PDA

Zobacz pełną wersję : Karta pamięci



barti16
27.11.10, 23:49
Witam! Jak się pewnie domyślacie posiadam HTC HD2 :D i chciałbym się od was dowiedzieć jakiej firmy polecacie karty pamięci. Osobiście posiadam kartę 2gb firmy SanDisk i chciałbym ją zamienić na większą np. 8gb lub 16gb. A więc główne moje pytanie brzmi: Jakie polecacie firmy proukujące karty sd (ewentualnie możecie polecić pojemność karty jaka polecacie :D).

maniek9611
28.11.10, 00:32
Sandisk 16 gb

Boss
28.11.10, 01:26
Sandisk, Kingston.

maniek9611
28.11.10, 01:35
Z Kingstonem bym się wstrzymał, coraz więcej ludzi narzeka, choć u mnie nigdy nie było problemu, teraz bym 2 razy się zastanowił :)

ohlers
28.11.10, 01:44
8-śmio gigowy Kingston padł mi nagle i bez ostrzeżenia.Sandisk jest ok,
ja polecam firmę Pretec.Szybkie, kompatybilne i niezawodne. (jak dotąd)
Używam w kilku urządzeniach od ok czterech lat, i żadnej zwiechy.

maniek9611
28.11.10, 01:59
u mnie Kingston 8gb od roku działa bez zarzutu ale teraz bym chyba się nie targnął na niego, wybrałbym Sandiska

Boss
28.11.10, 09:19
Mam w PDA Kingstona 8 giga class4 i nie nażeram. W innym telefonie Kingstona 2 giga. Wcześniej w SE P1i i innych se miałem Sandiski.

ArturN
28.11.10, 09:33
Sandisk 16 GB mam od pół roku i sprawuje sie super

kasier
28.11.10, 10:26
ja też kingstonów nie lubie, używam już od bardzo dawien dawna sandiska 8gb

Smogg
28.11.10, 11:45
Preteca "miałem" (bo niby mam go nadal) pendrive 8gb i o ile początkowo byłem z niego bardzo zadowolony, to teraz mam transfer rzędu 0.5-1mb/s, a pliki większe niż te 300mb nie nadają się do odczytania o_O - tyle gwoli zaprezentowania moich przejść z producentem, który wcześniej był wymieniony w tym wątku ;P

Co do samego HD2 - mam w nim 16gb GoodRam SDHC class2 i muszę przyznać, że się sprawuje wyśmienicie :]
Klasa urządzenia została wybrana przypadkowo (dłuższa historia, ale whatever) i szczerze mówiąc, trochę się obawiałem prędkości działania tych kart... okazało się, że niepotrzebnie :)
Co prawda, transfery po kablu w trybie pamięci masowej na HD2 nie powalają, ale to może być również 'wina' systemu operacyjnego na którym siedzę - transfer na tą samą kartę po wsadzeniu jej w czytnik wzrasta nieporównywalnie.
Odczyt danych z karty także nigdy nie był powodem mojej - nawet najmniejszej - frustracji :)
Pełne 700-800 megowe filmy w divx/xvid działają bez zacięć, Android z karty chodzi płynnie, Ubuntu też zadziwiająco dobrze... o pierdołach typu zdjęcia czy mp3 nawet nie muszę wspominać - więc czego można chcieć więcej :)

ArturN
28.11.10, 19:47
Sandisk 16GB używam od lutego i działa wyśmienicie, Android działa bez przycinania..

Sieku
28.11.10, 20:35
ja mam polskiej firmy goodram 8Gb i jest super zero problemów mało tego firma daję dożywotnią gwarancje

ArturN
28.11.10, 20:45
A czy ktoś z was testował kartę 32gb?

Rafaloks
28.11.10, 22:09
Ostatnio wymieniłem Sandiska 8GB 2 Class na Adata`ę 16GB 6 Class. Jak na razie nie zauważyłem, żadnych problemów jak również jakieś piorunującej różnicy co do szybkości działania. Dlatego spokojnie mogę podpisać się pod postem Smogg`a, że Class`y nie są takie istotne przy normalnym użytkowaniu Leona na co dzień...

zabijaka75
02.12.10, 21:21
Czytałem o tych kartach 32gb, chciałem kupić na allegro pojawiło się podróbki w cenie od 130zł ale nie warto ich kupować ponieważ psują sie i tracą dane dobrą tarte 32gb trzeba niestety wydać aż 300zł

barti16
03.12.10, 18:48
A mieliście styczność lub wiecie cos na temat karty Toshiby SDHC 16gb?
[hr]Dodano: 1291395440[hr]
i jeszcze na temat karty Nokia 16gb mu-44

fajfus13
03.12.10, 19:05
sandisc 8 gb ja mam i jest wszystko ok . Polecam tą firme

kraik
09.12.10, 14:37
ja mam teraz 32 gb ale jakiejś firmy "no name" mam nadzieję, że nie padnie ;/

barti16
09.12.10, 16:15
i jak na tym chodzi?

zabijaka75
09.12.10, 16:23
Ja bym nie radził kupowania kart nieorginalnych.

http://forum.android.com.pl/f114/karta-32gb-27421/

kraik
09.12.10, 16:38
no na razie chodzi, ale to dopiero parę dni więc wiele nie mogę powiedzieć

Bitdown
09.12.10, 16:42
a o co chodzi z tymi kartami SDHC ? to jest jakis specjalny model ?

maniek9611
09.12.10, 18:45
nie chce się już pisać :P
żródło Wikipedia
Różnica pomiędzy standardem SD i SDHC: Większa pojemność (na korzyść kart SDHC).
Wyższy transfer danych (na korzyść kart SDHC) - zależny od klasy karty SDHC.
Urządzenia wyposażone w czytniki SDHC obsługują również karty SD.
Urządzenia wyposażone w czytniki SD nie obsługują kart SDHC.
Niektóre karty SDHC są wyposażone w przełącznik, który definiuje tryb pracy karty.
W jednym trybie karta pracuje jako SDHC z pełną pojemnością.W innym pracuje jako SD z pojemnością 2 GB

nieważne, te karty współpracują z HD2

zabijaka75
14.12.10, 22:28
A jak wygląda z tymi klasami kart im wyższa klasa tym lepsza (szybsza) czy na odwrót

Smogg
14.12.10, 22:47
Wyżej = lepiej... przynajmniej nominalnie ;)

maniek9611
14.12.10, 23:34
Mam kartę class6 8gb i naprawdę gdybym miał class4, wątpię gdybym gołym okiem wyczuł różnicę :)

kraik
15.12.10, 00:08
więc panowie miałem parę dni kartę no name 32gb i już padła więc nie polecam takich ;-)

zbigzydecki
15.12.10, 00:57
sandisc 8 gb ja mam i jest wszystko ok . Polecam tą firme

Tak bardzo bym nie polecał , u mnie sandisc 16 gb zbuntował się po ok czterech miesiącach i musiał być format bo karta nie była widoczna w HTC HD2,przez co straciłem wszystko z karty ale gdzieś na forum czytałem o kartach made in Japan które są ponoć super.A sandisc po formacie na razie odpukać sprawuje się. :'(

Smogg
15.12.10, 10:04
Dawno, dawno temu... pewnie ponad 10 lat już... padł mi dysk - cały HDD... wszystkie dane poooooszłyyy :-)

To tylko sprzęt - a ten ma to do siebie, że się psuje :P Dla mnie strata wszystkiego z całego dysku, rzeczy kolekcjonowane przez kolejnych kilka lat było jasnym przesłaniem - trzeba być wyjątkowym twardzielem, aby nie robić backupów ;)

W obecnych czasach - w których dostępność dysków 2 terabajtowych jest podobna, do dostępności pieczywa w sklepie, naprawdę nie ma przeszkód, aby wydzielić sobie gdzieś na którejś partycji te 16gb miejsca na backup rzeczy z karty z HD2 i zrzucanie tam (choćby zdjęć - jeśli tylko one się zmieniają) nawet raz na tydzień. Uchroni to przed stratą danych, bo to te są najważniejsze - a nie karta jako taka ;)

Prawdopodobieństwo trafienia na bubel, który w jakimś tam odstępie czasu padnie zawsze istnieje. Raz jest większe ("noname"), raz mniejsze (markowe karty)... ale jest i będzie. To, że na kartę jest gwarancja lifetime nijak się ma, do kolekcjonowanych na tej karcie ważnych danych i nowa karta - niestety - nie będzie miała danych utraconych z tej pierwszej ;)

Pamiętajcie - Backup, Backup i jeszcze raz Backup - for your own safety ;)

Boss
16.12.10, 12:02
Wyżej = lepiej... przynajmniej nominalnie ;)

No nie koniecznie. Patrz raczej na producenta, a nie na klasę karty. Kingston, czy SanDisk to godne polecenia firmy. Kupując kartę powiedzmy to 8 giga raczej nie kupisz powolnej i nie działającej. Urządzenia typu telefon nie obsługują tych super prędkości. Nieważne czy kupisz kartę klasy 2 czy 4. I tak pójdzie tyle ile producent ustalił. Czyli niewiele.

W sumie to nie wiem jaką prędkość max obsługuje magistrala w HTC. Kopiowanie plików poprzez kabel USB ustawiając HD2 jako napęd dyskowy to zapis na HD2 3.7 mega, odczyt 5,4 mega. Tą samą kartę wyciągając z HTC i podpinając pod kompa poprzez USB mamy zapis na karcie 7,7 mega, odczyt 11,6 mega.
Czyli HTC nie wyciąga max możliwości z karty. Opisywana karta to Kingston 8 giga micro sd HC klasy 4.

Smogg
16.12.10, 12:16
Masz rację Boss - dlatego właśnie napisałem, że są to wartości nominalne - a te jak wiemy z doświadczenia bardzo często odbiegają do rzeczywistości i domowych warunków, w których te karty pracują (czyli nie zawsze osiągają to, co powinny - choć to też zależy od wielu innych czynników).

Chodziło o prostą odpowiedź na pytanie - czy wg oznaczeń klasy karty, wyższa cyfra "powinna" determinować wyższy transfer, czy odwrotnie. Stąd takie uproszczenie ;)

Producent - godny zaufania - również powoduje większe prawdopodobieństwo, że dana karta faktycznie osiągnie prędkości zapisu i odczytu bardziej zbliżone, do tych, które teoretycznie powinna (zależnie też - tak jak napisałeś - od urządzenia, w którym działa)... dla mnie jednak markowa karta, to po prostu większy spokój ducha jeśli coś by się z taką kartą posypało (ew. wymiana gwarancyjna) - większość tego sprzętu teraz składają małe, chińskie rączki w zatłoczonych, brudnych fabrykach i raz na X przypadków ciężko uniknąć jakiegoś fuckupu - tutaj po prostu spada takie prawdopodobieństwo.

Również odczuwam skok prędkości zapisu na karcie, w momencie w którym podepnę ją bezpośrednio pod czytnik w laptopie - mam GoodRama class2, więc nawet najniższa klasa karty w trybie napędu dyskowego w HD2 działa wolniej, niż by mogła.

Po prostu życie :-)

loopi
24.02.11, 11:00
A co myslicie o takiej karcie:
http://allegro.pl/32gb-micro-sdhc-i1475079731.html
Bubel?
Kupiłem no name'a 32GB i o ile na kompie w roli pendrive'a sprawdza się ok to już niestety w telefonie nie jest tak fajnie - nie zapisuje zdjęć i filmów, sam się odłącza, itp. :/ Dlatego chcę kupić jakąś kartę 16GB lub 32GB która będzie działać normalnie. Bardziej skłaniam się do 16GB po przejściach z 32GB...

Code!

maniek9611
24.02.11, 11:48
Szczerze dla mnie to wygląda na jakąś podróbkę!

Smogg
24.02.11, 11:53
Mi raczej też ;) pół roku temu 16GB kupowałem drożej, niż tutaj teoretycznie kosztuje 32 i to takiej "elitarnej" firmy ;)

Być może jest to po prostu tak sformatowane, że wyświetla 32GB zamiast np. 2 -albo- klasyczny NoName :-) Zawsze możesz poprosić sprzedawcę o numer seryjny karty i sprawdzić na stronie Kingstona czy to na pewno ich karta :-)
[hr]Dodano: 1298541329[hr]
btw. cytat z aukcji:
Nowe, sprawdzone, z adapterem ale gwarancji nie udzielam,
natomiast producent na swojej stronie podaje: (...)

Oszustwo jak się patrzy :D

Boss
24.02.11, 12:18
Za 90 złoty 32 giga, jak nówka w sklepie 16 giga kosztuje ponad 100? Skąd on ma niby oryginały w tak niskiej cenie. Kant jak nic.

kasier
24.02.11, 15:19
no już sama cena mówi nam czy to oryginał :D

loopi
25.02.11, 10:34
Dzięki za odpowiedzi, za chłam nie będę płacić, chyba jednak kupię 16GB GoodRam, albo Sandisk