PDA

Zobacz pełną wersję : Wgrywanie muzyki.



Flamaster
08.05.11, 09:59
Mam takie pytanie. Czy jest jakiś konkretny sposób w jaki trzeba wgrywać piosenki, aby potem odtwarzacz HTC był w stanie pobrać ich okładki? Póki co znalazł mi całe dwie i nie wiem z czym to jest związane.

maniek9611
08.05.11, 10:28
Wrzucasz każdy album do oddzielnego folderu wraz z okładką w formacie jpg. Później tylko zmieniasz nazwę okładki na "folder.jpg" W każdym albumie nazwa okładki ma się tak nazywać! Odtwarzacz wtedy znajdzie okładki i po najechaniu na nią także pokaże playlistę :)

Vinrael
08.05.11, 11:38
Nie tylko. Wystarczy w plikach muzycznych ustawić nazwę albumu, wtedy odtwarzacz HTC pobierze Ci okładkę.
Robisz to w ten sposób (Windows 7 Ultimate x64):
Klikasz prawym na utwór -> Właściwości -> Szczegóły -> dalej możesz ustawiać dowolne wartości, które będą wyświetlane np. w HTC playerze bądź Windows Media player etc. ale KONIECZNIE musisz ustawić nazwę albumu!
Dalej, jeśli chcesz, aby to HTC pobrał okładki, musisz zgrać utwory (z ustawioną nazwą albumu) na telefon, i je zaktualizować (pobierz okładki).

Jeśli chcesz jednak, aby okładki były przypisane na stałe do utworów, i były wyświetlane np. w Winampie na komputerze, polecam program MP3Tag.
Możesz zmieniać tam jednocześnie wszystkie wartości (Zespół, album, kompozytorzy, producent itp.) i... dodawać okładki.

Jeśli coś jest nie jasne (a zapewne nie jest) mogę dalej wytłumaczyć.

maniek9611
08.05.11, 23:09
No akurat koledze chyba chodzi tylko o okładki do odtwarzacza wbudowanego więc to krótka piłka bez zbędnego zachodu :P