PDA

Zobacz pełną wersję : Automapa i Garmin przez bluetooth



laufer_c4
06.05.11, 23:09
W trakcie korzystania z słuchawki bluetooth oraz nawigacji AutoMapa zainstalowanej na telefonie HTC HD2 w większości nie słychać przez słuchawkę całych komunikatów, początek wypowiadanych zdań przez pilota jest niesłyszalny, obcinany, na przykład ,,Za sto pięćdziesiąt metrów skręć w lewo? a w słuchawce tylko słychać ,, Pięćdziesiąt metrów skręć w lewo? lub ,, Metrów skręć w lewo? a czasami słychać tylko skręć w lewo
Zdarza się, jednak rzadko, że komunikaty są poprawne, czyli całe. Jak mi się wydaje jest to w tedy gdy komunikat następuje bezpośrednio jeden po drugim. Jeśli wyłączę słuchawkę to komunikaty pilota słyszalne z głośnika telefonu są zawsze całe, wyraźnie słyszalne i nieobcinane. Z powodu wyżej wymienionej przyczyny przetestowałem kilka słuchawek bluetooth między innymi HTC BH S100 BLUETOOTH STEREO Plantronics Voyager PRO Plus, lecz na żadnej słuchawce nie słychać całych komunikatów pilota. Zmieniłem program GPS i zainstalowałem Garmina. Na telefonie chodzi bez zarzutów a przez słuchawkę bluetooth tak jak i na Automapie obcina początek komunikatów (są nie słyszalne)
Jeśli podłączam zwykłe kablowe słuchawki do telefonu, to wtedy dźwięk pilota jest Ok i nie występują obcięcia w komunikatach. Co należy uczynić, aby poradzić sobie z tym problemem.

javelin
07.05.11, 00:22
W ramach oszczędności baterii w urządzeniach BT, urządzenia te przechodzą w tryb stand by jeżeli nie nadawany jest żaden sygnał audio. Wzbudzają się dopiero gdy nadany zostanie sygnał. Tak to sobie tłumaczę bo też nad tym się zastanawiałem. O ile słuchawki BT działały dobrze gdy włączona była muzyka w odtwarzaczu o tyle właśnie tak urywany był dźwięk w mapach, bo tam sygnał audio nie jest nadawany cały czas. W przypadku gdy odbierany jest sygnał połączenia przychodzącego, dzwonek w słuchawce tez jest urwany a rozmowa odbywa się już bez przeszkód.

Nie wiem czy jest na to jakaś recepta.