PDA

Zobacz pełną wersję : Komputer pokładowy/licznik rowerowy/mapa - porównanie programów



javelin
19.04.11, 17:24
Nie wiem jak to nazwać i nie wiedziałem gdzie to dodać i chyba ten dział jest najlepszy.

WinSportsTracker - w mojej osobistej ocenie niezastąpiona rzecz dla wszystkich uprawiających sport. Potężne narzędzie wykorzystujące GPS do mierzenia prędkości (aktualnej, max i średniej), wzniosów, spalanych kalorii, rysowania map i wykresów itd itd itd. Co więcej jest możliwość synchronizacji wszystkich danych z kontem na stronie i obliczania wszystkich potrzebnych danych i przeglądania historii wraz z profesjonalnymi wykresami


http://winsportstracker.com

Jak dla mnie jest rewelacyjny bo oczywiście darmowy :D

pulus
23.04.11, 11:21
a jest tez wersja tego programiku pod androida? lub moze inny podobny program?

javelin
25.04.11, 12:27
Pod androida działa drugi taki program:
www.endomondo.com znaczy również pod androida, bo endomondo pod windowsem też działa

Smogg
25.04.11, 14:18
Zasadniczo nic nie stoi na przeszkodzie, abyś posiadał dwa (lub nawet więcej) systemy na swoim Leo ;) WM6.5 jako "baza", Android z SD, jeśli byłoby coś interesującego na np. Ubuntu, to też możesz je sobie wsadzić na kartę... pełen wachlarz możliwości ;D

javelin
26.04.11, 12:08
Dobra, szybkie podsumowanie.

Na chwilę obecną testuję trzy darmowe programy z serii sport tracking: WinSportstracker, Endomondo oraz SportyPal

Jak to w życiu bywa każdy ma swoje plusy i minusy a żaden nie jest idealny.

Po kolei:

1. WINSportsTracker
Fajny prosty i łatwy w obsłudze program. Jeżeli chodzi o część telefoniczną najbardziej rozbudowany. Kilka różnych ekranów, tj. aktualny licznik, licznik etapu, mapa, wykresy. Olbrzymim plusem tego programu jest możliwość ściągnięcia wcześniej darmowych map co przydaje się oczywiście w sytuacjach gdy nie mamy wifi i kasy na połączenia gprs. Dodatkowo ekran z mapą świetnie się nadaje do turystyki górskiej gdzie widać naszą drogę przebytą na szlaku itp. Niestety największym minusem tego programu jest jego strona internetowa. Co prawda mamy możliwość eksportu swoich treningów do swojego konta na stronie a następnie analizowanie wyników, ale to wszystko. Strona jest bardzo skromna, nie ma możliwości dodawania innych treningów np z siłowni, nie ma możliwości importu zapisanych w plikach gpx. Z tego co wiem działa tylko pod windowsem.


http://winsportstracker.com/component/tracks/cycling/3676.html

2. Endomondo
Ten program jest totalnym przeciwieństwem poprzedniego. Element na WM.6.5 jest baaardzo ograniczony. Jeden ekran z licznikami i to wszystko, ustawień też za wiele nie ma, więc jako nawigacja się nie przyda (podobno na innych systemach jest obsługa map). Natomiast jeżeli chodzi o element na stronie internetowej, można powiedzieć bajka. Jest możliwość dodania własnych treningów, np. biegania na bieżni, jest możliwość importu danych z plików. Wszystko jest przejrzyste, a dodatkowo obliczenia spalonych hamburgerów, zaoszczędzonych litrów paliwa czy przebytej drogi na księżyc sprawiają uśmiech na twarzy. Dodatkowo olbrzymim plusem programu jest możliwość podpięcia po BlueTooth pulsometru (koszt bagatela 380 pln), niestety tylko pod Androidem. Program ma bardzo dużą bazę możliwych aktywności czego trochę brakuje w winsportstrackerze.


http://www.endomondo.com/workouts/9751060

3. SportyPal
Szczerze przyznam że tego programu jeszcze nie używałem, jedyni szybko przeglądnąłem. Co mogę na szybko powiedzieć że jest on wypadkową poprzednich dwóch programów. Ładny element na telefonie ale mapę ściąga tylko na bieżąco i to tylko w wersji zdjęcia z google maps oraz całkiem wygodna i łatwa w obsłudze strona internetowa z funkcjonalnościami zbliżonymi do Endomondo. Ale, jak to zawsze bywa jest jakieś ale... mniejsza liczba aktywności oraz brak mapy znowu dają w kość turystom. Dodatkowo bardziej jako funkcja "zabawowa" przeglądanie swojej trasy w 3D, dzięki technice maps google


http://www.sportypal.com/Workouts/Details/1095648

Jak napisałem na wstępie żaden z programów nie jest idealny. Osobiście korzystam z WinSportsTrackera ze względu na możliwość podglądu mapy, jednak później wyniki eksportuję do pliku i importuję w Endomondo. W osobistym odczuciu gdyby WinSportsTracker zaoferował takie funkcjonalności jak Endomondo zamiast prostej strony na Joomli to wygrałby wszelkie porównania w przedbiegach. Ale kto wie może się chłopaki zbiorą w sobie.


[hr]Dodano: 1303890777[hr]
Jeszcze kilka słów po wczorajszych zabawach tymi programami. Jechałem autobusem i miałem chwilę żeby przyjrzeć się tym cudom.

O WinSportsTrackerze nie będę się wypowiadał bo nie zauważyłem w nim większych wad oprócz tego co napisałem wcześniej.

Inna sprawa ma się z Endomondo i SportyPal. W przypadku endomondo nie udało mi się wysłać treningu zapisanego wczoraj, więc wychodzi na to że siłą rzeczy synchronizacja ze stroną przebiega w trybie natychmiastowym i trzeba mieć połączenie z siecią. Nie ma również możliwości przeglądnięcia w telefonie historii treningów.

SportyPal natomiast zaskoczył mnie z innej strony. Co prawda jest historia treningów, jest również możliwość synchronizacji kont w dowolnym momencie. Jednakże program ten ma przypadłość parkinsona znaną z AutoMapy, siedząc grzecznie na ławeczce na przystanku przez ponad minutę zrobiłem automatycznie ponad 24 m wędrując po torach tramwajowych co widoczne jest na załączonym obrazku:

http://www.sportypal.com/Workouts/Details/1098736
Dodatkową wkurzającą przypadłością tego programu jest brak map. Co prawda w czasie działania obliczeń można przełączyć się na tryb mapy jednak ścieżka treningu będzie rysowana po pięknej tapecie róży wiatrów, no chyba że znowu mamy połączenie z siecią żeby na bieżąco ściągać zdjęcia z google maps. Na koniec dodam że tylko WinSportsTracker ma możliwość stosowania autopauzy w określonych przez użytkownika przypadkach, np gdy prędkość spadnie poniżej 1 km/h więc wędrowanie między satelitami nie jest możliwe.

Mam nadzieję że moje opisy będą przydatne. Na chwilę obecną kończę testowanie tych programów i pozostaję przy moim pierwszym wyborze czyli winsportstrackerze.