PDA

Zobacz pełną wersję : Rozłączanie rozmów



piotrswiech
04.04.11, 23:06
Witajcie mam pewien problem z HD2.

Jakiś miesiąc temu wykupiłem pakiet internetu w Plusie.
Jest to pakiet bez limitów więc telefon jest prawie 24h podłączony do internetu.
Mail aktualizuje się co 5 min.

Od czasu uruchomienia pakietu mam problem z połączeniami.
Bardzo często rozmowa zostaje po prostu przerwana, najczęściej podczas odbierania.
Naciskam przycisk nawiązania połączenia.
Czasami od razu połączenie zostaje odrzucone a czasami wyświetla się edytor SMS'a z standarową wiadomością "jestem teraz zajęty bla bla bla".

Zdarza sie tez ze np po 1-2 min połączenia jest sygnal zajętości "2 piknięcia" i połączenie zostaje zakonczone.

Czy miał ktoś już podobny problem ?

maniek9611
04.04.11, 23:23
Czasami mam podobnie z tym że w Playu. Jest to irytujące. Nie wiem być może to związane jest w przejściami z nadajników Playa na Plusa. U Ciebie dziwnie, bo jak miałem przez 11 lat telefon w Plusie nie zdarzały mi się takie jazdy.

kasier
05.04.11, 00:09
ja jestem w plusie i nie mam żadnych problemów tego typu

maniek9611
05.04.11, 06:37
Aha a to że jest podłączony cały czas to nie ma nic do tego. W Plusie byłem też cały czas podłączony tak samo jak tu i było spoko. Może napisz co masz za rom, może on Ci robi jakiegoś psikusa choć to bardzo mało prawdopodobne.

Smogg
05.04.11, 09:20
Maniek poruszył dość istotną kwestię, a mianowicie umowę o roaming zasięgu Playa na nadajniki Plusa... Niestety - dla tej drugiej sieci generuje to niekiedy dość wysokie natężenie ruchu i są miejsca w Polsce, w których rozłączanie trwających rozmów jest nagminne... Play, ze względu na swoją "internetowość" jest dosyć zasobożernym "partnerem nadajnikowym", a fakt bycia kiedyś w Plusie i niedoświadczania takich problemów może świadczyć o tym, że świat się zmienia szybciej niż nam się wydaje ;D

Informacja, o Twoim romie i radiu byłaby przydatna, być może update mógłby chociaż częściowo zaradzić tego typu bolączkom.

Dodatkowo - do tej pory w miejscu, w którym się znajdowałeś nie miałeś nigdy problemów z zasięgiem? Może nie należy do najmocniejszych a dodatkowe użycie pasma podczas rozmowy tylko go dodatkowo nadwyręża... powodując przerwanie rozmowy x_X

piotrswiech
05.04.11, 10:12
Nie, nigdy nie miałem problemów z zasięgiem praktycznie z zadnym telefonem.
Problem zaczął się dopiero od wykupienia pakietu internetu i uruchomienia sprawdzania poczty co 5 min.
Wydaje mi się że jak wyłączę sprawdzanie poczty to problem ustaje ... no ale nie po to mamy teraz takie telefony żeby rezygnować z wygody na rzecz normalnego rozmawiania.
Jest to dość uciążliwe bo prowadzę bardzo długie rozmowy z klientami i jak rozmowa zostaje przerwana kilka razy w trakcie rozmowy to jest to troszkę ... nieprofesionalne :)

Co do informacji to:
Wersja systemu: 5,2,21913 (21913,5,0,94)
ROM:
3,14,479,2 (04666) WWE
Data: 10/04/10
Radio:
2,15,50,14

Smogg
05.04.11, 11:19
Z drugiej strony profesjonalizmu - rozmawiając z klientem nie sprawdzasz raczej maili w telefonie ;D

Rom i radio to najnowszy stock, więc tutaj raczej nic lepszego się nie wymyśli (no chyba, że jakiś custom albo wręcz Android w NAND - na którym imho jakość rozmów wygląda lepiej, a połączenie internetowe działa sprawniej...).

Jeśli nie jest dla Ciebie problemem chwila zabawy, to postaw sobie np. Rafdroid HD SD 4.2 na karcie SD właśnie, odpal, ustaw sobie pocztę (+ sprawdzanie) i sprawdź, czy Andek czasem lepiej się nie sprawuje... Główna przewaga WM nad Andkiem to AutoMapa ;)

piotrswiech
05.04.11, 11:23
Hehe, no nie, rozmawiając nie sprawdzam. Ale jak mam ustawione co 5 min to tak czy tak się samo ściąga :)
A że maili odbieram bardzo dużo i w różnych godzinach to klikanie co chwile "wyślij i sprawdź" jest troszkę bez senu.

Jak znajdę chwilkę czasu to może faktycznie sobie coś tam pogrzebie.

adii4x4
31.05.11, 01:53
Mam problem !!! Juz na starcie :( Jak wciskam napis Telefon to nie wyswietla mi sie klawiatura i ja knaciskam srodkowy przycis aby sie wysunela to sie nie wysowa. Prosze o pomoc !!

Smogg
31.05.11, 08:49
A Twoim ROMem jest...?

I jaki to ma związek z tematem?

adii4x4
02.06.11, 16:53
Nie to jest całkiem nowy telefon nie zwiazane nic z tematem. Już oddalę na gwarancję. Choć się zastanawiałem czy nie ma oprogramowania na stronie HTC (nie sprawdzałem czy jest), tak bym sobie sam naprawił wszystko...