.


Chciałem dowiedzieć się jak zrobić poziomy pulpit a co uzyskałem? Odpowiedź na poziomie ucznia szkoły specjalnej. Zauważ twoj post nie pomógł wcale. Wiem jedynie ze niektóre androidy a to jest dosyć szeroka grupa więc nie pomaga wcale. Nie po to zadaję pytanie na specjalistycznym forum odnośnie konkretnego modelu telefonu żeby dostać odpowiedź tak ogólną że jakbym napisał o tym problemie na forum motoroli v3 to z dużym prawdopobieństwem też by mi to samo napisali. Drugi twój post jakaś tam dystrybucja która w gruncie rzeczy ma prawie wszystko poziome więc może być. Kolego drogi moze teog tego nie wiesz ale jak idziesz do salonu porshe po nową Panamerę to nikt nie wciska ci fiata pandy w wersji exlusiv. W sumie i tu skóra i tu skóra clima też serwis też ale ze porshe ma x-razy więcej koni i wiele wiele innych udogodnien to juz szczegół. padna Panda w sumie lepsza bo sprzedawcy się podoba - swoją drogą chciałbym widziec probe sprzedazy pandy zamiast panamery.

PodsumowywjujacPodsumowując hejtingiem się nie zajmuję zależy mi jedynie na to by ktoś nie traktował mnie jak idioty i odpowiadał rzeczowo. Całość mogłeś załatwić jedynm jednym zdaniem np. niektóre androidy ale nie jestem w stanie przypomnieć sobie które posiadały takową funckje funkcję bo to było dawno. Problem znika i nie ma spinki. Tą sprawę sobie wyjaśniliśmy nie ma sensu dalszego zaśmiecania tematu.

Jezlei kots ktoś by wiedział coś wiecęj niż tylko niektóre androidy to proszę bardzo o podzielenie się swoją wiedzą.

Vinrael
25.12.11, 21:18
Ty zacząłeś od spinki. Widać to choćby po stylu twojej wypowiedzi (literówki, proste błędy ortograficzne etc.), albo choćby po aluzji, która nie ma właściwie związku, ale nvm.
Odpowiedziałem rzeczowo, że możesz znaleźć sobie takie dystrybucje na XDA, to samo zrobiłby każdy z nas na forum. Nikt jednak nie ma zamiaru Cię wyręczać.
Jeśli chodzi o szkołę - widocznie lepsza moja specjalna (co swoją drogą prawdą nie jest) niż Twoje gimnazjum.
Nie znając człowieka nie wrzucaj mu na to, jakie szkoły ukończył. Może się okazać, że skończył więcej szkół niż Ty, wtedy Ty wyjdziesz na debila.



Jezlei kots by wiedzial cos wiecej niz tylko niektore androidy to prosze bardzo o podzielenie sie swoja wiedza.

Na WM nie licz, jeśli nie wydali czegoś takiego przed wydaniem WP7, to nie wydadzą tym bardziej na martwą już platformę, gdy jest nowsza.

Co do androida - niektóre z androidów z innymi launcherami niż Sense UI może działać w poziomym trybie. Do znalezienia na forum i XDA. Masz poszlaki jak szukać, więc sobie poszukaj.

A jeśli poszedłbym do salonu Porshe, i poprosił o 911 GT3 RS, tylko żeby paliło dwa litry na sto, to sprzedawca by mnie wyśmiał. I odesłał do salonu Fiata z adnotacją - musi Pan kupić Fiata 500 TwinAir. I nie poda Ci adresu i jeszcze pieniędzy na kupno i przywiezienie do domu. Tą samą sytuację masz tutaj.

Nie bądź leniem. Już twój dziecinny hejting zniosę, bo widocznie masz taki poziom intelektualny, spoko. Ale nie zmuszaj nas do robienia czegoś, co możesz zrobić sam. Jeśli ktoś poprosi Cię o definicję słowa "wiatrak", to Ci powie, że równocześnie możesz wejść na wikipedię i sobie definicję tego słowa znaleźć.

Smogg
26.12.11, 00:56
Równie dobrze można napisać, że np. porty z Desire Z mają wsparcie dla działania w poziomym trybie (i z romów z Sense chyba tylko one) i wszyscy są szczęśliwi :-)

A kłótnie w święta... oj chłopaki... dajcie sobie po piwie i zapomnijcie o tej niepotrzebnej spince.

Widget
26.12.11, 23:15
Moja walka z poziomym ekranem na tą chwilę zatrzymała się na programie changescreen v 2.78. W ustawieniach programu można ustawić obracanie wszystkiego w każdą stronę. Jednakże jest problem z ekranem głównym i ustawieniami - coś nie może tego ogarnąć. Jak do tej pory reszta obraca się aż miło najważniejsze dla mnie czyli programy i kalendarz wywraca aż miło. Generalnie z ustawień w normalnym użytkowaniu korzysta się rzadko, a główny ekran już można przeboleć na pionowo a w dalszym użytkowaniu resztę odwrócić. Widziałem też opcję bawienia się z rejestrami jednak dla mnie za wysokie progi.

Smogg
27.12.11, 09:31
Widget, a tak w ogóle, to po co Ci to potrzebne?

Co do zabawy z rejestrami i zmiany trybu Sense jako konsekwencji tych zabaw - kilka razy na różnych romach z WM miałem okazję się w to pobawić i ani razu taka zmiana nie wytrzymała dłużej niż 5 minut. A to coś się rozjechało, a to się samo wyłączało zanim zakończyło się włączać... Dla mnie to bez sensu... No chyba, że faktycznie potrzebujesz tego bardziej, niż sztuka dla sztuki :)

kasier
27.12.11, 12:04
najważniejsze dla mnie czyli programy i kalendarz wywraca aż miło

Więc po co bawić się dalej? Niestety na wm dużo nie powalczysz

Widget
27.12.11, 18:27
Myslalem ze changescreen rozwiaze sprawe jednak ma wiecej niedociagniec niz myslalem. Czesto zmienia orientacje tak jak on chce a nie tak jak ja, bawilem sie kalibracja jednak nie sprawdza sie to za dobrze. O robieniu zdjec nie moze byc mowy dysponuje jedynie malym kwadracikiem do podgladu.

Chcial nie chcial chyba musze poddac sie, bez zmiany softu sie nie obejdzie a szkoda.

Powiedzcie mi jak to jest z gwarancja jak zmienie soft na nowszy z 6.5 na 7 to rowniez trace gwarancje?

Vinrael
27.12.11, 18:44
Tracisz gwarancję. Możesz ją jednak odzyskać wgrywając stockowy 1.66 przywracający telefon do stanu przed ingerencją.
Pamiętaj jednak, że jeśli nie masz kodu do WP7, telefon będzie uboższy o wiele funkcji, jak na przykład korzystanie z Zune ;/ Niektórzy na forum podostawali kody, jednak są to nieliczni. Jak chcesz, możesz próbować ;)

Widget
27.12.11, 18:52
Zdaje sobie sprawe ze to nieodpowiedni temat na tego typu dywagacje ale dla mnie to jest troche popier... Co ma oprogramowanie do sprzetu. Jak zanosze kompa do serwisu to nikt mi nie mowi Pan ma linuksa to nie naprawiamy. Moze to kwestia tego ze nie kupujesz "nagiego" telefonu ale tez zadko kiedy jest sprzedawany "nagi" komputer wiec nie mam pojecia czym to jest spowodowane a jak niewiadomo o co chodzi to zapewne chodzi o pieniadze.

Vinrael
27.12.11, 19:30
Było omawiane wiele razy.
Kupując telefon, kupujesz go od razu z oprogramowaniem. Możesz je zmienić, lecz wtedy musisz zmienić coś pokroju BIOSu na płycie głównej. Jeśli będziesz się bawił w zmianę BIOSu - na komputer też stracisz gwarancję...
Z resztą, jak zmieniasz system na komputerze instalujesz go na dysku - który jest stricte elementem komputera, który możesz bez problemu wymienić, gdy się popsuje. Jednak w telefonie jak popsuje się pamięć, trzeba wymieniać całą płytę główną, czyli... jakby cały komputer. Po prostu się im to nie opłaca.
Tak, to wina pieniędzy. Ale każdy chce zarobić na produkcie który sprzedał. Ktoś kto sprzedaje banana nie może Ci zagwarantować, że ciasto jakie z niego zrobisz będzie dobre, bo w krótkim czasie musiałby się zadowolić jedzeniem gruzu.

Smogg
27.12.11, 22:04
Wszelka analogia telefon/komputer, mimo, że logicznie jest pierwszą, która przychodzi na myśl jest niestety kompletnie nietrafiona. Nie znam komputera tak ograniczonego pod kątem możliwości ingerowania w zawartość jak smartphone. Prędzej przyrównałbym słuchawkę do samochodu ;)

HD2 według producenta jest przygotowany do pracy w środowisku WM6.5. Nie WP7, nie Android, nie Ubuntu, nie MeeGo... WM6.5. Jeśli do starego diesla celem zaoszczędzenia jak co niektórzy lejesz zużyty olej roślinny zamiast oleju napędowego... i akurat wtedy coś się zapcha a silnik wystrzeli w kosmos, to też nie będziesz miał (chyba?) pretensji do marki, salonu, aso, stacji benzynowej, czy producenta oleju kujawskiego... samochód miał jeździć na oleju napędowym, a HD2 miał działać na WM6.5. Wiedząc o tym nie ma co się dziwić, że serwis nie bawi się w caritas ani polską akcję humanitarną - serwis robi co do niego należy - zepsujesz = płacisz.

Tak jak powiedział Vinrael - komputer to sprzęt, w którym jak pójdzie karta graficzna to wymieniasz kartę graficzną. Padnie dysk - kupujesz dysk. Zepsuje się jeden element, to naprawiasz/wymieniasz jeden element.

W smartphone'ach psuje się jeden element, to przy okazji musisz wymienić tuzin dobrych, bo już nic z nimi nie zrobisz, bo to wszystko jest tak połączone, że to po prostu nieopłacalne. Generuje to koszty, fakt, ale i tak mniejsze niż np rozlitowywanie płyty głównej HD2 i sprawdzanie, który element działa, a który nie, a potem ponowne wlutowywanie to na "świeżą" płytę główną.

A co ma oprogramowanie do sprzętu... otóż - wszystko. Oprogramowanie kontroluje do kiedy ładujesz baterię, do ilu mhz pracuje procesor i czy bootloader zostanie nadpisany jakimś zabawnym programem, który dostarczy dużo śmiechu swojemu twórcy, czy może jednak bootloader pozostanie w stanie nietkniętym abyś mógł ponownie uruchomić swój telefon. Wystarczy trochę pomyśleć. Jeśli kiedykolwiek bawiłeś się w OC i spaliłeś kartę graficzną/procesor to nadal uważasz, że to "samo się stało" i oprogramowanie nie ma nic do rzeczy?