PDA

Zobacz pełną wersję : Opera 11, czy obsluguje multidotyk?



Miver
10.04.11, 11:31
Witam. Jestem nowy na forum, mam nadzieję że wybrałem dobry dział. Mam pytanie do osób używających najnowszej Opery:

Czy nowa Opera 11 obsługuje multidotyk tak jak ta oryginalnie zainstalowana? Pytam bo czytałem gdzieś, że wersja 10 nie obsługuje... I jeszcze mam drugie pytanie: jak już zainstaluję tą nową Operę to zakładka internet na ekranie głównym dalej będzie działać i wyglądać tak samo?

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość ;)

Smogg
10.04.11, 12:02
Ciężko będzie Ci odpowiedzieć ;)

Opera 11 powinna obsługiwać MultiTouch, ale bardziej jest to związane z systemami, na które została wypuszczona... a w tym gronie nie znajduje się stare, poczciwe WM. Jeśli więc masz Androida/WP7 to możesz sobie sprawdzić jak się spisuje... niestety - wersji na WM brak na stronie producenta :(
W BSBTweaks można uruchomić możliwość Pinch to zoom, ale nie daje to najlepszych efektów - przynajmniej nie na wersji 10... z 9.7 było lepiej, ale to też nie to samo co na Andku. Poza tym - BSB potrafi bardziej popsuć telefon niż go usprawnić, więc tak czy inaczej nie polecam :D

Program który zajmuje się tylko "Pinchem" to Zooomer - jest na naszym blogu... o efektach wolę się nie wypowiadać bo imho wszystko wtedy jest po prostu brzydkie i jakby mało wyraźne... nie jest to zoom który chciałbym oglądać ;)

I na koniec - zakładka internet - jak przez moment miałem rom z Operą Mini, albo starszą wersją Opery Mobile, to instalacja pożądanej przeze mnie przeglądarki aktualizowała link i zakładka wyglądała tak, jak powinna... nie wiem jak to się ma do innych przeglądarek (spoza rodziny Opery).

Miver
10.04.11, 14:11
Dzięki wielkie. Kurcze byłem przekonany, że wyszła wersja dla WM... mogłem sprawdzić zanim zapytałem. I przepraszam za mało konkretne pytanie. No cóż, to zostane przy mojej 9.x wersji. Działa ładnie, tylko że jestem fanem Opery i miałem nadzieję na jakieś nowe bajery by Opera ;) Może napiszę maila do Opery z pytaniem o wersje dla WM 6.5 :P
Temat uważam za zamknięty i jeszcze raz dziękuję.