PDA

Zobacz pełną wersję : Brandowany soft ery



Wujek Michał
19.04.11, 09:12
Witam wszystkich tak na dobry początek

Od soboty jestem "szczęśliwym" posiadaczem HTC HD2. Dlaczego "szczęśliwym"?
Już wyjaśniam.
Otóż aparat został zakupiony w salonie Ery, więc posiada ich zmodyfikowany soft, który po dwóch dniach doprowadza mnie do szału. Nie można na nim wprowadzać żadnych zmian, funkcja multi-touch nie działa na innej przeglądarce niż ta, która jest standardowo zainstalowana a co najgorsze próbowałem zainstalować sobie Androida (przy pomocy tutoraiala z tej strony) i też napotkałem pewne trudności. Instalacja ROM-u z poziomu komputera jest nieskuteczna. Ledwie telefon przejdzie w tryb bootloadera, pokaże się logo HTC i pasek postępu, dojdzie do 1% i koniec. Klapa.
Podobna sytuacja jest, kiedy próbuję zainstalować jakiś inny ROM z karty pamięci. Bootloaderowi też się to nie podoba i pokazuje mi komunikat "Not allow". Nie wiem, może trzeba jakoś mu powiedzieć, że jestem administratorem telefonu i wtedy pójdzie?

Dodam jeszcze, że jestem w innej sieci niż Era i skonfigurowanie połączenia internetowego kosztowało mnie nie lada wysiłku. MMS-ów w dalszym ciągu nie udało mi się ustawić.

Jeśli ktoś wie jak można pozbyć się tego brandowanego cholerstwa i zastąpić je polskim oryginalnym softem HTC to będę wdzięczny za pomoc. Ogólnie telefon mi się bardzo podoba, wg mnie ma potencjał, ale nie chcę się do niego zrażać z powodu softu Ery, który jest, jak dla mnie, całkowitą porażką.

W nocy robiłem niestworzone kombinacje, ale i tak nie udało mi się osiągnąć zamierzonego efektu... trzeba było powrócić do tego cholernego 3.14 tmo
Dzięki za pomoc.

Vinrael
19.04.11, 09:48
Nie napisałeś nam jeszcze, czy wgrałeś HSPL, co jest konieczne do wgrania customowego ramu...
Jeśli wgrasz HSPL, nie powinno być już problemu z wgraniem ROMu.
Takie tematy były już na forum kilkanaście razy, wystarczy poszukać...
Może napisz jeszcze, czy wgrałeś HSPL, co jest konieczne!

[edit] Napisz jeszcze, jaki ROM chciałeś wgrać, ponieważ podobno zdarzały się fuckupy przy próbach wgrania ROMu przeznaczonego dla innych państw...

Wujek Michał
19.04.11, 11:12
wgrywałem hspl4 (miałem 2.08.hspl) na rom ery. potem zainstalowałem soft oznaczony 1.48 bez zmiany hspl. nastepnie rom 1.66 z karty usuwajac hspl co zakonczylo sie fiaskiem i wgralem hspl3 z bootloadera (tak samo wybralem 2.08.hspl) próbowałem zainstalowac spolszczenie z hd2blog (jako admin na w7, ale to tez nie dalo zamierzonego skutku bo windows sie nie uruchamial (connection time out czy cos podobnego). potem rom htc 3.14 z karty i tez klapa. postawilem go znowu na hspl4 i tez probowalem wgrac spolszczenie i taki sam problem. byla 2 w nocy wiec stwierdzilem ze zainstaluje rom 3.14 tmo i spytam kogos kto sie na tym zna co mozna z tym fantem zrobic. po zakonczeniu instalacji juz nie wgrywalem hspl-a i mam ok 170mb wolnej pamieci...

Zwierzu
19.04.11, 14:00
Akurat jesli chodzi o soft ery nie jest to taki standard jak kolega wczesniej wspomniał i z tego co pamietam koledzy wrzucali NANDa ale z karty SD i szlo.
Moge sie mylić ale tk cos mi sie przypomina.

Wujek Michał
19.04.11, 14:30
tylko chodzi mi o to, ze nie chce instalowac androida tylko miec czysty, niezbrandowany soft po polsku z przyzwoita iloscia wolnej pamieci. tak jak wczesniej wspomnialem to rom moge wgrac jakikolwiek tylko problem jest z jezykiem i z pamiecia. dlatego tez szukam rozwiazania tego problemu. wgranie androida nie jest dla mnie alternatywa gdyz mialem juz x10 i system mi w ogole nie lezy. wm jako taki jest dla mnie dobry ze wzgledu ze obsluguje office'a, outlooka oraz auto mape..

Smogg
19.04.11, 19:38
Hmm, a skoro miałeś już HSPL, to nie mógłbyś wrzucić customa i kiedy zobaczysz że działa, to dopiero wtedy wrzucić tego niebrandowanego stocka? Ew. można spróbować HSPL3/HSPL4 wybrać "zwykłego" (stockowego) SPL-a, i wtedy wgrać od razu niebrandowanego 3.14 :-) Może pójdzie ;)

Wujek Michał
19.04.11, 22:15
hspl3/hspl4 powrót do normalnego? z którego romu? tak jak napisałem wcześniej, największe problemy mam z wgraniem ojczystego języka na niebrandowany rom, nie ważne czy jest to 1.66 czy 3.14. To jest moja największa bolączka. I na ten kłopot szukam złotego środka.

maniek9611
20.04.11, 10:08
Patrząc ile ludzi ma z tym problemów, wczoraj postanowiłem sam się przekonać jak to jest wrócić do stockowego romu z customa (jako że od początku jadę na romach gotowanych).
Postanowiłem wcześniej takie opcje:
-flash z karty 1.66 (usunięcie HSPL)
-wgranie z 2 cabów PL
-3.14 z poziomu kompa
-wgranie PL z wyciągniętych cabów lub z execa z kompa (bolączka większości)

Czyli jak widzicie bułka z masłem :P

Teraz po kolei jak to wyglądało w praktyce.
Wrzuciłem na kartę plik leoimg.nbh i oczywiście bootloader go nie wykrył. Trzeba było sformatować kartę FAT32. Później poszło jak ta lala :) Rom się wgrał EN.
Na kartę poszły dwa caby spolszczające oznaczone 1 i 2. Przy instalacji pierwszy pytał gdzie zapodać (oczywiście wybieramy urządzenie). Później drugi, tu już nic nie trzeba było wskazywać. Restart komy. Włalaaa mamy wybór polskiego tanga (3 minuty miele i wszystko). Jak ktoś się chce na tym zatrzymać to wszystko ale proponuję rom 3.14 na nowszych driverach.

Tak więc tu już mniejszy problem.
Odapliłem execa (oczywiście fon podłączony przez AS i naładowany min. 50% bo inaczej nie pójdzie) Postępować wg instrukcji na ekranie dalej dalej dalej i poszło.
Teraz PL, miałem zamiar zainstalować z dwóch cabów wyciągniętych z execa (ten który przynosi większości problemy) ale myślę co tam, spróbowałem właśnie z execa żeby sprawdzić czy rzeczywiście jest taka lipa. Myślę, że w końcu ktoś to zrobił i u niego działa. Podobna sprawa jak z instalką samego romu 3.14 exec i poszło jak po maśle. Później przy ponownym uruchomieniu trzeba tylko KONIECZNIE! zrobić HR

Powiem tak...u mnie działa 8)

Uffffffffffffff

Swój cenny czas hehehe miałem poświęcić dla testów nowego NANDA (dzięki Smogg) ale myślę, co tam :) Nandzik poczeka tym bardziej, że jak mi się spodoba to nie będę się bawił w powroty do WM i tak to wyszło.

Wujek Michał
20.04.11, 11:17
Panie mańku9611, czy byłbyś taki miły i podał jakieś linki do cabów? Byłbym Ci bardzo wdzięczny.

I dzięki za wskazówki :)

maniek9611
20.04.11, 11:21
do Stocka 3.14
http://hd2forum.pl/oficjalne/jezyk-polski-caby-dla-3-14/

do 1.66 są w paczce razem z romem

http://www.multiupload.com/3R86QO7PRJ

Wujek Michał
20.04.11, 12:55
Dziękuję bardzo :) Jak rozumiem instalacja ma przebiec następująco:
3.14 T-MO>HSPL4>1.66(z karty)>cab-y z karty>po ponownym uruchomieniu HR>3.14(z PC bez hspl-a)>instalacja spolszczenia z PC>przy ponownym uruchomieniu HR>gotowe

Tylko mam jedno, jak dla mnie, dość znaczące pytanie. Mianowicie, kiedy zainstaluję spolszczenia to przy ponownym uruchomieniu telefonu mam wyjąć baterię, włożyć i HR? Czy jak się sam wyłączy to przytrzymać Vol. up i down? Czy jeszcze inaczej? :)

Smogg
20.04.11, 15:46
Patrząc ile ludzi ma z tym problemów, wczoraj postanowiłem sam się przekonać jak to jest wrócić do stockowego romu z customa (jako że od początku jadę na romach gotowanych).
.
.
.
Swój cenny czas hehehe miałem poświęcić dla testów nowego NANDA (dzięki Smogg) ale myślę, co tam :) Nandzik poczeka tym bardziej, że jak mi się spodoba to nie będę się bawił w powroty do WM i tak to wyszło.


Wal się Maniek! ;)
NANDa miałeś testować a nie jakieś... phi! ;)
[hr]Dodano: Kwiecień 20, 2011, 15:59:01 [hr]


Dziękuję bardzo :) Jak rozumiem instalacja ma przebiec następująco:
3.14 T-MO>HSPL4>1.66(z karty)>cab-y z karty>po ponownym uruchomieniu HR>3.14(z PC bez hspl-a)>instalacja spolszczenia z PC>przy ponownym uruchomieniu HR>gotowe

Yup, dokładnie tak jak zrobił Maniek ;)



Tylko mam jedno, jak dla mnie, dość znaczące pytanie. Mianowicie, kiedy zainstaluję spolszczenia to przy ponownym uruchomieniu telefonu mam wyjąć baterię, włożyć i HR? Czy jak się sam wyłączy to przytrzymać Vol. up i down? Czy jeszcze inaczej? :)


Hmm, nie wiem po co wyjmować i wsadzać baterię... a HR = Power+Vol- + Vol+ więc na jedno wychodzi ;)

Maniek to bardzo ładnie opisał... ale i tak niech się wali ;D

maniek9611
20.04.11, 17:31
hehehehehehehehe
psieplasiam

HR tylko wykonujesz po instalacji PL w romie 3.14
Jeżeli chodzi o 1.66 wystarczy (ważne) w kolejności zapodać caby zgodnie z numerkami ale wtedy tylko wykonujesz SR.

Wujek Michał
23.04.11, 14:16
Kompletna klapa...
nie wiem co jest nie tak, ale romy w ogóle nie dają się wgrać z karty.
aktualnie telefon mi się kompletnie zbuntował i nic nie jest go w stanie przywrócić do życia...
na ekranie jest jedynie wykrzyknik w trójkącie i napis pod nim 'Software update failed. Please try again'
jak try again to try again z tym tylko problemem, że instalator dochodzi do 1% i kończy pracę.
próbowałem jeszcze postawić soft z hspl4, ale nie dało rady. zaniosę go chyba do jakiegoś serwisu i poproszę, żeby mi wgrali stockowy rom i nakładkę PL, bo ja już nie mam do tego siły...