PDA

Zobacz pełną wersję : GPS wariuje, czy to normalne w tej maszynie?



max00r
20.04.11, 19:42
Witam,
mam jeszcze pytanie odnośnie odbiornika GPS w HD2.
Jak korzystam z AutoMapy, to muszę ustawić korygowanie odchyleń na duże, lub b. duże, inaczej skacze mi po tej drodze jak pchła po kocie. Najgorzej jak się zatrzymam, wtedy zmieniają się pasy kierunki etc ;) W programach do nawigacji sportowej jak idę nie ma problemu, ale jak znowu się zatrzymam, to na wykresie mam zygzakowanie wokół punktu gdzie stoję ;)
Czy tak powinno być z tym modelem, czy jednak oddać go do serwisu?
pozdrawiam
MAX

Vinrael
20.04.11, 20:46
Ciekawy wypadek, ja nie mam wcale takich jazd (Automapa 6.7.0), więc raczej jest coś nie halo, ale zaczekaj na wypowiedzi innych.

Może popróbuj zmienić ustawienia szczegółowe w HD2 na... automatyczne, i może da rade :D
U mnie się na automatycznych sprawuje świetnie...

Smogg
20.04.11, 21:45
Część HD2 po prostu tak ma :-)
Jest to "normalne", zdiagnozowane, powszechne... pech. Bywa.

Pomaga zainstalowanie (w pamięci urządzenia) tego:

http://www.multiupload.com/BT7P8BJGRQ

Serwis nic tutaj nie poradzi ;) Ekipa AM też nie... na szczęście mamy Mayka :)

max00r
26.04.11, 12:53
Poprawka faktycznie poprawia, dużo mniej głupieje AutoMapa.
Szkoda, że nie działa to z innego rodzaju trackerami. Stoi człowiek w miejscu, a tu mu kilometry lecą ;)

kasier
27.04.11, 09:33
Poprawka faktycznie poprawia, dużo mniej głupieje AutoMapa.

Mi tam całkowicie przestało głupieć po tym ;p

Smogg
27.04.11, 19:23
Mi też ;) to może być kwestia jakichś poprzednich ustawień programu, kiedy jeszcze nie miałeś fixa, a teraz jedno szkodzi drugiemu i fakt, jest lepiej, ale nie idealnie - a powinno ;]

Mi AM wariowała po prostu dramatycznie na skrzyżowaniach... czasami na drogach szybkiego ruchu nagle się "przestawiała" i pokazywała, że jadę w drugą stronę niż faktycznie... i to tak przez dobrych kilkaset metrów, a później czekała na ruch (prędkość ciągle była wysoka :P).

Najlepiej jest wyrżnąć AM, wyrżnąć ustawienia WM (HR :-[) wtedy zainstalować AM "na czysto" i przed pierwszym uruchomieniem tego fixa... wtedy jest miodzio :]