PDA

Zobacz pełną wersję : Wloski rom problem ze zmiana na PL



Chriss_89
29.03.11, 21:06
Witam. Mam duzy (jak dla mnie) problem ze zmiana jezyka w moim htc ;/ Jest to moj pierwszy tel tego typu dlatego tez nie mam zielonego pojecia co i jak sie robi. Czytam w internecie o romach ale miesza mi to w glowie wszystko. Probowalem wgrac inny rom (obecny 3.14.408.2(ITA) ale pokazuje mi sie komunikat ''INVALID VENDER ID''. NIe wiem co mam zrobic ;/ Na strpnie htc po wpisaniu nr seryjnego wyskakuje mi do sciagniecia jedynie rom w wersji ITA. Probowalem wgrac takze spolszczenia ale nie odpalaja ani z komp ani z karty (pliki cab). Co mam zrobic? Bardzo prosze o pomoc.

maniek9611
29.03.11, 21:20
HSPL i Polski Custom!

Chriss_89
29.03.11, 21:56
hspl i custom.. Ok. Rozumiem ze musze wgrac roma 1.66 z karty ? Wlasnie to robie i wyskoczyl mi komunikat w booloaderze NOT ALLOWED i od jakiegos czasu mam czerowno-zielono-niebiesko-bialy ekran i na dole napisane serial... NIe wiem czy sie wgrywa czy nie ;/ Jesli robie to w pomylony sposob prosze o sprostwoanie !

maniek9611
29.03.11, 22:13
Custom to znaczy nieoficjalny gotowany a Ty próbujesz wrzucić Stockowy PL. Tak jak pisałem Wpierw HSPL później dowolny Custom (polecam romy Elminstra)

Chriss_89
29.03.11, 22:32
qrde... :/ A myslalem ze jestem juz na dobrej drodze ;/ MOglbys mi napisac jak sie usuwa tego hspla... ? NIe wiem nawet co to jest ;/

maniek9611
29.03.11, 22:34
Jego się nie usuwa do grzyba jasnego!!! Poczytaj na forum, multum tego!

Chriss_89
29.03.11, 22:50
Nie unos sie czlowieku. Geniuszem sie urodziles ? Skad mam wiedziec co i jak sie robi ? Nigdzie nie jest jasne napisane tylko oglnikowo a nie bd czytal 70 stron lub wiecej bo nie mam az tyle czasu. Musze wgrac HSPL (moze byc np HSPL2?) ale mam nie odpowiedni SPL czyli musze zrobic downgrade np ze strony htc? Nast wgrac ten HSPL i gotowany rom tak?

Smogg
29.03.11, 22:59
Zasadniczo Maniek ma rację... temat HSPL powraca na forum co najmniej raz dziennie ;)

Nawet w tej chwili w równoległym wątku toczy się na jego temat dyskusja i tego, czy HSPL4 może wrzucić na rom 3.14 HSPL2.08, czy tylko HSPL3.03...

Innymi słowy - jest tego aż za dużo, a stwierdzenie "nie mam czasu na czytanie.... /pytanie/ tak?" to delikatnie rzecz ujmując - nietakt. Najważniejsze informacje - takie jak np. HSPL są nawet na naszym blogu, gdzie czytania jest znacznie mniej.

Zobacz, czy HSPL4 wsadzi Ci HSPL2.08. Jeśli nie da rady - to lepiej jednak zrobić downgrade i mieć pewność kompatybilności HSPL i z Customami i ewentualnie z MAGLDR i Androidem.

maniek9611
29.03.11, 23:03
Kolego myślę że nie szanujesz innych czasu i nie czytasz nic na forum. Chciałbyś abym podał po raz kolejny coś co było już na forum. Podpowiedziałem Ci co masz robić, wystarczy kilka minut i wiesz już wszystko. Teraz aby złagodzić sytuację weź się za lekturę kilku podstaw tych rzeczy których Ci podałem. Instrukcje flashowania romów masz na forum. Aha i jeszcze jedno, oczywiście geniuszem się nie urodziłem ale zanim zadałem kilka pytań (choć było ich tyle że na palcach jednej dłoni bym wymienił) przeczytałem mnóstwo artykułów typu "co i jak" Pozdrawiam i miłej lektury.

Chriss_89
29.03.11, 23:04
Zakladanie tegop tematu to jest ostatecznosc. Szukalem na roznych stronach i nic nie moglem z nich zrozumiec dlatego tez zalozylem ten temat ;) Chyba juz lapie co mam zrobic.