PDA

Zobacz pełną wersję : Backup czym?jak?



aente
17.04.11, 14:34
Witam

Posiadam HD2 od pewnego czasu, zakupioną w orange.
Chciałem pobawić się innymi systemami ale boje się utraty gwarancji. Szukałem tutaj o backupie i u "wuja gogla"
ale nic nie znalazłem. Chciałbym się dowiedzieć jakie rzeczy trzeba backupowac żeby później w każdej chwili przywrócić telefon do stanu w jakim dostaliśmy go w salonie.
Może ktoś doradzi jakiś program (najlepiej darmowy) którym zrobię backup jaki opisałem wyżej

Czytałem coś o SPB backup lecz on jest płatny, i nie wiem czy zrobi on backup dzieki któremu po powrocie do poprzednich ustawień telefon będę mógł śmiało oddać na gwarancję

Jeśli ktoś może udzielić mi jakiś wskazówek będę bardzo wdzięczny

Z góry dziękuje, Pozdrawiam

Smogg
17.04.11, 18:02
No to jeśli chcesz się bawić innymi systemami, to nie mówimy tutaj o "backupie", bo systemu nie "zbackupujesz", tylko raczej powinieneś zassać oprogramowanie przywracające oryginalny SPL telefonu... a takie oprogramowanie 1.66 w wersji do zainstalowania z karty pamięci, znajduje się na naszym blogu :-)

Co do rzeczy które warto backupować przy zabawie z systemami - kontakty, smsy, historia połączeń... jeśli będziesz się bawił Windowsami (Mobile - 6.5/6.5.x) to tutaj polecam PPCPimBackup/Microsoft MyPhone (to drugie w wersji online, to pierwsze zapisuje plik z backupem w wybranym folderze).

Jeśli masz zamiar bawić się Androidem w NAND... to zrób sobie backup do pliku - to tak na ewentualną przyszłość - a później użyj poradnika którym podzielił się z nami ArturN - Jak szybko i bezpiecznie migrować na Androida - również dostępny na naszym blogu :)

Inne wskazówki - czytaj, czytaj, czytaj, myśl, analizuj, czytaj... z czasem zobaczysz, że w temacie flashowania etc. to czego się Jaś nauczył, o tym Jan nie musi myśleć bo robi to automatycznie ;D