PDA

Zobacz pełną wersję : GPS nie działa



wstasik
05.05.11, 22:30
Witam, mam pewien problem z moim HD2 a dokładnie z jego GPS'em. Czytałem dużo na ten temat ale chyba nikt nie miał czegoś takiego.

Telefon w ogóle nie wykrywa satelit, próbowałem m.i.VisualGPS, Endomondo, WinSportTracker, SpeedoPhone czy AutoMapa i mapy Google. VisualGPS ma widocznych 16 satelit - podejrzewam że po aktualizacji QuickGPS - ale pokazuje "Fix not available"

Próbowałem różnych ustawień zewnętrznego GPS, aktualizacji QuickGPS, ale nic to nie daje.
W zewnętrznym GPS'sie mogę ustawić tylko port w zakładce "Program" a w "sprzęt" już mi nie zapamiętuje ustawienia.

Czytałem że czasem Romy nie współgrają z Radiem itp ale u mnie jest tak:
HTC HD2 T8585 - T-Mobile
System oper. 5.2.23148 (23148.5.3.11)
Manila 2.5.20181527.0 by bysio
ROM MeLoN-HD2 1.1_3.14 PLK
Radio 2.15.50.14
Protokół 15.42.50.11U

Aha i z takimi rzeczami dostałem z serwisu :] z poprzednimi modyfikacjami kupiłem ale ich nie pamiętam a GPS działał :]
Edit:
ale jestem głupek :P w okienku po lewej jest napisane co miałem poprzednio bo wtedy rejestrowałem się na forum :D

Sprawa o tyle mnie jeszcze dziwi że nie mam tego od czasu gdy tel wrócił z serwisu, ale za nim go znowu oddam to może ktoś mi pomoże. Może ja coś przeoczyłem albo po prostu nie wiem, może trzeba coś innego wgrać? może jakiś sterownik albo ustawienia zmienić?

Jeśli chodzi o wizytę w serwisie to tel mi wysiadł całkowicie po wgraniu jakiejś aktualizacji ze strony HTC. Oddałem go do komisu gdzie kupiłem. Oni z tego co wiem to wysłali do Warszawy tam odmówili naprawy bo był modyfikowany i wysłali go gdzieś indziej gdzie naprawiono im odpłatnie. Mnie to nic nie kosztowało :D bo to oni mi sprzedali tel z modyfikacjami oprogramowania dając mi rok własnej gwarancji.
Obecnie czekam na odpowiedź w sprawie karty pamięci, która zagineła jak tel był u nich przez co nie mając Automapy dopiero po jakimś czasie przez przypadek zorientowałem się że jest problem z GPS

Może ktoś mi pomoże czy to wina softu czy coś faktycznie zepsuli w telefonie i mam iść im łby pourywać ;)
w zależności od tego jak rozwinie się sprawa to powiem Wam który sklep omijać :P
Dzięki za wszelką pomoc, jesli czegoś nie podałem to pytajcie :]

Liczę na Was! ;]

javelin
06.05.11, 00:12
Ja tylko dopiszę że mój leon łapie fixa w kilkanaście sekund w tym samym czasie i w tym samym miejscu co kolegi, bo testowaliśmy wspólnie. Więc nie jest to wina braku zasięgu satelit

peteks
08.05.11, 09:28
Witam. Tez mam t-mobile (USA) i tez mam taki problem aktualnie, ale walcze z tym :P QuickGPS, External itd. nic nie daje. U mnie automapa NIE WIDZI gps na zadnym com.. ROM stock, radio stock, spl stock.

wstasik
12.05.11, 21:02
Dzisiaj rozwiązałem problem z GPSem :) Wina nie była po stronie programowej :] mianowicie...
Jak telefon był serwisie to go rozkręcali i troszkę popsuli go :P Plomb już nie było więc go rozkręcił i znalazłem problem - od płytki GPSu od anteny idą przewody z małymi wtyczkami i dwie z nich były rozłączone, połączyłem je i wszystko gra :D
Robiłem zdjęcia więc jak znajdę więcej czasu to zrobię ładną instrukcję jak rozebrać HTC i to poprawić :]

Felek1017
11.10.11, 16:54
I co zrobisz tą instrukcje? Bo po tym co u Ciebie czytam to mysle ze mam tez rozlaczone kabelki...