PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do mądrzejszych ode mnie o zapis kontaktów na karcie sd



Krenegee
12.04.11, 01:24
Witam serdecznie!

Z góry uprzedzam, że w poniższej kwestii jestem zielony jak szczypiorek, zatem być może to, o co pytam jest zupełnie oczywiste, ale cóż, uczyć się trzeba całe życie ;)
Piszę ponieważ znajomy (posiadacz HD2) poprosił mnie o pomoc w technicznej sprawie, a ja sam nie miałem styczności z tym telefonem (i tym systemem operacyjnym) , stąd moje prawdopodobnie banalne pytanie. Otóż jego telefon zdaje się zupełnie odmówił posłuszeństwa i chwilowo korzysta z zastępczego, lecz chciałby uzyskać dostęp do kontaktów zapisanych na karcie sd. Dodam, że korzysta(ł) z Windows Phone 7. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie na karcie sd WP7 zapisuje kontakty, w jakiej formie, i ewentualnie czego użyć aby je odczytać po podpięciu karty do PC.

Z góry dzięki
Michał

kasier
12.04.11, 16:41
Nie jestem pewien jak to jest w WP7 ale zakładam że tak jak wcześniej, czyli kontakty nie zapisują się na karcie SD

Smogg
12.04.11, 16:57
WP7 w ogóle ma jakiś dziwny stosunek do tych kart SD... Gdyby Twój kolega miał chociaż backup na karcie SIM, to by było prościej... szczerze - czarno widzę wydobycie kontaktów z niedziałającego urządzenia...

Na przyszłość: backup, backup i jeszcze raz backup (tylko w temacie WP7 nie pytaj jak, bo nie mam pojęcia :D w Andku/WM6.X zawsze zapisuje/zapisywałem sobie pliki z kontaktami [eksport na sd / ppcpimbackup] na karcie SD oraz na komputerze... kilka razy już mi się to przydało ;)).

Szakus
13.04.11, 22:45
na wp7 możesz importować z sima, z exchange(outlook) albo z poczty np gmail yahoo itp zewnętrzne programy raczej nie mają takiej możliwości